+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
47 sonuçtan 41 ile 47 arası

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    May 2011
    Nereden Yer
    Almanya
    Mesajlar Mesajlar
    282
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 60 + 1072

Cevap: Salatı Tefriciye Okumam Lazım Yardım Edermsiniz ?

Alıntı hayru nisa Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    İnsanoğlu ağlar ağlar da arada güler biraz.Galiba hayat böyle bir şey,Rabbim selamet versin inşaallah
    ve şu ayeti kerime gerçekden insana çok büyük bir teselli kaynağı...

muhakkak her zorluğun yanında bir kolaylık vardır. elbette her zorlukla beraber bir kolaylık da vardır.İNŞİRÂH 6

Rabbim razı olsun da hayat nasıl geçerse geçsin.
    Amin. Allah (c.c.) Razı Olsun.

Ayetime kerime gerçekten büyük teselli verdi,sizlerin emeğiyle tesellim dahada çoğaldı

Evet zorlukları çok bazı gün dayanılmaz hale gelsede Rabbimden gelene razıyım.

Rabbim dualarımızı kabul eder inşallah
    Yazar : Risale Forum

May 2011
    Nereden Yer
    Almanya
    Mesajlar Mesajlar
    282

Selamın Aleyküm Kardeşlerim,

Sizlere danışacağım bazı konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu Başlıkta hepsini yazıyım dedim,umarım hata yapmamışımdır.

Şimdi hatim programlarına katılmayı cani gönülden istiyorum maalesef Kuran-ı Kerimi bilmediğimden hepsini yapamıyorum inşallah en kısa zamanda Rabbim banada nasip eder okumayı ve anlatabilmeyi..

1- Salat-ı Tefriciye 100 adet okusam ardından hangi dua etmem gerekir ?

2- Ayete'l-Kürsi diyelim 40 adet aldım ve okudum

3- Salat-ı Şerife 1000 adet okudum

4- Fatiha aldım ve okudum.

5- Yasin-i Şerif hatiminede katılmak istiyorum fakat kelimeleri tam bilmediğimden çok şaşırıyorum,Türkçe mealini okuyarak katılabiliyormuyum ? Yoksa kabul olunmaz mı ?

Sizlerden ricam yukarıda aldığım veya okuduğum süre veya tesbihatlardan sonra okumam gereken dua varmı dır ? Yada bitince ne demem gerekiyor.

Bilmiyorum anlatabildimmi ?

Yardımlarınız için Allah Razı Olsun.

Cümleten Hayırlı Haftalar Dilerim.

Rabbim dualarımızı kabul eylesin..

May 2011
    Nereden Yer
    Almanya
    Mesajlar Mesajlar
    282

Memluk Hocam veya Tebliğ Hocam rica etsem yardımcı olurmusunuz ?

tebliğ çevrimdışı Vefasız
    Dec 2010
    Nereden Yer
    Şark..
    Mesajlar Mesajlar
    2.557
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 463 + 32174

Alıntı Yorgun Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    Memluk Hocam veya Tebliğ Hocam rica etsem yardımcı olurmusunuz ?
    Elbette yardımcı oluruz kardeşim ;Yanlız şunu ifade etmeden açıklamalara geçemiyeceğim;

Muhterem Yorgun kardeşim ,öncellikle içinizde ki şu şevki şu heyecanı hep korumaya gayret edin lütfen ;Yarım veya ,eksik bilsenizde Rabbim öyle yollar açarki siz bile şaşırrırsınız inanın;Velhasıl şunu ifade etmek istiyorum Cenabı Hakk kalpteki ihlasa bakar ,ihlasa ve samimiyete itibar eder inş;

Nice adamlar tanıdık şu hayat yokuşunda ilmen dört dörtlüktürler ama iş ameli boyuta geldimi tık yok;Ve bir sürü manevi yıkımlara sebebiyet vermekteler maalesef;

Neyse konu uzun ve derin meseleler ;

Sorduğunuz sorulara gelince kardeşim;

Salavat fatiha ve ayetel kursi tabiki istediğiniz kadar alabilirsini,z;Bitimindede bir dua yapmanıza gerek yoktur ,çünkü buradaki okumalarımızı bizler toplu şekilde yapıyoruz..Hani manevi havuz gibi düşünün;Duaların belirlenen tarihi bitimindede topluca duasını mubarek bir zata yaptırıyoruz..Zaten herkez hayırda kendi hissesini alıyordur inşl;Gaybı bilen Cenabı Hakk kimin ne niyetle ve ne kadar okuduğunu bilir kardeşim;

Buradaki bir gayretimizin sebebi hikmetide şudur ki ;

Cenabı Hakk toplu okunan hatim ve duaları daha çabuk kabul eder ümidiyle kardeşlerimizle hayırda vahdet ediyoruz;inşl;

Yasin konusuna gelince ;maalesef ki türkçe okunuşuyla kabul edemiyoruz;Orjinali yani arapça olarak okumaları kayıd ediyoruz..Bu konuda kendinize güvenemiyorsanız ,üzülmeyin sizinde diğer okumalarınızı seve seve kabul eder hanenize kayıd ederiz oldumu kardeş;

Allah (c.c) kabul ve makbul eylesin izzeti barigasında tüm okumalarınız inşl..
    Biz ise hem insancasina,Hem muslumancasina yaşamak istiyoruz.Bediuzzaman..

memluk çevrimdışı Hatim Sorumlusu
    Feb 2009
    Nereden Yer
    biryerde sabit kalmıyorumki her yerden
    Mesajlar Mesajlar
    6.192
    Tecrube  Tecrübe Puanı: 1453 + 115882

Alıntı Yorgun Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    Selamın Aleyküm Kardeşlerim,
    Aleykümselam kardeşim.
    Sizlere danışacağım bazı konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Bu Başlıkta hepsini yazıyım dedim,umarım hata yapmamışımdır.
    bizlerde çok bilen konulara vakıf birileri değiliz gayemiz birbirimize yardım etmek inş.
    Şimdi hatim programlarına katılmayı cani gönülden istiyorum maalesef Kuran-ı Kerimi bilmediğimden hepsini yapamıyorum inşallah en kısa zamanda Rabbim banada nasip eder okumayı ve anlatabilmeyi..
    Kuranı Hakimi inş en kısa zamanda öğrenirsiniz.
    1- Salat-ı Tefriciye 100 adet okusam ardından hangi dua etmem gerekir ?
    TEFRİCİYE HATİMi 4444 kere okumakla hatmi oluyor siz okuduğunuz kadarının sevabını alırsınız belli ibr duası yok.
    2- Ayete'l-Kürsi diyelim 40 adet aldım ve okudum

3- Salat-ı Şerife 1000 adet okudum

4- Fatiha aldım ve okudum.
    sizin aldığınız bu virdlerin hepsi burda ay sonunda toplanıyor ve tebliğ hocamızın sohbet grubunda dualanıyor yani bu hatimlerden nasibdar oluyorsunuz inş.
    5- Yasin-i Şerif hatiminede katılmak istiyorum fakat kelimeleri tam bilmediğimden çok şaşırıyorum,Türkçe mealini okuyarak katılabiliyormuyum ? Yoksa kabul olunmaz mı ?
    Kabul etmek yada oluyor olmuyor demek haddi aşmaktır burdaki yasin hatmimizde arapçasından okunanlar dahil siz turkçesinden okuyarak inş yasınin ne demek istediğini anlarsınız en kısa zamanda mutlaka ama mutlaka Kuranı Kerimi öğrenin kardeşim..
    Sizlerden ricam yukarıda aldığım veya okuduğum süre veya tasbihatlardan sonra okumam gereken dua varmı dır ? Yada bitince ne demem gerekiyor.
    burda yapılan tüm hatimler dertlerimize deva olsun diye okunuyor samimi ve ihlasla Allahtan rızalığını isteyin inş...
    Bilmiyorum anlatabildimmi ?

Yardımlarınız için Allah Razı Olsun.

Cümleten Hayırlı Haftalar Dilerim.

Rabbim dualarımızı kabul eylesin..
    amin ecmain
    Allah c c
    sizdende razı ve hoşnut olsun kardeşim..:037:
    İnsanın Cenab-ı Haktan hiçbir hakkı talep etmeye hakkı yoktur.
    Bilâkis dâima şükretmeye medyundur. Çünkü, mülk Onundur, insan Onun memluküdür.
    Eğer Mâlik-i Mülke memlûk isen, Onun mülkü senindir, gör.

Bizi düşmanın attığı taş değil
    Dostun attığı gül yaralar

May 2011
    Nereden Yer
    Almanya
    Mesajlar Mesajlar
    282

Alıntı tebliğ Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
    Elbette yardımcı oluruz kardeşim ;Yanlız şunu ifade etmeden açıklamalara geçemiyeceğim;

Muhterem Yorgun kardeşim ,öncellikle içinizde ki şu şevki şu heyecanı hep korumaya gayret edin lütfen ;Yarım veya ,eksik bilsenizde Rabbim öyle yollar açarki siz bile şaşırrırsınız inanın;Velhasıl şunu ifade etmek istiyorum Cenabı Hakk kalpteki ihlasa bakar ,ihlasa ve samimiyete itibar eder inş;

Nice adamlar tanıdık şu hayat yokuşunda ilmen dört dörtlüktürler ama iş ameli boyuta geldimi tık yok;Ve bir sürü manevi yıkımlara sebebiyet vermekteler maalesef;

Neyse konu uzun ve derin meseleler ;

Sorduğunuz sorulara gelince kardeşim;

Salavat fatiha ve ayetel kursi tabiki istediğiniz kadar alabilirsini,z;Bitimindede bir dua yapmanıza gerek yoktur ,çünkü buradaki okumalarımızı bizler toplu şekilde yapıyoruz..Hani manevi havuz gibi düşünün;Duaların belirlenen tarihi bitimindede topluca duasını mubarek bir zata yaptırıyoruz..Zaten herkez hayırda kendi hissesini alıyordur inşl;Gaybı bilen Cenabı Hakk kimin ne niyetle ve ne kadar okuduğunu bilir kardeşim;

Buradaki bir gayretimizin sebebi hikmetide şudur ki ;

Cenabı Hakk toplu okunan hatim ve duaları daha çabuk kabul eder ümidiyle kardeşlerimizle hayırda vahdet ediyoruz;inşl;

Yasin konusuna gelince ;maalesef ki türkçe okunuşuyla kabul edemiyoruz;Orjinali yani arapça olarak okumaları kayıd ediyoruz..Bu konuda kendinize güvenemiyorsanız ,üzülmeyin sizinde diğer okumalarınızı seve seve kabul eder hanenize kayıd ederiz oldumu kardeş;

Allah (c.c) kabul ve makbul eylesin izzeti barigasında tüm okumalarınız inşl..
    Hocam Allah Razı Olsun..

İnşallah hocam dediğiniz gibi bende gördüm halada görüyorum mesela bulunduğum şehirde cumaya gidiyorum bazen ben çıldırıyorum hele Hocamız bazen oda patlıyor Allah Aşkına susun Allah ın evine geldiniz hala konuşuyorsunuz,diye yani orada vaaz veriyor bir kısmına bakıyorsun dırdır çene geçen arkama bakıyorum babam yaşındalar biri söylüyor biride hesap makinesiyle hesap yapıyor. Camiden çıkar çıkmaz dedikodular dersen o şunu yapmış bu bunu yapmış. Bunları görünce insanlar kızıp gelmiyor bile camiye Rabbim bizim günahlarımızı affetsin.

Ha şükürler olsun Cumalarımız 3 kat full dolu geçiyor ama maaesef bazı kendini bilmezler var desem yanlışmı olur?

Hocam ben açık sözlü ve dürüstümdür Allah ın bildiğini kimseden saklamam durumumu size nerdeyse komple anlattım.ha evet daha öğreneceğim çok şey var .Rabbim inşallah benimde ilmimi artırmayı nasip eder.

Sizlerdende Allah Razı olsun,Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

May 2011
    Nereden Yer
    Almanya
    Mesajlar Mesajlar
    282

memluk hocam inşallah.

Kuranı Hakimi öğrenebilmeyi bende çok istiyorum.Asıl sorunum psikolojik yani beyin o kadar doluki sıkıntıları atamıyorum kafamdan açıkçası beyin durdu düşünmekten ne yapacam ne edecem diye bir yandan yok geçim sıkıntıları,çocuklar iyimi ? Kendimi veremiyorum bilmiyorum anlatabildimmi * Ya şaşırıyorum defalarca okusamda bazen almıyor kafam.Gurbetteyiz sonucunda yok borçlar nasıl ödenecek diye diye Rabbime sığındım gece gündüz dua ediyorum.Bir çok foruma üye olmuştum ama Rabbim sizlerle tanışmayı nasip etti,herşeyde bir hayır var demekki.

Allah Razı Olsun hocam

Rabbim cümlemizin dualarını kabul eder inşallah

Facebook Yorumları

Facebook Giriş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Sosyal İmleme