HER GÜN BİR SÜNNET-İ SENİYYE'Yİ HAYATIMIZDA UYGULAMAYA NE DERSİNİZ?

Nevzatt

Well-known member
HER GÜN BİR SÜNNET-İ SENİYYE'Yİ HAYATIMIZDA UYGULAMAYA NE DERSİNİZ?

Her gün bir sünnet-i seniyye'yi uygulmaya çalışalım inşALLAH arkadaşlar ilk olarak bugünden başlayarak örneğin yemeğe tuzla başlamak yemeğe başlarken işaret parmağımzı tuza batıralım bitirdikten sonra da baş parmağımzı tuza batırıp yemeğimizi sonlandıralım inşALLAH...''ÜMMETİMİN FESAD ZAMANINDA KİMKİ BENİM BİR SÜNNETİME SARILIRSA ONA YÜZ ŞEHİD SEVABI VARDIR.''(HADİS-İ ŞERİF)in muhattabı olmak duasıyla... :angel:

Nevzatt

Well-known member
Bİ SÜNNETİ YAPMAK BU KADR ZORMU YAAAAAAAAAAAAAAA İNŞALLLAH DER İNSANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN ÇOK KIZDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
'ÜMMETİMİN FESAD ZAMANINDA KİMKİ BENİM BİR SÜNNETİME SARILIRSA ONA YÜZ ŞEHİD SEVABI VARDIR.''(HADİS-İ ŞERİF)

Ama devamlılık şartıyla :)

Her zaman abdestli bulunmak :)

NiKbiN

New member
ewt. bence de her güne bi sünnet yapmakla kalmıalım kardeşler.. sünnetleri uygulamak zor olmasa gerek =) ...
ewt yarına başka hanki sünnetleri yapıorus ??

Nevzatt

Well-known member
zor değil tabiki ama tembel nefis hepsi bu. abdest aldıktan sonra abdest alınan sudan içmek sünnetmiş böle bişi duydunuzmu hiç ???

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Nevzatt ' Alıntı:
zor değil tabiki ama tembel nefis hepsi bu. abdest aldıktan sonra abdest alınan sudan içmek sünnetmiş böle bişi duydunuzmu hiç ???

Evet Resulu zişan a.s.v. efendimiz her abdestten sonra üc yudumda abdest aldığı sudan icermiş...

natuvan

Member
işaret parmağıyla tuzla başla baş parmakla bitir çok hoş inş yapacağım hem bi hadisi şerifte mana itibarı ile terkedilmiş sünetleri ihya edenin ihya edileceği şefaate layık olacağı aktarılmış ALLAH razı olsun bu tür bilinmeyenleri bilmek istiyoruz....

NiKbiN

New member
peygamberimis, eşi Hz. Zeynepi ziyaretlerinde, Hz. zeynep ona ballı şerbet hasırlar we peygamberimis de içermiş.. Günün hanki wakti bilinmio...
Bis bunu hayatımsda uygulamaya calışıorus..Sisle de paylaşiim istedim..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
NiKbiN ' Alıntı:
peygamberimis, eşi Hz. Zeynepi ziyaretlerinde, Hz. zeynep ona ballı şerbet hasırlar we peygamberimis de içermiş.. Günün hanki wakti bilinmio...
Bis bunu hayatımsda uygulamaya calışıorus..Sisle de paylaşiim istedim..

Bu sünnet mi ?

NiKbiN

New member
tıbbı nebevi ansiklopedisin de war...Ballı serbet içtine dair..
(Hz. Ayşe nin diil miş)" Hz.Hafsa nın ewine wardığı zaman orada bal şerbeti içerdi" die yasıo kitapta....

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
NiKbiN ' Alıntı:
tıbbı nebevi ansiklopedisin de war...Ballı serbet içtine dair..
(Hz. Ayşe nin diil miş)" Hz.Hafsa nın ewine wardığı zaman orada bal şerbeti içerdi" die yasıo kitapta....

ama sünnetin hassasını sormusdum ...