“EBEDÎ HAYATIN VARLIĞININ İSPATI” (10.Söz İzahı)
5 Kasım 2016 16.00 Cumartesi / Türkiye Yazarlar Birliği Sümer-1 Sok. No: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
NOT: Risale-i Nur Eğitim Programı'mızın dördüncü ve sonuncu eğitim dönemi, Kasım ayından itibaren 5 ay boyunca sürecek olan “Ebedî Hayatın Varlığının İspatı (10.Söz İzahı)” ve birer ay arayla iki parçada sunulacak "Kader ve İradenin Hakikati (Kader Risalesi İzahı)" ile tamamlanacak inşallah. Önceki derslerimize aşağıdaki eğitim takip sayfasından ulaşabilirsiniz.
Eğitim Programı Sayfası: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
KEŞİF YOLCULUKLARI RİSALE-İ NUR EĞİTİM PROGRAMI-20

(Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Sunumlu)
İHTİŞAMLI MÜZİĞİ VE ETKİLEYİCİ GÖRSELLERİYLE 4 DK. 20 SN.LİK TANITIM VİDEOSUNU TAM EKRAN VE HD İZLEYİN:

Fragman Video Adresi: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
Daha önce hiç olmadığı kadar farklı bir şekilde ebedî hayatın gerçekliğini hissetmek için..
Âhiretin varlığını kesin olarak ispatlayan Risale-i Nur’un Onuncu Söz’ünü daha önce hiç anlamadığınız kadar bambaşka bir düzeyde anlamak, zevk etmek ve muazzam bir manevî hazla keyifle deneyimlemek için….
İNTERNET ADRESLERİMİZ:

[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

(Alternatif Site: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.])
TÜM RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARIMIZIN DOSYALARININ YÜKLÜ OLDUĞU ADRES: goo.gl/hNIUou veya yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA Bu depolama alanlarından tüm kitaplarımızın dosyalarını ve bütün seminerlerimizin videolarını, metinlerini ve Powerpoint sunumlarını hem görüntüleyebilir, hem de ister tek tek, ister toplu olarak indirebilirsiniz. (İkinci adres olan Yandex Disk'te (yadi.sk) Keşif Yolculukları-17.Derse kadar yüklenmiştir. Metin kitaplar eksiksizdir. Görsel kitapların tamamı yoktur. Alternatif adres olarak kullanabilirsiniz)
Eğitim programımız, kadın ve erkek ayrı olacak şekilde belirlenen oturum düzenine ve ders ciddiyetine riayet etmek şartıyla herkese açıktır. Zamanında gelinmesini ve çocuk getirilmemesini rica ederiz. Aynı katta mescit ve bir arka sokakta otopark mevcuttur.
KONUŞMACI: Ediz SÖZÜER

TARİH/SAAT: 5 Kasım 2016 / 16.00-18.00 Cumartesi

ADRES: Türkiye Yazarlar Birliği Sümer-1 Sok. NO: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA

İLETİŞİM: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)
PROGRAM TAKDİMİ:
Risale-i Nur eğitim programımızın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci ana bölümündeki altı adet “hakikatin”, Beşinci Hakikati olan ve Risale-i Nur’un 10.Söz’ü olan Haşir Risalesi’ne ait dersin birinci bölümüdür.
* Ebedî bir hayatın var olduğunu kesin olarak bilseydiniz ne yapardınız? Sonsuza kadar yaşayacağınızı bilmeniz hayata bakışınızı nasıl etkilerdi? Peki ya ebedî hayatınızdaki rahat ve mutluluğunuzun bu geçici dünya hayatındaki davranışlarınıza göre belirleneceği bilgisine -geceden sonra gündüzün, kıştan sonra baharın geleceğinden emin olduğunuz ve iki kere ikinin dört ettiğini bildiğiniz kesinlikte- sahip olabilseniz, acaba hayatınızda neler değişirdi? Kıymetine paha biçilmez böyle bir hakikatin bilgisine, sadece eğitim programımızı dikkatle takip ederek ulaşabileceğinizi size haber verseydik, heyecanlanmaz mıydınız?
Sizlere takdim ettiğimiz ve Risale-i Nur’un Onuncu Sözü olan Haşir Risalesi üzerinde geliştirilmiş bir izah çalışması olan ve 5ay sürecek bu program, tüm bunları ve daha fazlasını vaad eden ömürlük bir eserin üzerine bina edilerek hazırlandı. Yani hayat boyu usanç vermeden tekrarla okunabilen ve okunmasına olan iştiyakın hiç azalmadığı canlı bir kitap kaynak alındı.
En büyük bir dâhî kabul edilen İbn-i Sina’nın “Akıl buna bir yol bulamaz” dediği ve anlamasında aczini itiraf ettiği ve bu meşhur âlimin dehâsıyla yetişemediği diriliş meselesinin hakikatlerini herkese ve çocuklara bile bildiren ve kâinatın iki büyük tılsımından ikincisinin kapısını açan ve anahtarını elimize teslim eden Haşir Risalesi’nden içeriye merakla girelim ve bakalım bizleri neler bekliyor görelim. Ne dersiniz?
1.BÖLÜM: 16.00-17.00
* Kıymetine Paha Biçilmez Bir Hakikat: Ebedî Hayat

* Prova Sahnesi

* Tadımlık Ziyafet Sofrası
SUNUM ARASI: (10 dk.)
2.BÖLÜM: 17.00-18.00
* Görkemli Sinema Salonu

* İlahî Bilgi Havuzu

* Domino Taşları

* Kâinat Denilen Büyük Gösteri Merkezi ve Kozmik Takvim
Risale-i Nur’un “10.Söz”ü üzerinde geliştirilmiş bir izah çalışması olan bu programımızda;
* Kıyametten sonra diriliş o kadar kesin bir şekilde ispat edilmiştir ki, bu konuda eserin müellifi şöyle der:
"Eğer, öldükten sonra dirilişin gelmesini, gelecek baharın gelmesi gibi, kesin bir şekilde anlamak istersen; haşre (dirilişe) dair ‘Onuncu Söz’ ile ‘Yirmi Dokuzuncu Söz’e dikkat ile bak, gör! Eğer baharın gelmesi gibi inanmaz isen, gel parmağını gözüme sok!"
5 ay sürecek eğitim programımızı bitirdiğinizde, ölümden sonra bir ebedî hayatın gelmesinin bu dünyanın varlığı derecesinde kesin olduğunu ve öldükten sonra dirilişin gerçekleşmemesine imkân olmadığını, aklî delillerle ve çok parlak bir şekilde gösterildiğine şahit olacaksınız.
Büyük bir heyecanla takdim ettiğimiz bu çalışmaya muazzam bir efor harcadık. Fakat itiraf ediyoruz ve çok şükrediyoruz ki, bu çalışma gerçekten de şahsî kabiliyet ve gücümüzün çok üstünde olarak Allah'ın özel bir ikramı olarak ortaya çıktı. Risale-i Nur’a gönül vermiş herkesin ve her müminin, hatta doğrusu ya insan olan herkesin çok büyük bir şevkle, heyecanla ve susuz kalmış bir insanın suyu kana kana içtığinden daha fazla bir açlıkla ve ihtiyaç hissederek bu ders programını takip edeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz.
EĞİTİM PROGRAMININ GENEL TAKDİMİ:
Yazarlar Birliği Mevlana Divanı Eğitim Salonu’nda Dev Projeksiyon Ekranı ve Hoparlör sistemi ile görsel destekli olarak sunulan, HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ olarak yapılan Risale-i Nur eğitim programımızın duyurularından haberdar olmak için Facebook Grubumuza üye olunuz: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
MACERAYA DAVETLİSİNİZ!
İnsanın, hayatın, kâinatın ve dinin yüksek hakikatini keşfetmek..
Aklen, ruhen ve kalben gelişim yolunda ilerlemek..
Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..
Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..
İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..
Muhteşem Bir Zihinsel Yolculuk.. Görsel Bir Şölen..
Hayret Verici Gerçekler.. Çarpıcı Görseller ve Videolar..
Hepsi ve Daha Fazlası Sizi Bekliyor!
OLAĞANÜSTÜ BİR KEŞİF YOLCULUĞU İÇİN BİZİMLE GELİN!
Çalışmalarımızın Temel Özellikleri:
* Akademik anlatım tarzı.

* Tam bir anlaşılabilirlik.

* Aklı tatmin eden sağlam bir mantık örgüsü.

* Kalbe hitap eden şiir tadında bir üslup.
"Duru su gibi... İstersen içersin, istersen yüzersin..." (Bir okuyucumuzun tarifi)
Ankara'da bulunan ve Risale-i Nur’u anlamakta ve imanî ilimlerin tahsilinde ve bu alanda kendini yetiştirmek konusunda ciddî bir altyapı kazanmak isteyen ve eserlerle yeni tanışan kardeşlerimiz,
Risale-i Nur'u okumaya devam etmekle birlikte farklı mana açılımları ile daha iyi anlamak istek ve heyecanını koruyanlar, alışkanlık ve sıradanlık perdesini kaldırıp atmak isteyenler,
"Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!" sloganıyla takdim ettiğimiz Risale-i Nur eserlerindeki mevcut hakikatleri daha iyi anlamak, geliştirmek, çözümlemek ve detaylandırmak maksadıyla başlı başına bir “ilim üretim faaliyeti” olarak ortaya koyulan, eser metinlerine farklı açılımlar kazandırma kabiliyetinde olan ve kapsamlı bir içeriğe sahip olan "Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri" isimli kitap çalışmamızdaki izah metinlerinden yararlanılarak sistematik bir şekilde sunulacak izahlı ve görsel destekli Risale-i Nur eğitim programının derslerine katılmak arzu eder misiniz?
Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusuna sahipseniz grubumuza katılın ve bize ulaşın. Kaç kişi olursak olalım, tanışalım ve biraraya gelelim. Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkalım.
TÜM ÇALIŞMALARIMIZA ULAŞABİLECEĞİNİZ VE EĞİTİM PROGRAMI DUYURULARININ YAYINLANDIĞI İNTERNET ADRESLERİMİZ:
[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

(Alternatif Site: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.])
Çok renkli ve zengin bir içeriğe sahip bu adresler üzerinden,
* Hakikat arayışında çok ciddî bir kaynak olma mahiyetini taşıyan ve hem kendiniz için, yazılı olan hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde izleyerek daha iyi anlama imkânı sunan, hem de etrafınızdaki insanları bu hakikatlerden haberdar etmek için, elinizde kuvvetli bir hizmet aracı olan YouTube VİDEO KANALIMIZA,
* "OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ" isimli kitap çalışmamıza ve diğer E-Kitaplarımıza,
* Seminer metinlerine, videolarına ve Powerpoint sunumlarına ulaşabilir, görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.