+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

 1. #1
  insanFakiri çevrimdışı Yeni Üye
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Nereden Yer
  Fani dünya:( Acının acıya mesken tuttugu MERHAMETSİZ acıdan!.
  Mesajlar Mesajlar
  1.177
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 102 + 2010


  Kutlu Doğum Haftası Salavat-ı Şerif Çekmek İsteyenler?

  Selamunaleyküm,

  Kainatın Efendisi Hz. Muhammed Mustafa(SAV) kutlu doğum gününe kadar (20.04.2011) okuyabildiğimiz salavatları burda topluyoruz. Okumak isteyenler konu altında veya bana pm atarak kaç adet aldığını belirtirse sevinirim.

  "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed"

  Sana salat ve selam gönderen ümmetinin
  Cennetler şahidi ol ya Hazreti Muhammed(SAV)


  Allah ve melekleriPeygambere çok salavat getirirler(yani;Allah ona rahmet edermeleklerde dua edip onun şanını yüceltirler).Ey iman edenler! siz de O'na salavat getirin (yani dua edin) ve tam bir teslimiyetle selam verin.(Ahzab Suresi:56.ayet)

  İbn-i Mes'ud (R.A.) rivayet etmiştir.
  Resül-i Ekrem Efendimiz(SAV) şöyle buyurmuştur.
  "Kıyamet gününde bana halkın en yakın olanları ve şefaaatime hak kazananları benim üzerime en çok salavat getirenleridir." …

  Peygamber Efendimiz yine buyuruyor: “Allah katında amellerin en makbulü az da olsa devam üzere yapılanıdır.”

  Hadîs-i şerîf ibâdete devamı teşvik etmektedir. Ve anlaşılıyor ki sürekli yapılan az ibâdet bir müddet sonra kesilen çok ibadetten daha hayırlıdır.. Bu devam sayesinde az ameldevam etmeyen çok ameli kat kat geçer.

  Güllerin gülü gönüllerimizin sultanı Alemlere rahmet MUHAMMED MUSTAFA (SAV) i dualarla salavatlarla anmaya devam edelim….

  Kutlu Doğum 2011 hep birlikte dualarla salavatlarla anarak yine kutlayalım inşaAllah…

  Benzer Konular
  Kutlu Doğum Haftası (14-20 Nisan)Salavat-ı Şerife hatmimiz başlamıştır
  Kutlu Doğum Haftası (14-20 Nisan)Salavat-ı Şerife hatmimiz başlamıştır (Allah ve melekleri, Resule salat ediyor. Ey iman edenler, siz de salat edin) buyuruluyor. (Ahzab 56) :037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037: "Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muh
  Görmez: Kutlu Doğum Haftası 'Siret Haftası'na dönüştürülmeli
  Görmez: Kutlu Doğum Haftası 'Siret Haftası'na dönüştürülmeli Görmez: Kutlu Doğum Haftası 'Siret Haftası'na dönüştürülmeli Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Kutlu Doğum Haftası, Hz. Muhammed'in sünneti, sireti, yüksek ahlakı ve evrensel
  Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri - Siirt/ Sakal-ı Şerif
  Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri - Siirt/ Sakal-ı Şerif Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri - Siirt/ Sakal-ı Şerif Siirt'te "Sabah Namazı Buluşması" etkinliğinde "Kutsal Emanetler Fotoğraf Sergisi" ile Sakal-ı Şerif
  Kutlu Doğum Haftası ve Salavat Getirmek
  Kutlu Doğum Haftası ve Salavat Getirmek Kutlu Doğum Haftası ve Salavat Getirmek Kutlu Doğum Haftası Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)?in doğum gününü kutlamak amacıyla her yıl 14-20 Nisan arasında Diyanet İşleri Başka
  Kutlu Doğum bereketi ve iki buçuk milyon Salavât
  Kutlu Doğum bereketi ve iki buçuk milyon Salavât Kutlu Doğum bereketi ve iki buçuk milyon Salavât Devamı İçin Tıklayınız... Devami...
  Yazar : Risale Forum
  Bir Ben Düşünemıyorum, Şu Güveni
  Nedense, Kimse Yıkmadı Sankı Bizim Güvenımızı.
  Yıktı Ve Gitti.
  öLürüm DediLer Be..
  Hepsi Bir Başka KoLda, Haz Yaşıyor Şimdi..
  öLüm BiLe Ağıza Sakız oLdu, öLüm BıLe KoLay oLdu Nefis'e

 2. #2
  insanFakiri çevrimdışı Yeni Üye
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Nereden Yer
  Fani dünya:( Acının acıya mesken tuttugu MERHAMETSİZ acıdan!.
  Mesajlar Mesajlar
  1.177
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 102 + 2010


  Cevap: Kutlu Doğum Haftası Salavat-ı Şerif Çekmek İsteyenler?

  SALAVATI ŞERİFE GETİRMENİN ÖNEMİ HAKKINDA HADİSİ ŞERİFLER__
  __MEVLAM UYGULAYANLARDAN EYLESİN HEPİMİZİ__


  * KIYAMET GÜNÜ BANA İNSANLARIN EN YAKIN OLANLARI ÜZERİME EN ÇOK SALAVATI ŞERİFE GETİRENLER OLUCAKTIR .

  * KİM Kİ BANA BİR DEFA SALAVATI ŞERİFE GETİRİRSE ALLAHU TEALA O KİMSEYE ON DEFA SALAVAT GETİRİR .

  *KİM Kİ CENABI HAKKA ONU MEMNUN VE RAZI ETMİŞ OLDUĞU HALDE KAVUŞMAYI SEVİNÇLE İSTERSE BENİM ÜZERİME ÇOKCA SALAVATI ŞERİFE GETİRSİN .

  *KİMKİ BANA BİR KERE SALAVAT GETİRİRSE ALLAHU TEALA O KİMSEYE ON DEFA SALAVAT GETİRİR. VE ONUN ON GÜNAHINI BAĞIŞLAR VE ONUN DERECESİNİ ON DEFA YÜKSELTİR VE ONUN SEVAB DEFTERİNE ON SEVAP YAZAR .

  *EY ÜMMETİM, BENİM ÜZERİME SALAVATI ŞERİFE GETİRİNİZ Kİ ALLAHU TEALADA SİZE SALAVAT GETİRSİN .

  *EY ÜMMETİM, BENİM ÜZERİME SALAVATI ŞERİFE GETİRİNİZ ZİRA GETİRMİŞ OLDUĞUNUZ BU SALAVATI ŞERİFELER SİZİN İÇİN TEMİZLİK VE BEREKETTİR .

  * EY ÜMMETİM! CUMA GÜNLERİ BANA DAHA ÇOK SALAVATI ŞERİFE GETİRİNİZ ÇÜNKÜ ÜMMETİMİN CUMA GÜNLERİ GETİRMİŞ OLDUĞU SALAVATI ŞERİFE BANA ARZALONUR . KİM Kİ BANA SALAVATI ŞERİFE GETİRİRSE BANA DAHA ÇOK YAKIN OLUR .

  *ALLAHU TEALANIN BİR GURUP MELEKLERİ VARDIR ÜMMETİMİN BENİM ÜZERİME GETİRMİŞ OLDUĞU SALATÜ SELAMLARI BANA ULAŞTIRIRLAR .

  *ÜMMETİMDEN HERHANGİ BİR KİMSE BANA SALATU SELAM GÖNDERİRSE ALLAH BANA RUHUMU İADE EDER . BENDE ONUN SELAMINI ALIRIM .

  *ÜMMETİMDEN HER HANGİ BİRİ İŞİ GÜCÜ BOZULUP İHTİYAÇLARI ZORLAŞIP ÇIKMAZA GİRDİĞİ ZAMAN BENİM ÜZERİME ÇOK ÇOK SALEVATI ŞERİFE OKUSUN ZİRA BENİM ÜZERİME OKUNAN SALAVATI ŞERFİLER TÜM HÜZÜN VE KEDERLERİ SIKINTI VE TASALARI MÜSİBETLERİ İZALE EDER. RIZIKLARI ÇOĞLATIR İŞLERİN İHTİYAÇLARIN GÜZELCE SONA ERMESİNİ SAĞLAR .

  *ALLAHIN RESULÜ HZ MUHAMMED (A.S) ÜZERİNE SALAVATI ŞERİFE GETİRMEK KÖLE AZAD ETMEKTEN DAHA FAZİLETLİ DAHA SEVABLIDIR.

  *ÜMMETİMDEN BİR KİMSE CUMA GÜNÜ BENİM ÜZERİME YÜZ DEFA SALEVATI ŞERİFE GETİRİRSE KIYAMET GÜNÜ MUAZZAM BİR NUR OLDUĞU HALDE GELİR KENDİSİYLE GELEN NUR BÜTÜN YARATILMIŞLARA TAKSİM EDİLSE PAYLAŞTIRILSA HEPSİNE KAFİ DERECE YETER .

  *ÜMMETİMDEN BİR KİMSE CUMA GÜNÜ BENİM ÜZERİME YÜZ DEFA SELAVATI ŞERİFE GETİRİRSE ONUN SEKSEN SENELİK GÜNAHI BAĞIŞLANIR .

  *KİM Kİ BENİM ÜZERİME BİR GÜNDE BİN (1.000) KERE SALEVATI ŞERİFE GETİRİRSE CENNETTEKİNİ YERİNİ GÖRMEDEN ÖLMEZ .

  *KİM Kİ BANA SABAHLEYİN ON DEFA VE AKŞAMLEYİN ON DEFA SALEVATI ŞERİFE GETİRİRSE KIYAMET GÜNÜ ŞEFAATİM ONA ULAŞIR .

  *KİM Kİ BENİM ÜZERİME BİR SALEVATI ŞERİFE GETİRİRSE ALLAHU TEALA ONA BİR KIRAT SEVAB YAZAR KIRAT İSE UHUD DAĞININ BİR MİSLİ KADARDIR

  *EY ÜMMETİM NEREDE OLURSANIZ OLUN BANA SALATU SELAM OKUYUN ÇÜNKÜ SİZİN SALATU SELAMINIZ BANA ULAŞIR .

  *BENİM ÜZERİME SALAVATI ŞERİFE GETİREN KİMSE İÇİN SIRAT KÖPRÜSÜ ÜSTÜNDE BİR NUR OLACAKTIR . BİR KİMSE SIRATTAN GEÇERKEN NUR EHLİ OLUNCA ARTIK CEHENNEM EHLİ OLMAZ .

  *ÜMMETİMDEN BİR KİMSE CENABI HAKTAN BİR DİLEKTE BULUNACAĞI ZAMAN ALLAHIN PEYGAMBERİNE SALAVAT GETİRSİN . SALAVATI ŞERİFE GETİRDİKTEN SONRA İSTEYECEĞİ ŞEYLERİ İSTESİN VE SONRA YİNE ALLAHIN PEYGAMBERİ HZ MUHAMMED (a.S) A SALAVATI ŞERİFE GETİREREK DUASINI BİTİRSİN ÇÜNKÜ İKİ SALAVAT ARASINDAKİ DUA KABUL OLUR ZİRA CENABI HAK ÇOK MERHAMETLİ ÇOK KEREM SAHİBİDİR İKİ SALAVATI ŞERİFEYİ KABUL BUYURUP DA İKİSİ ARASINDAKİ İSTEKLERİ BOŞ ÇEVİRMEZ REDDETMEZ ONLARIDA KABUL EDER VE VERİR .

  *ÜMMETİMDEN KİM Kİ YAZDIĞI KİTABINDA BANA SALAVATI ŞERİFE YAZARSA O KİTAPTA İSMİM KALDIĞI MÜDDET MELEKLER YAZANA İSTİĞFAR EDERLER .

  *ÜMMETİMNDEN BİR KİMSE BENİM ÜZERİME BİR DEFA SALAVATI ŞERİFE GETİRİRSE ALLAHU TEALA O KULUNA ON RAHMET EDER / BANA ON DEFA SALAVET GETİREN KİMSEYE ALLAHU TEALA YÜZ RAHMET EDER / BENİM ÜZERİME YÜZ DEFA SALEVAT OKUYAN KULUNA CENABI HAK BİN RAHMET EDER / BENİM ÜZERİME BİN DEFA SALEVATI ŞERİFE GETİREN KULUNUN VUCUDUNU CENABI HAK CEHENNEME HARAM KILAR VE O KULUNU İMAN İLE ÖLMEYİ NASİP EYLER SONRA O KULUNU CENNETİNE KOYAR O ÜMMETİMİN BENİM ÜZERİME GETİRMİŞ OLDUĞU SALAVATI ŞERİFE KIYAMET GÜNÜ GELİR BEŞ YÜZ SENELİK BİR UZAKLIĞI GÖSTEREN ÇOK MUAZZAM BİR NUR OLUVERİR CENABI HAK BENİM ÜZERİME SALEVATI ŞERİFE GETİREN O KULUNA OKUDUĞU HER SALAVATI ŞERİFE KARŞLIĞINDA BİR KÖŞK VERİR O ÜMMETİMİN OKUDUĞU SALAVATI ŞERİFE İSTER ÇOK OLSUN İSTER AZ OLSUN .

  *BENİM ÜZERİME SALEVATI ŞERİFE GETİREN HER HANGİ BİR KULUN SALEVATI ŞERİFESİ AĞZINDAN ÇIKIP HEMEN SÜRATLE YOL ALIR DENİZLERİ KARALARI ŞARK VE GARBI BIRAKMADAN HER YANA DAĞILIR VE ŞÖYLE DER : BEN FELAN OĞLU FELAN KİMSENİN GETİRMİŞ OLDUĞU SALEVATI ŞERİFEYİM BENİMLE YARATILMIŞLARIN HAYIRLISI MUHAMMEDÜL MUHTAR ÜZERİNE SALAVAT GETİRİLDİ BUNU DUYAN HERŞEY ONUN ÜZERİNE SALAVAT GETİRMEYE BAŞLAR O KULUN OKUDUĞU SALEVATI ŞERİFTEN BİR KUŞ YARATILIR O MELEĞİN YETMİŞ BİN KANADI VARDIR HER BİR KANATTA YETMİŞ BİN TÜY VARDIR HER TÜYÜN YETMİŞ BİN YÜZÜ VARDIR HER YÜZÜN YETMİŞ BİN AĞZI VARDIR HER AĞZIN YETMİŞ BİN DİLİ VARDIR BU DİLLERİN HEPSİ AYRI AYRI DİLDE KONUŞUR BUNLARIN HEPSİ CENABI HAKKI TESBİH EDİP ZİKİR EDERLER BÜTÜN BU TESBİHLERİN SEVABI O SALAVAT GETİREN KİMSENİN AMEL DEFTERİNE YAZILIR .

  *ASIL CİMRİ O KİMSEDİR Kİ İSMİM YANINDA SÖYLENDİĞİ ZAMAN BANA SALAVATI ŞERİFE GETİRMEZ

  *YANINDA İSMİM SÖYLENDİĞİ ZAMAN BANA SALAVATI ŞERİFE GETİRMEYEN KİMSENİN BURNU YERE SÜRTÜNSÜN  Medeniyet Dediğin Eger Soymak İse Bedeni

  Desene Hayvanlar Bizden Daha Medeni
  Yazar : Risale Forum
  Bir Ben Düşünemıyorum, Şu Güveni
  Nedense, Kimse Yıkmadı Sankı Bizim Güvenımızı.
  Yıktı Ve Gitti.
  öLürüm DediLer Be..
  Hepsi Bir Başka KoLda, Haz Yaşıyor Şimdi..
  öLüm BiLe Ağıza Sakız oLdu, öLüm BıLe KoLay oLdu Nefis'e

 3. #3
  Ziyaretçi Guest


  Cevap: Kutlu Doğum Haftası Salavat-ı Şerif Çekmek İsteyenler?

  Merhaba ben Halime şehitoğlu şimdi başlıyorum salavat çekmeye 2 gün içerisinde 10 bin tane hatta daha fazlada çekebilirm inşallah 🙏🏻
  Yazar : Risale Forum

Facebook Yorumları

Facebook Giriş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Sosyal İmleme

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222