KardeŞlerİm bİr maruzatim vardi ?

kab-ý kavseyn

Well-known member
Bakara suresi 19/münafıklar hakkında--İŞARETÜ'L-İ'CAZ
Üçüncüsü:her iki tarafta dehşetin şiddetinden akıllarıı kayebetmiş deliler gibi olurlar.hatta kılıçların parıltısını gözlerini yummakla veya tüfeklerin seslerini işitip kulaklarını tıkamakla ölümden tahaffuz etmek isteyen veya günşeşin grubunu istemediğinden SAATİN ZEMBEREĞİNİ KISALTAN AHMAKLAR gibi bir vaziyet gösterirler.halbuki kulaklarını tıkamakla veya gözlerni yummakla gökgürültüsünden veya şimşek çakmasından kurtulamazlar.

burada SAATİN ZEMBEREĞİNİ KISALTAN AHMAKLAR kimlerdir? bu kısmı anlamadım yardımcı olursanız inşaallah..

Huseyni

Müdavim
Münafıklar hakkında alıntı yaptığınız yer. Saatin zembereğini kısaltmakla nasıl zaman durmuyorsa gözleri yummakla da hakikat olan şeyler yok olmuyor. Onlar gözünü yumdu diye ahiret hayatı yok olmuyor. Yok dediler diye Allah, melekler, ameller ve neticeleri, kitaplar ve içindeki hakikatler, peygamberler yok olmuyor. Gözünü kapayan kendine gece yapıyor sadece. Ve birgün gelip hakikat tecelli ediyor. O zaman anlıyorlar kendilerini kandırdıklarını ama iş işten çoktan geçmiş oluyor. Benim anladığım.

kab-ý kavseyn

Well-known member
Allah razı olsun inşaallah..
fakat sanki hani diyorya zembereğini kısalttılar..şimdi günümüz 24 saat diliminden oluşuyorya acaba önceden bu daha mı uzundu yani ne bileyim 36 saat gibi..
sanki bilimsel bir çalışma daha öncesinden olmuş gibi bir şey anlıyorum ben..(SAATİN ZEMBEREĞİNİ KISALTAN AHMAKLAR )

ceylin16

Yeni Üye
Münafık olan adam, alemi musibetleriyle öldürücü, belalarıyla boğucu, dehşetli hadisatıyla tehdit edici, şedaidiyle sıkıcı bir şekilde görür. Bütün dünyayı, envaıyla beraber kendisine adavet etmekte ittifak ettiklerini zanneder. İşte o münafıkın bu zannına göre, alemde ona menfaat verecek hiçbir şey yoktur.
Güneşin gurubu yanı batmasını engellemek için ahmakçasına saatin zenbereğini yani saatin içindeki yayı kısaltırsan zaman durur ve güneş guruba ulaşmaz ! bu durum ne kadar ahmakça değil mi bizim saatimizin durması güneşin batışını engeller mi ? bence bu vaziyeti gösteriyor olabilir