20.10.2011 Tarihli Günün Haberleri

HaberRss

Haber Robotu
cukurca_k.jpg
Asker, sivil, kadın, çocuk demeden katliam yapan PKK, önceki gece vahşi yüzünü Çukurca'da gösterdi. Ağır silahlarla sınırı geçen 250 terörist, 7 ayrı güvenlik noktasına saldırdı. Bir üsteğmen ve iki astsubayla birlikte 24 Mehmetçik şehit düştü. PKK'nın son yıllardaki en kanlı saldırısı, Türkiye'yi teröre karşı kenetledi. Siyasetçisinden işadamına kadar herkes 'katliama' lanet yağdırıyor.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
İntikamı büyük olacak

gul_k.jpg
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde meydana gelen terör saldırısına ilişkin, "Devletimizi bu saldırılarla sarstıklarını, hizaya getireceklerini zannedenler, göreceklerdir ki bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır ve misliyle de alınacaktır.'' diye konuştu.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Başbakan ve bakanlar, programlarını iptal etti, güvenlik zirvesi yapıldı

bakanlar_k.jpg
PKK'nın gerçekleştirdiği eşzamanlı saldırılar, devletin bütün birimlerini harekete geçirdi.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Çiçek: Anayasa yolundan dönmek yok

anayasa_k.jpg
Meclis'teki 4 partinin üçer üyeyle temsil edildiği Uzlaşma Komisyonu, yeni anayasa çalışmalarına dün başladı.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
[Haber Analiz - Aziz İstegün] Baskınlar neden önlenemiyor?

istegun_k.jpg
Türkiye'yi üzüntüye boğan saldırı, 'Bu olaylar neden önlenemiyor?' sorusunu da beraberinde getirdi.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
[Haber Yorum - Ali Akkuş] Psikolojik harbe yenilmeyelim

Şairin ifadesiyle, 'harfler harp düzeni almış', 'kelimeler tank gibi' geçiyor yüreğimizden.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Terör örgütüne tepkiler çığ gibi

tepki_k.jpg
Kemal Burkay (Kürt şair ve siyasetçi): Kürtlerin ve Türklerin büyük çoğunluğu çatışmadan ve şiddetten yana değil.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Gün, kardeşliğimizi gösterme günüdür

gormez_k.jpg
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Hakkari'deki hain saldırıya ilişkin, "Gün, bu büyük acımızı bağrımıza basarak millet olarak kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterme, sabır, metanet ve aziz şehitlerimize dua etme günüdür.'' ifadelerini kullandı.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Şehit polisler, Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

polis_k.jpg
Terör örgütünün Bitlis-Güroy-mak karayolu üzerinde gerçekleştirdiği bombalı saldırıda şehit olan 5 polis memurunun cenazesi, Bitlis'te düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
İlaca yüzde 10 indirim geliyor

ilac_k.jpg
Bu yıl ilaca 15,6 milyar TL bütçe ayıran Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ilaç masraflarının bu rakamın çok üzerine çıkması üzerine tasarruf tedbiri aldı.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Performansa göre çalışan doktor ağır hastaya bakmakta zorlanıyor

doktor_k.jpg
Sağlıkta getirilen performans sistemi ile tedavi ettiği hasta sayısına göre ücret alan doktorlar ağır ameliyatlara girmek istemiyor. Buna performansa dayalı sistemde, ağır hastaların tedavi puanlarının düşük olması neden oluyor. "Ağır hasta grubu risk altında." diyen uzmanlar, sağlık kuruluşuna giden bu tip hastaların tedavi edilmeme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu uyarısını yapıyor.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Peruklu öğretmenlere soruşturma iznini il milli eğitim müdürü vermiş

peruk_k.jpg
Antalya'da derslere perukla girdikleri gerekçesiyle uyarı cezası alan üç kadın öğretmen hakkında soruşturma iznini İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ın verdiği ortaya çıktı. Olay basına yansıyınca kendisini, "Soruşturma iznini ben değil, yardımcım verdi." diye savunan Gülay'ı, imzaladığı belge ele verdi.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Yeşil sahalardan meclis sıralarına

siyasetci_k.jpg
Dünya genelinde, futbolu bıraktıktan sonra siyasete atılan ve yeşil sahalardaki başarısını siyasete de taşıyan çok sayıda ünlü var.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Kavgayı da, sabrı da Şefkat Tepe'de öğrendim

sefkat_k.jpg
Canlandırdığı Leyla karakteriyle Şefkat Tepe dizisinin çekimlerinde en az zorlanan oyuncu Aslı Güner. Dizide zorlu doğa şartları ve oyunculuk adına çok şey öğrendiğini belirten Güner, "Erkek gibi dövüşüyorum. Çoğunu da alt ediyorum. Kendimi o anlamda çok geliştirdim. Zorlu şartlara alıştım." diyor. Çok narin bir yapıda olmadığını gizlemeyen oyuncu, küçükken karate eğitimi aldığını söylüyor.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Şiddet yüzde bin 400 artmadı kayda alındığı için görünür oldu

sahin_k.jpg
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, medyada sıklıkla dile getirilen 'son 7 yılda kadına yönelik şiddet yüzde bin 400 arttı' ifadesine açıklık getirdi.

Devami...

HaberRss

Haber Robotu
Hakim isyan etti: 80'e yakın hard disk 35 kez silindi, nasıl ulaşılacak?

igsiz_k.jpg
Millete ve hükümete yönelik komplolar içeren 'İrtica ile eylem planı' davasına Hakim Hüsnü Çalmuk'un sözleri damga vurdu. Çalmuk, Genelkurmay tarafından silinen ıslak imzalı belgeyle ilgili, "80'e yakın hard disk silinmiş. Genelkurmay, bize 'Talimat verin, araştıralım' diyor. Şimdi talimat versek neyi bulacaklar." ifadelerini kullandı.

Devami...