Bu konudaki en beğenilen mesaja bak. Tıklayınız.

Sayfa 2/39 İlkİlk 12345612 ... SonSon
381 sonuçtan 11 ile 20 arası

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Jun 2006
    Nereden Yer
    Zaman ve mekânın ötesinde, Allâh�ın ilminde�
    Mesajlar Mesajlar
    4.761
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 562 + 31922

RisaLeLerden 2001 vecize ....

421- "İlminden mefaat görülen bir âlim, bin âbidden hayırlıdır. Tefekkürnâme - 5
    422- Madem ölüm var, kabre girilecek; bu hayat gidiyor, bâki bir hayat geliyor. Mek - 439
    423- Şu koca kâinat sarayının bir ustası var. O usta onu bilir, görür, yapar, idare eder. Sözler - 687
    424- (Peygambrimiz (a.s.m.) ferman etmiş: "Rabbim bana edebi, güzel bir surette ihsan etmiş, edeblendirmiş." Lem'alar - 54
    425- Gıybet odur ki: Gıybet edilen adam hazır olsa idi ve işitse idi, kerahet edip darılacaktı. Eğer doğru dese, zâten gıybettir. Mektubat - 276
    426- Allah'ı tanımayanın dünya dolusu bela başında vardır. Allah'ı tanıyanın dünyası nurla ve manevî sürurla doludur. Lem'alar - 210
    427- Dua bir ibâdettir. Mektubat 301
    428- Diyebilirsin: "Benim Rabb-ı Rahîm'im dünyayı bana bir hane yaptı. Ay ve güneşi, o haneme bir lâmba; ve baharı, bir deste gül; ve yazı, bir sofra-i nimet; ve hayvanı, bana hizmetkâr yaptı. Sözler - 328
    429- Her mü'minin namazı, onun bir nev'i mi'racı hükmündedir. Şualar: 92
    430- Sâni'-i Zülcelal, kendi san'atının mu'cizeleri ile kendini tanıttırmak ve bildirmek ister. Sözler - 329
    431- Kabre girip uyandırılmamak üzere rahat yatamazsınız. S: 400
    432- Sana i'timad ediyorum ve herşeyi senin için terkediyorum ve yalnız seninim ve seni istiyorum. Nurun İlk Kapısı - 18
    433- Hayat musibetlerle, hastalıklarla tasaffi eder, kemal bulur, kuvvet bulur, terakki eder, netice verir. Lem'alar - 9
    434- Ey nefis! Bil ki, dünkü gün senin elinden çıktı. Sözler - 272
    435- Asıl söz ise Kur'anındır. Zira söz odur ve söz onundur. Dinleyelim: Sözler - 91
    436- Merak musibeti ikleştirir, maddî musibeti kalbde de yerleştirmek için bir kök olur. Şualar - 323
    437- Allah birdir. Başka şeylere müracaat edip yorulma! Mek: 224
    438- Herşeyde bir güzellik ciheti var ve Rahmetin bir cilvesi var. Şualar - 323
    439- Kader adalet ve hikmetle iş görür. Şualar - 323
    440- Hadîs-i Şerif'te vardır ki: "Bir adam seninle imana gelmesi, sana sahra dolusu kırmızı koyunlardan daha hayırlıdır." E. 1 - 104
    441- Her bir bahar, birtek çiçek gibi, gayet muntazam ve mevzun olarak, zeminin yüzüne bir Cemil ve Celil'in eliyle takılıp koparılıyor; konup kaldırılıyor. Sözler - 164
    442- (İnsan), öyle bir Kerim'e misafir olmuş ki nihayetsiz rahmet hazinelerini ona açmış. Sözler - 323
    443- Allah'a sığınmaktan başka çâre yoktur. B. Mesnevi - 526
    444- Allah'tan başka çağırdığınız bütün ilahlarınız toplansalar da yine bir tek sineği halk ve icad edemezler. B. Mesnevi - 528
    445- Çok kıymettar ni'metlerin makbul fiyatları, başta Bismillahirrahmanirrahim ve âhirinde Elhamdülillah demektir. Şualar - 162
    446- Namazda ruhun ve kalbin ve aklın büyük bir rahatı vardır. Hem cisme de o kadar ağır bir iş değildir. Sözler - 21
    447- Uyanmış, insaniyeti tatmış, müstakbele ve ebede namzed olmuş adam, dinsiz yaşayamaz. Tarihce - 84
    448- Sinek tavuktan san'atça ileri geçmezse de, geri de kalmaz. Lem'alar - 240
    449- Bir adamın bir hikmet kelimesini işitmesi, bazan olur ki ona bir sene ibadetten hayırlı olur. Tefekkürnâme
    450- "Din nasihatten iberettir." Â. Bediiyye - 393

451- Dünyanın yüz bahçesi, fâni olmak haysiyetiyle âhiretin bâki olan bir ağacına mukabil gelemez. Emirdag L. 1 -87
    452- Dünya için din feda olunmaz. Hutbe-i şamiye - 86
    453- Hastalık seni tam uyandırıncaya kadar sabra çalış. Lem'alar - 207
    454- Umum vaktinizi, hattâ uykuda dahi olsa, ibadette olmak isterseniz, öyle ise farz namazınızı terk etmeyiniz. El yazma
    455- Yağmur namazı ve duası bir ibadettir. Yağmursuzluk, o ibadetin vaktidir. Yoksa o ibadet ve o dua, yağmuru getirmek için değildir. Sözler - 317
    456- Kabrinde çok günahları kazanan ve kazandıran çıplak bacakları yılan suretinde görünecek ve Cehennem'de o çirkinleşmiş uzuvlarının yanmalarının azablarını çekecek. Os. Lem’alar
    457- Kur'andan ve hadisten sonra en mühim hüccet-i imaniye, Risale-i Nur'dur. G. Münteşir - 53/155
    458- Bir adamın imanını kurtarmak, on adamı veli yapmaktan daha sevablı bir hizmettir. Kastamonu L. - 84
    459- "Herşeye bedel Allah bana kâfi ve vâfi ve şâfidir. Âmenna." B. Mesnevi - 539
    460- Ey kardeş bil ki! Menfaat gibi zarar dahi doğrudan doğruya Cenab-ı Hak'tandır.
    B. Mesnevi - 540
    Yazar : Risale Forum
    Varsin ! var kalacaksin!

Jun 2006
    Nereden Yer
    Zaman ve mekânın ötesinde, Allâh�ın ilminde�
    Mesajlar Mesajlar
    4.761
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 562 + 31922

RisaLeLerden 2001 vecize ....

471- İslâmiyetin menşei, ilim; Esası, akıldır. İşarat-ül İ'caz - 104
    472- Hazmolmayan ilim, telkin edilmemeli. Sözler - 706
    473- Gençlik ni'metine bir şükür olarak, o tatlı ni'meti, iffetle, istikamette sarfetmek lâzım ve elzemdir.Şualar - 204
    474- Madem Rahîm bir Hâlıkımız var; bizim için gurbet olamaz. Madem o var, bizim için herşey var. Lem'alar - 228
    475- Nev-i beşere rahmet olan Kur'an ancak umumun, lâakal ekseriyetin saadetini tazammun eden bir medeniyeti kabul eder. Tarihce - 132
    476- Nefsim her fenalığı ister. Mektubat - 68
    477- Kısa bir ömürde, az bir lezzet için; ebedî, daimî hayatını ve saadet-i ebediyesini berbad etmek, ehl-i aklın kârı değil. Mek.- 68
    478- Âhireti bilen ve dünyanın hakikatını keşfeden; aklı varsa pişman olmaz, yeniden dünyaya dönüp uğraşmaz. Mektubat - 68
    479- Kur'an yıldızlarına perde çekilmez. Gözünü kapayan yalnız kendi görmez, başkasına gece yapamaz. Mektubat - 66
    480- Ecel birdir, değişmez. Sözler - 152
    481- Benim boynumda veya koynumda bir akrep bulunduğunu biri söylese veya gösterse; ondan darılmak değil, belki memnun olmak lâzım gelir. Mektubat - 64
    482- Bu dünya fânidir. En büyük dâvâ, bâki olan âlemi kazanmaktır. İnsanın i'tikadı sağlam olmazsa, dâvâyı kaybeder. Emirdağ L. - 15
    483- Yanıma gelen herkese demişim: "İman lâzım, İslâmiyet lâzım"... Mektubat - 63
    484- En mühim, en lüzumlu, en selâmetli olan imana hizmet cihetini tercih ettim. Mektubat - 63
    485- Kanaat ve iktisad; maaştan ziyade sizin hayatınızı idame ve rızkınızı temin eder. Mektubat - 418
    486- Kur'an-ı Hakîm, her zaman kıyametin acaibini tehdid suretinde zikrediyor. "Göreceksiniz..." diyor. Mektubat - 59
    487- Bir sene bu risaleleri ve bu dersleri anlayarak ve kabul ederek okuyan; bu zamanın mühim, hakikatlı bir âlimi olabilir. Lem'alar - 167
    488- Cennet-Cehennem, şecere-i hilkatten ebed tarafına uzanıp eğilerek giden dalının iki meyvesidir. Sözler - 532
    489- Lezzet-i hizmet-i imaniye, her kederi unutturur. Barla L. - 261
    490- Tevekkül, kanaat ve iktisad öyle bir hazine ve bir servettir ki, hiçbir şey ile değişilmez. Mektubat - 14
    491- Cesed, gelip geçicidir. Sözler - 517
    492- Bilirsin ki: En ziyade insanı tahrik eden meraktır. Sözler - 238
    493- Cennet adamlar istediği gibi, Cehennem de adam ister. Emirdag L. - 43
    494- Şimdi insanlarda kim var ki, kusuru bulunmasın. Mâdem, hasenat seyyiata râcih gelse afvedilir. G. Münteşir - 53/391
    495- Cesed ruhun hanesi ve yuvasıdır, libası değildir. Sözler - 517
    496- Şu koca kâinat sarayının bir ustası var. O usta onu bilir, görür, yapar, idare eder. Sözler - 687
    497- Bu meydan-ı imtihanda olanlar, başı boş değiller; saadet sarayları ve zindanlar onları bekliyorlar... Sözler - 52
    498- Yahu, bu da geçer. Mektubat - 278
    499- Cenab-ı Hak bir abdini severse, dünyayı ona küstürür, çirkin gösterir. Mektubat - 278
    500- Bu latif, nazik masnuatı o kuru ağaçlardan ihraç eden kudrete hiç bir şey ağır gelmez. Mesnevi - 108
    Varsin ! var kalacaksin!

May 2007
    Nereden Yer
    ÜsKüDaR
    Mesajlar Mesajlar
    2.183
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 227 + 9040

RİSALE-İ NUR'DAN VECİZE SÖZLER

"İman, insanı insan eder. Belki insanı sultan eder. Öyle ise, insanın vazife-i
    asliyesi,îmân ve duadır."

"Namaz,ne kadar kıymetdar ve mühim,hem ne kadar ucuz ve azbir masraf ile
    kazanılır,hem namazsız adam ne kadar zararlıdır bil."

"İman nasılki bir nurdur, insanı ışıklandırıyor, üstünde yazılan bütün
    mektûbât-ı Samedâniyeyi okutturuyor.Öyle de, kâinatı dahi ışıklandırıyor."

"İnsan, nur-u îmân ile a'lâ-yı illiyyîne çıkar; Cennet'e lâyık bir kıymet alır.
    Ve zulmet-i küfür ile, esfel-i sâfilîne düşer ."

"Elhasıl: Nasıl, şükür, nimeti ziyadeleştiriyor; öyle de şekva,
    musîbeti ziyadeleştirir."

"Ubudiyyet ise,halisen livechillah olmalı. Yalnız aczini izhar edip,
    dua ile ona iltica etmeli.Rububiyyetine karışmamalı.Tedbiri ona bırakmalı."

"Asıl musibet ve muzır musibet,dine gelen musibettir.Musibet-i diniyeden
    her vakit dergah-ı İlahiyyeye iltica edip feryad etmek gerektir."

"İşte ey insan! Eğer yalnız Ona abd olsan, bütün mahlûkat üstünde bir mevki
    kazanırsın. Eğer ubûdiyetten istinkâf etsen, âciz mahlûkata zelil bir abd olursun. "

"Belki kadınların hüsn-ü cemalinin en güzeli ve daimîsi, onun şefkatine ve
    kadınlığa mahsus hüsn-ü sîretidir."

"Bu zamanda ehl-i İslamın en mühim tehlikesi,fen ve felsefeden gelen bir
    dalaletle kalblerin bozulması ve imanın zedelenmesidir. "

"Kaderi tenkid eden, başını örse vurur kırar. Rahmeti ittiham eden,
    Rahmetten mahrum kalır."

"Fani olan elbette baki bir muhabbete ve ezeli ve ebedi bir aşka ve ebed için
    yaratılan bir kalbin alakasına medar olamaz."

"Elbette insana en lazım iş, en mühim vazife; o Baki'ye karşı
    alaka peyda etmektir ve Esmasına yapışmaktır."

"Hususan fesad-ı ümmet zamanında Sünnet-i Seniyyenin küçük bir adabına
    müraat etmek,ehemmiyetli bir takvayı ve kuvvetli bir imanı ihsas ediyor."

"Sünnet-i Seniyyeye ittibaı kendine adet eden,adatını ibadete çevirir,
    bütün ömrünü semeredar ve sevabdar yapabilir.."

"Eğer Allah'a muhabbetiniz varsa,Habibullah'a ittiba edilecek. İttiba edilmezse,
    netice veriyor ki: Allah'a muhabbetiniz yoktur. "

"İnsan için en mühim ali maksad,Cenab-ı Hakk'ın muhabbetine mazhar
    olmasıdır. . o matlab-ı a'lanın yolu, Habibullah'a ittibadır ve
    Sünnet-i Seniyyesine iktidadır. "

"İnsan küçük bir alem olduğu gibi,alem dahi büyük bir insandır. Bu küçük
    insan, o büyük insanın bir fihristesi ve hülasasıdır."

"Küfür ve dalalet, müdhiş bir tecavüzdür ve umum mevcudatı alakadar
    edecek bir cinayettir. "

"Hilkat-ı kainatın bir netice-i azamı, ubudiyet-i insaniyedir ve Rububiyet-i
    İlahiyyeye karşı iman ve itaatle mukabeledir."

"Bu zamanda aile hayatının dünyevi ve uhrevi saadetinin ve kadınlarda ulvi
    seciyelerin inkişafının sebebi,yalnız daire-i şeriattaki adab-ı İslamiyetle olabilir."

"Seyyiatta sebeb,nefistir;mücazata bizzat müstehaktır.Hasenatta ise sebeb
    Hak'tandır, illet de Hak'tandır.Yalnız, insan iman ile tesahub eder. "

"Evet şeytanı dinliyen bir nefis,kusurunu görmek istemez; görse de,
    yüz tevil ile tevil ettirir. "

"Halik-ı Rahim,nev-i beşere verdiği nimetlerin mukabilinde şükür istiyor.
    İsraf ise; şükre zıttır, nimete karşı hasaretli bir istihfaftır. "

"İktisad etmiyen, zillete ve manen dilenciliğe ve sefalete düşmeğe namzeddir."

"Hakka hizmet, büyük ve ağır bir defineyi taşımak ve muhafaza etmek gibidir."

"Bu dünyada, hususen uhrevi hizmetlerde en mühim bir esas,
    en büyük bir kuvvet, en makbul bir şefaatcı,.. en safi bir ubudiyet: İhlastır. "

"Düşmanlarım bana ne yapabilir ki?

Ben cennetimi yüreğimde taşıyorum, nereye gitsem o benimle gelir.

Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir.

Değil mi ki göğsümde Allah'ın Kitabı ve Rasulü'nün sünneti vardır!."

May 2007
    Nereden Yer
    ÜsKüDaR
    Mesajlar Mesajlar
    2.183
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 227 + 9040

Nur'dan damlalar

Ekmeksiz yaşarım,

hürriyetsiz yaşayamam.

İslâmiyet güneş gibidir;

üflemekle sönmez.

Gündüz gibidir;

göz yummakla gece olmaz.

Gözünü kapayan,

yalnız kendine gece yapar.

Her şeyde bir birlik var;

birlik ise Bir’i gösterir.

İnadın gözü, meleği şeytan görür.

Bazen arzu, fikir suretini giyer.

Ömür sermayesi pek azdır;

lüzumlu işler pek çoktur.

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen, hayatından lezzet alır.

Sanatlı bir eser, sanatkârı icap eder.

İnsan, bilmediği ve yetişmediği şeye düşmandır.

Kısmetine rıza kanaattir.

Bir şey bütün elde edilmezse de,

bütün bütün elden kaçırılmaz.

Umuma el atmak,

umumu terk etmektir.

Deniz kimin ise, içindekiler de onundur.

Kendi nefsini beğenen ve seven adam, başkasını sevemez.

Biçare hakikatler, kıymetsiz ellerde kıymetsiz olur.

"Düşmanlarım bana ne yapabilir ki?

Ben cennetimi yüreğimde taşıyorum, nereye gitsem o benimle gelir.

Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir.

Değil mi ki göğsümde Allah'ın Kitabı ve Rasulü'nün sünneti vardır!."

Feb 2007
    Mesajlar Mesajlar
    35
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 52 + 12

NUR'DAN DAMLALAR

ALLAH razı olsn kardes

Mar 2007
    Mesajlar Mesajlar
    191
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 61 + 428

NUR'DAN DAMLALAR

risalei nur ne guzel bır hazınedır
    allah ıstıfadeye acık etsıın
    Günah nifakla aynı cinsten olduğu için kalbinde nifak kırıntıları bulunanlar günahlardan rahatsız olmazlar; masiyetin gönülde burkuntu hasıl etmesi mü’minlik alâmetidir.

Jul 2007
    Mesajlar Mesajlar
    1
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 49 + 10

NUR'DAN DAMLALAR

amin ecmain inşAllah Allah cc daim Razı Olsun inşAllah...

Tarihci19 Guest

Üstad tan vecizeler..

Zalimler için, YAŞASIN CEHENNEM.
    Şu gecenin sabahı, şu kışın baharı, ne kadar muhakkak ve kat'i ise Haşr'ın sabahı,
    berzah'ın baharı da o kadar muhakkak ve kat'idir.
    Göz öyle bir hassedir ki, Ruh bu alemi o pencereden seyreder.
    Medeniyet atmaksa iffet ve arı (utanmayı), Medenidir Afrika amyamları.
    Cennet ucuz değil, Cehennem dahi luzumsuz değil.
    Allah'i taniyan ve itaat eden, zindanda da olsa bahtiyardir... O'nu unutan, sarayda da olsa, zindandadir, bedbahttir. (Said Nursi)
    Ümitvar olunuz, su istikbal inkilabâti (gelecekteki devrimler) içersinde, en yüksek sada (ses), Islam’in sadasi olacaktir.
    Su gecenin sabahi, su kisin bahari, ne kadar muhakkak ve kat'i ise Hasr'in sabahi, berzah'in bahari da o kadar muhakkak ve kat'idir.
    Menfaat üzerine dönen siyaset, canavardir.
    Güzel gören, güzel düsünür. Güzel düsünen, hayatindan lezzet alir.
    Insanlari canlandiran emeldir; öldüren ye'stir.
    Insan arzuyu fikir zanneder.
    Söhret, insanin mali olmayani dahi insana maleder.
    Deli adama "iyisin, iyisin" denilse iyilesmesi, iyi adama"fenasin, fenasin" denilse fenalasmasi nâdir degildir.
    Isledigimiz her bir günah, kafamiza giren her bir süphe, kalb ve ruhumuzda yaralar açar.
    Göz öyle bir hassedir ki, Ruh bu alemi o pencereden seyreder.
    Medeniyet atmaksa iffet ve ari, medenidir Afrika yamyamlari.
    Cennet ucuz degil, Cehennem dahi luzumsuz degil.
    Bu müthis düsmanlariniza karsi zirhiniz, Kur’an tezgahinda yapilan takvadir. Ve siperiniz, Resul-i Ekrem’in sünnet-i seniyyesidir. Ve silahiniz, istiaze ve istigfar ve hifzi ilahiyyeye ilticadir.
    Hayat sebebiyle karinca küreden büyük olur.
    Her söyledigin dogru olmali, fakat her dogruyu her yerde söylemek dogru degildir.
    Zulmüyle âbâd olanin ahiri berbâd olur!
    Güzel gören güzel düsünür, güzel düsünen hayatindan lezzet alir.
    Gururu birak, seni yaratani düsün, kabre girecegini bil, öyle hazirlan.
    Her söyledigin HAK olsun Fakat her HAKKI söylemek senin HAKKIN degildir:
    "Ömrün kisa ise;ebedi bir ömrün var,merak etme.

Apr 2007
    Mesajlar Mesajlar
    236
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 63 + 414

Üstad tan vecizeler..

çok teşekürler kardeşim bunlarda benden

Taklidî bir îman, hususan bu zamandaki dalâlet, sapkınlık fırtınaları karşısında çabuk söner. Tahkikî îman ise sarsılmaz, sönmez bir kuvvettir.

İslâmiyet, Güneş gibidir, üflemekle sönmez; gündüz gibidir, göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan, yalnız kendine gece yapar

Aklı başında olan insan, ne dünya umurundan kazandığına mesrur ve ne de kaybettiği şeye mahzun olmaz. Zira dünya durmuyor, gidiyor. İnsan da beraber gidiyor. Sen de yolcusun. Bak, ihtiyarlık şafağı, kulakların üstünde tulû etmiştir. Başının yarısından fazlası beyaz kefene sarılmış. Vücudunda tavattun etmeye niyet eden hastalıklar, ölümün keşif kollarıdır. Maahaza, ebedî ömrün önündedir. O ömr-ü bâkide göreceğin rahat ve lezzet, ancak bu fâni ömürde sa'y ve çalışmalarına bağlıdır. Senin o ömr-ü bâkiden hiç haberin yok. Ölüm sekeratı uyandırmadan evvel uyan!
    Çöldeyim, susuzum. Dudağın bana Leylâ.<br /> Kuyularda Yusufum. Sözlerin bana Züleyhâ.<br /> Ateşlerde İbrahimim. Gözlerin bana deryâ. <br />Sancılar içinde Meryemim. Bakışın bana İsâ.<br /> Yaralar içinde Eyyubum. Hasretin bana şifâ.<br /> Ölüler içinde bir ölüyüm. Ellerin bana musallâ]

Tarihci19 Guest

Üstad tan vecizeler..

Allah razı olsun, işte buna konuya katkı derler,, emeğinize sağlık..

Sayfa 2/39 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Facebook Yorumları

Facebook Giriş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

102, 103, 104, 105, 106, 108, 111, 112, 117, 118, 119, 120, 121, 124, 125, 127, 128, 130, 131, 133, 134, 135, 136, 137, 139, 140, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 151, 152, 153, 154, 155, 157, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 166, 167, 169, 171, 172, 173, 176, 179, 180, 182, 183, 184, 186, 187, 192, 193, 195, 196, 198, 199, 201, 202, 203, 204, 205, 207, 227, 271, 592, 600, 727, abdini, açacak, acip, adedince, adi, adıyla, aile hayatı, aklı, akıldan, akıllara, alâküllihal, âlemleri, aleyhisselâ, âlîdir, âmî, anarşiye, andan, anlamıyorlar, aracı, araf, arz, aslı, asra, atan, ateşinden, atmak, avam, aya, âyine, aynen, azamı, ağzı, bahusus, bakmalı, bayrak, bağırarak, başkasını, başıboş, beraberlik, berzahta, beşer, bildim, bilinen, biliniz, bilirsiniz, bilmeliyiz, bilmesi, binaen, binaenaleyh, bir adam, birdir, birlik, bitti, bizleri, books, bozulması, boğulur, budur, bülbülü, buldum, buna, bundan, bırakmıyor, bıraktığı, çalışıyorlar, çağırıyor, çekiyor, cennet, çoktur, cumhur, çıplak, dadır, daire, damarı, dediler, degildir, delildir, derece, deri, değilim, değiller, dikkatle, dilemek, dileyen, direğidir, diriltecek, diş, dolaşıyorum, dünyadan, dünyeviyenin, düğü, düşmanı, eceli, edendir, ediyorlar, ediyorsun, efes turları, elemsiz, elimizden, eliyle, elzemdir, emirdağ, esasa, etsek, etsem, ettir, ettiren, ettirir, ettiğimiz, evhama, faideleri, ferah, fikrini, firdevs, fiyat, fransa, frenk, fütur, fıtraten, gaflete, galebe, gayret, gece, gecelerin, geçirmiş, gelmiyor, gelmiş, gemide, getirip, gideceğini, gidip, gidiyorsunuz, gidiyoruz, gitmiş, gitti, giyer, gökte, göreceksin, görmesin, görmeyi, görüyorum, gösteriş, gösterme, gümüş, gururu, güzelliği, gıdadır, hakaiki, hâkeza, hakikatlı, hakkaniyeti, haktan, halketmiş, hâlıkını, hapis, hastalıktan, hastalığını, hatası, havas, hayati, hazinedir, hazırlan, hazırlanıyor, haşirde, herşeye, herşeyin, hevâ, heves, hilkat, hissettim, hizmete, hodbin, hoşnud, hücum, hükümet, ibarettir, icadı, içindekiler, ihata, ihyası, ikincisi, ilimlerle, ilimsiz, imaniye, imdat, indirdi, insanin, isbat, isen, istekleri, istiyorlar, itham, iyisi, izale, işaret, işlere, iştir, iştiyak, jpg, kabre, kabrin, kadar, kadınları, kainatta, kalacak, kalası, kalblerine, kaldıracak, kalsı, kamer, kandilleri, kanunları, kapılmak, kardeşi, kardeşleri, kardeşlerimden, kardeşlerimin, kat, kavga, kavmin, kazancı, kağı, kebiri, kederi, kemalin, kendilerini, kesretli, keyfini, konuşmak, koyup, küçülürsü, kudretine, küfrü, külâhını, kulak, kur, kuvvetle, kuvvetlendirmek, kuvvettir, kırılacak, kısmı, kıyamete, kıymetini, kıymetsiz, laakal, lâkin, lam, lemadan, lezzet, lezzetlerin, libası, lisanı, lütuf, mahkeme, mahlukat, mahvolur, makamlara, malımı, manen, maraz, masnuatı, mecbur, mecmuası, medrese, mehasini, melaike, menbaı, meselâ, mevcud, mevcudat, mevcut, meydanı, mezaristana, meşhurdur, milleti, misafirsin, misli, mücahede, müftü, muhabbete, muhakkak, muhaldir, muhterem, mükâfatını, mükellefiz, mükerrem, mülakat, mümkü, musadan, müstaid, müstehak, mütefekkirane, mütehayyir, müş, nasılki, nden, nefret, nihayet, nurdur, okursam, okuyunuz, olana, olduk, olduğuna, olduğundan, öleceksin, olmadığı, olmaktan, olmamak, olmayanı, olmayı, olsa, olsalar, olsun, oralarda, öğrendim, parçalar, parıldayan, pencereden, pencerelerden, planı, rahatla, rahatı, rahatını, rahmeten, red, risalesinde, rububiyeti, saadetine, sabahı, saçılan, safayı, sahibine, said nursi, sakı, sakınmak, sana, sanii, satış, sayılan, semeresi, seniyyesi, sermaye, servet, sev, sevmez, silahi, sizde, sizdeki, sizlere, söylemez, sözlerde, sözlerinin, subhaneke, süre, süren, suretle, surlar, susuz, sıhhat, sıklet, sığı, sığınmak, taarruz, tahrip, takdim, takdirde, taksim, tamamıyla, tanıttırır, tasavvur, taşları, tecavüz, tecrübedir, tenbellikle, tenkid, terakki, terkeden, tevahhuş, teşhir, titizlik, tokat, toplamak, toplansa, tükenmez, tutar, tutma, ubudiyeti, ücretleri, umum, unutması, üstü, uyandırmadan, uyanı, vazifeler, vazifeni, vazifesidir, verdiği, verilmiş, vesvesen, veyahut, vezirzade, yapması, yapıyorlar, yaratanı, yardımı, yarım, yatmaktan, yayı, yazdığı, yazılan, yazıldığı, yağmursuzluk, yerden, yolcusu, yolcusun, yolcuyum, yüzleri, yıldızları, yılların, zahmet, zahmetsiz, zannediyorlar, zarif, zelzele, zerrelerin, zira, zülcelal, zulmet, zulümler, şahiddir, şahsî, şahsiyet, şayet, şaşkınlığı, şehadetler, şerifi, şevk, şeye, şeytanları, şeytanı, şirke, şöhret, şükürle

Etiket Bulutu Ana Sayfası

Sosyal İmleme