Yeter artik yeteer bİz bÖylemİydİk yahuu

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
YETER ARTIK YETEER BİZ BÖYLEMİYDİK YAHUU

Biz ki; Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürdük yâhu!!..
Biz ki; Bir yudum bir avuç suda boğardık düşmanı yâhu!!..
Biz ki; Yorganda değil, urgan da ölmeyi tercih ederdik yâhu!!..
Biz ki; Evrenin neresinde bir diken batsa kardeşime, onun acısıyla kavrulurduk yâhu!.
Biz ki; Bin atlıyla dev gibi orduları devirirdik yâhu!!..
Biz ki; Müslüman’a ileşmeyi bırak, ona yan baktırmazdık yâhu!!.
Biz ki; İffetim nâmusumdur der, onu nâmus gibi korurduk yâhu!!..
Biz ki; Hak’ka savrulan tokatın birgün mutlaka sahibini bulurduk yâhu!!..

Peki ya, şimdi bize ne oldu yâhu!!.... Hangi hain eller bize kıydı??!!.. Hangi kahpenin pençesi bize takıldı yâhu??!!.. Hangi küfrün tuzağına düştük??!!.. Hangi babası meçhulün oyununa geldik yâhu??!!......Ooofff Allah’ım dayanamıyorum, Allah’ım mahvoluyorum, Allah’ım kahroluyorum... Nasreyle bize yâ Râb!!..
Adımız kara listelerde, izzetimiz yerlerde, kimimiz godeslerde, kimimiz işkencelerde, birimiz ölmekte, birimiz sönmekte. Kurtlar sofrasına menü olduk; kanımız kadehlerde, etimiz mezelerde........fakat.....fakat susuyoruz yinede!!!!!

Biz; Bedir’de coşan Peygamber (S.A.V.) in ümmeti değilmiyiz yâhu?
Biz; Uhud’da dişini Şehid veren Komutanın ümmeti değilmiyiz yâhu?
Biz; Hendek’te çukur kazan, Hayber’de ok atan Mücahidin ümmeti değilmiyiz yâhu?
Biz; Mekke’yi fetheden, Bizansın fethini müjdeleyen Resûlün ümmeti değilmiyiz yâhu?
Biz; Cenklerden cenk’e koşan, at üstünden inmeyen, İslam için kıyâm eden savaşcının ümmeti değilmiyiz yâhu?
Biz; Mirâcın konuğu kutlu habercinin, peygamberler peygamberi, Alemlerin efendisi Ahmed-i Mahmûd-u Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) ümmeti değilmiyiz yâhu?
Biz; Bir elime Ay’ı öbür elime Güneş’i verseniz, VAllahi ben bu davamdan vazgeçmem diyen Yiğidin ümmeti değilmiyiz yâhu?

Şu akan göz yaşları – Sakarya Tuna misâli
Kıvrım kıvrım kıvranan – Bir Ammar, Bilal misâli
*

Şu ağlayan analar – Sümeyyeler misâli
Feryad eden bacılar – Nesibeler misâli
*
Ülkeler savaş alanı – Bedirler misâli
Hamzalar vurulmuş – Uhudlar misâli
*
O halde eyy bende Allah Resûlünün Ümmetiyim diyen
Müslüman!!!

Cihad meydanları boş kaldı – Düşman cirit atmakta,
Cepheler gâvura kaldı – Mücâhid aranmakta.
*
At et yedi, it ot yedi – Düzen bozulmakta,
Dünya hayvan’a kaldı – İnsan avlanmakta.
*
Kurt koyuna daldı – Çoban uyumakta,
Kurbân miğdeye vardı – Köpek havlamakta.
*
Nâmus arsıza kaldı – İffet aranmakta,
Bıçak kemiğe dayandı – Canımız yanmakta.
*
Zulüm ayyuka çıktı – Zâlim kaşınmakta
Mazlumlarda hakkını – Cihadla aramakta!
*
Adam atom yaptı – Onbinleri vurmakta
Benim gardaş taş attı – Terörist olmakta.
*
Haçlı sefer başlattı – Kan sel olup akmakta
Kâfir azdıkca azdı – Müslüman aranmakta!
*
Küfür rakipsiz kaldı – yakıp yıkmakta
Zulme dur diyecek – Erkek aranmakta

Yeter artık yeteer yeteeer, uyanın hâb-ı gafletten. Bırakın artık barış türküleriyle oyalanmayı. Açın gözlerinizi görmüyormusunuz, dünya müstekbirlerinin saldırısı Allah’ın dâvâsınadır.

Ey müslümanlar!.. Omuzlayalım artık Allah’ın dâvâsını. Fitne yeryüzünden yok oluncaya, din yalnız Allah’ın oluncaya, mü’min kardeşlerimiz esaret ve zulümden kurtuluncaya ve Allah’ın dâvâsı hâkim oluncaya dek, zalimlerle, despotlarla, tâğutlarla yılmadan yorulmadan, usanmadan mücâdele edelim. Zulmün karanlığına şimşek gibi çakalım. Bu ÜMMET küfrün önünde eğilmekle kurtulmaz! Ufukta İslamın şafağı sökmek üzere. Korkmayın, bağırın, çığlık atın! Yırtın şu karanlığı, Güneşin doğmasına az kaldı.

Bilin ki; Allah, kendi yolunda binalar gibi kenetlenmiş saf saf olanları sever. “Saffen keennehum bünyânun mersûs”.
Bilin ki; “Gaatilûhum yuazzib humullahu bi eydiküm” Kıtâl edin, mücâdele edin, kıyam edin....Çünkü; Allah sizin ellerinizle zâlimlere azâb etmek istiyor.

Ey Allah Er’i; Rabbine yönel! Gören göz, işiten kulak, coşan yürek, yıkan yumruk ol! Gafil kalma, ara dâvânı! Gözlerinde ki yaşta, emeğinde ki terde...Ve... Şehâdetinde ki kanda...... Esselamu alâ menittebeal
alinti

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
..Halis niyetlere dayalı TEVHİD VE KURAN çıkışlı olmayan her gidişat toplumda hakim görüşün rüzgar ve zulumundan etkilenir daima...

SUÇLU ARAMAYA GEREK YOK SUÇLU BİZİZ..

biz kendi kendimizi mahvettik..dünya ve ukbanın tek EFENDİSİ FAHRİ KAİNAT EFENDİMİZ (sav)davet ve yaşama metodunda müşriklere tavizsiz direndi hiç geri adım atmadan HAKTAN şaşmadı..

ve biz onun ümmeti sözde ONU (sav) sevdik yolumuz ONUN(sav) YOLUDUR DEDİK öylemi peki hani nerde bağlılığımız..

neler olmadıki bizlere neyimizi kaybetmedikki...

toplumca ahlak krıterlerimizi yerle bir ettik..toplum alabildiğine dejenere olduki ne oldu..sokaklara küfür ve isyan kokuyor adeta..yazıkkı bu çirkef halin en büyük oyuncakları gençlerimiz ve çocuklarımız oldu..

BİZ ilk emri unuttuk ..İKRA (OKU) ....Okumayı bıraktık..İSLAMIN BUYUKLERİ ilim nerde onlar ordaydı..bis ise tam aksıne ilmi bırakıp hurafelere sarıldık tüm cehaletimizle...

BİZ ibadetin hazzını ve hassasiyetini unuttuk..onu bir kurtuluş ve YARADANA rabıta iletişimi olduğunu unuttuk...biz ibadetlerimize günlük alışkanlıklarımız gibi baktık..

BİZ BİZE DOKUNMAYAN YILAN BİN YİL YAŞASIN fikrini hayat felsefemiz eyledik..zulum altında inleyen müslümanları görmezden geldik..kör olduk sağır olduk ve sustuk ölesiye...

BİZ KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATTIK HEMDE TIKA BASA.....

BİZ İLAHİ KELAMDAN uzaklaştık emirlerini anlamadık ,algılıyamadık VEL HASILI KELAM

BİZ KURANI AZİMİ YAŞAMAYI UNUTTUK...

O En buyuk ilim kapısı ona sarılan kurtulur sözünü duymazdan geldik..

BİZ düşünmeyi ve üretmeyi tefekkürü unuttuk hani tabiri caizse bu kutsal DAVAYA bir tuğlada biz ekleyemedik..

çok sevdiğim bir söz vardır..

KÜÇÜK KAFALAR KİŞİLERİ ORTA KAFALAR OLAYLARI BÜYÜK KAFALAR FİKİRLERİ KONUŞUR..

toplumca fikir üretip konuşamadık malesef.....uyuştuk tüm benliğimizle..

BİZ kariyerlerimizi makamlarımızı dunyalıklarımızı İLAHİ EMİRLERİN üzerine çıkardık..

BİZ yaradılış gayemizi unuttuk..ahireti bırakıp dünyayı sevdik..dünyalık oldukki ne olduk..

hani yine bir söz vardırya müslüman odurki ona baktığında sana ALLAHU TEALAYI hatırlatır..acaba bizler neyi hatırlatıyoruzdur..

BİZ korkaklık ve sinmişlik aşından yedik sanki..

BİZ ASHABI güzin gibi inamadık onlar gibi feda etmedik her şeyimizi

BİZ ONLAR GİBİ ŞEHADETİ ÖZLEMEDİK VE İSTEMEDİK...,

BİZ NE YAPMADIKKİ KENDİMİZE

ahiretimizi yok edecek ne varsa sonuna kadar ne yanlışlık varsa yaptık ve yapıyoruz..

RABBİM sen yardımn et...bu cehenneme bizi sürükleme İLAHİ ..doğruyu menzli istikameti sen göster ancak sen yardım edersen kurtuluruz...