Romence risale-i nur

karayilan1453

Yeni Üye
s.a kardeslerim
ben önümüzdeki aylarda erasmus programı dahilinde romanyada bulunacağım, oradaki romen arkadaşların sorularına cevap olması amacıyla otuzüç pencereyi hediye etmeyi düşünüyorum, ama hediye etmek amacıyla romence otuzüç pencereyi nerden bulacağımı bilemiyorum? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, selametle

israfil

Active member
Muhtemelen bulunduğun yerde genellikle senin gibi erasmus kanalıyla dünyanın çok çeşitli ülkelerinden gelen öğrenciler olacak. Bu nedenle ortak bir dil kullanmak durumunda kalacaksınız. Zaten Erasmus'un bir nedeni de budur. Bu nedenle İngilizce'yi tavsiye ediyorum. İngilizce kaynak sıkıntısı pek yok zaten. Sanal ve gerçek birçok kitabevinden bulabilirsiniz.

israfil

Active member
s.a kardeslerim
ben önümüzdeki aylarda erasmus programı dahilinde romanyada bulunacağım, oradaki romen arkadaşların sorularına cevap olması amacıyla otuzüç pencereyi hediye etmeyi düşünüyorum, ama hediye etmek amacıyla romence otuzüç pencereyi nerden bulacağımı bilemiyorum? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, selametle

Bu arada, Romence Risale bulabildiyseniz bize de haber verin. Bilgimiz olsun..

FaKiR

Meþveret Bþk.
Ve aleykum selam, ehlen ve sehlen karayilan kardesim,

Nur gen tr sitesinde romanceye cevirilmis bir kaç risale mevcut. Asagidaki linkten ulasabilirsiniz :

http://www.nur.gen.tr/ro.html#leftme...ERESTRE&Page=1

Kitap seklinde hediye etmek istiyorsaniz, yanlis hatirlamiyorsam, envar nesriyat yayinlarinda bulabilirsiniz.

Ama israfil kardesin dedigi daha mantikli. Her ne kadar dil ogrenmek için orda olsalarda, Ingilizce erasmus ogrencilerinin ortak dilidir.
Profesyonelce cevrilmis ingilizce risaleleride hemen hemen heryerde bulmaniz mumkun.

Rabbim hizmetinizi daim ve muvaffak etsin.

Selam ve dua ile...

karayilan1453

Yeni Üye
çok teşekkür ederim kardeşlerim,
ben zaten ingilizce materyallerde sıkıntı yaşamıyodum, ingilizce zaten götüreceğim. Romanyada da ingilizce bilmeyenler mevcut olduğu için romence araştırıyorum, Romanyada Türklere karşı büyük bi saygı var(mış), bu fırsatı sadece yabancı dil bilenlere değil de herkese karşı kullaayım dedim, biliyoruz ki Allah kullanmadığımız fırsatlardan da bizi sorumlu tutar...
bi de ben ilk önce otuzüçüncü söz düşünmüştüm, hristiyanlar için Tanrı(!) inancında öte tek Tanrı(!) inancını aşılayabileceğim tavsiye edebileceğiniz başka risaleler var mı?