Cumanız Mübarek Olsun..

FaKiR

Meþveret Bþk.
"Üzülmeyin, tasalanmayın... Her gecenin sabahı, her kışın baharı var. Çekilen bunca çileler inanıyoruz ki, nurefşan bir baharın müjdecisidir inşaallah."...

Hayirli Cumalar..Cumanizi tebrik eder, dualarda bulusmayi ümid ederiz...

[BILGI]

“Günlerin efendisi Cuma günü, sözlerin efendisi Kur’an, Kur’an’ın efendisi Bakara Sûresi, Bakara Sûresinin efendisi de Âyete’l-Kürsî’dir.” (Ramuzu’l-Hadis, 302)

[/BILGI]

Baki selam ve dua ile...

LEVLAK

Well-known member
66yxwg3.jpg

harp

Well-known member
Kur'an-ı Kerim'den... Sizi sarsmaması için yeryüzünde sağlam dağlar; yolunuzu bulmanız için de nehirler, yollar ve nice işaretler meydana getirdi. İnsanlar yıldızlarla da yollarını bulurlar.
Şu hâlde yaratan, yaratamayan gibi olur mu? Artık siz düşünmez misiniz?
Hâlbuki Allah’ın nimetini saymaya kalksanız onu sayamazsınız. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.
"Nahl Sûresi 15, 16, 17 ve 18 Ayet Mealleri"

Allah Resulünden (asm)... Halil bin Mürre rivayet ediyor:
Kendisine bir üzüntü veya sıkıntı geldiğinde Hz. Peygamber şöyle duâ ederdi:
"Kullara bedel Rabbim bana yeter. Yaratıklara karşı Yaratıcı bana yeter. Rızık
isteyenlere karşı Rezzak bana yeter. Bana yeten bana yeter. Allah bana yeter, O
ne güzel vekildir. Allah bana yeter. Ondan başka hiçbir ilâh yoktur. Ona güvenip
dayandım. O, büyük Arşın Rabbidir.
Hadis-i Şerif Meali - Camiü's-sağir - 6580

harp

Well-known member
"Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de, Cuma günü ve gecesinde işlenilenden daha kötüsü yoktur..." (Hadis-i Şerif)

Değerli Üyelerimiz ;

Cuma gününüz mübarek olsun...
Günün bereketinden istifade edebilmek duasıyla... Hayırlı cumalar...

Kýrýk Testi

Well-known member
ALLAH'im Euzü besmelenin yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Fatiha-i serif yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Taha ve yasin-i serif yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Kelam-i Kadim'in yüzü suyu hürmetine;
Ululugun hakki için,azametin hakki için;
Nurundan nurunu yarattin,kainati da o Nurla donattin, o Nur'un yüzü suyu hürmetine ve o Nur'dan halkettiklerinin yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Bütün Peygamberlerinin,Adem Aleyhisselam'in, Nuh Aleyhisselam'in,Ibrahim Aleyhisselam'in Musa Aleyhisselamin ,Isa Aleyhisselam'in yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Ashab-i kehfin ve Ashab-i kiram'in yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Süheda'nin,Piran-i izam'in yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Mübarek beldelerin,gün ve gecelerin yüzü suyu hürmetine;
ALLAH'im Seçkin meleklerin Cebrail Aleyhisselam'in,Mikail Aleyhisselam'in,Israfil Aleyhisselam'in,Azrail Aleyhisselam'in ve diger meleklerin yüzü suyu hürmetine;
Istememiz icap ettiği halde istemesini bilmediğimiz,fakat senin bildiğin şeyleri ihsan ve ikram buyur!
Habib'in ne istemiş ise onu istiyoruz, onun yüzü suyu hürmetine bize de ihsan buyur!
Zatına neden siğinmişsa,bizlerde ondan sana siğiniyoruz.Bilmediğimiz tehlikelerden de bizleri muhafaza buyur! AMİN

Cumanız mübarek olsun..Selam Ve Dua ile..

harp

Well-known member
Kur'an-ı Kerim'den... Allah’a karşı gelmekten sakınan kimselere, “Rabbiniz ne indirdi?” denildiğinde, “Hayr indirdi” derler. Bu dünyada iyilik yapanlara bir iyilik vardır. Ahiret yurdu ise daha hayırlıdır. Allah’a karşı gelmekten sakınanların yurdu ne güzeldir.
"Nahl Sûresi 30. Ayet Meali"

Allah Resulünden (asm)... ÎbniAbbas (r.a.) rivayet ediyor:
Musibet ve sıkıntının geçmesini sabırla beklemek ibâdettir.
Hadis-i Şerif Meali - Camiü's-sağir - 2718

Risale-i Nur Külliyatı'ndan... Bir saray gibi şu âlemin, bir şehir gibi şu memleketin tek bir ustası vardır. Ve o usta, herşeyi idare eden yalnız odur. Hiçbir cihetle noksaniyeti yoktur. Bize görünmeyen o usta, bizi ve herşeyi görür ve sözlerini işitir. Bütün işleri mu’cize ve hârikadır. Bütün bu gördüğümüz ve dillerini bilmediğimiz şu mahlûklar onun memurlarıdır.”Tamamı

Sözler | Yirmi İkinci Söz

Sitemize Yeni Eklenenler... [Kısa Kısa] İnsanın Ebediyet İstemesi

İnsandaki ebediyet arzusu.
(08-Aralık-2010) [Kısa Kısa] GOD

Necmi abiden bir hollanda hatırası.
(08-Aralık-2010) Öncüler Serisi - 9 Veli Turan

Ağrı dağı eteklerinde bir iman nöbettarı Veli TURAN
Hatıralar: Rahmi Erdem

(07-Aralık-2010)

Esma-ül Hüsna El-Vekîl: Bütün varlıkları bütün halleriyle idare eden, bütün ihtiyaçlarını karşılayan, bütün hal ve davranışlarını bilen ve gözeten; kendisine tevekkül edenlerin herşeyine kâfi gelen.

El-Kaviyy: Kuvveti bütün kâinata hâkim ve bütün eşyayı zapteden ve bütün varlıkları hükmü altına alan.

Cevşen-ül Kebir'den... Ey kelimeleriyle hakkın hak olduğunu gösteren,
Ey hükmünü geri bıraktıracak kimse olmayan,
Ey kazâsını geri çevirecek kimse olmayan,
Ey kişiye kalbinden daha yakın olan,
Ey kullarından tövbeyi kabul eden,
Ey izni olmadan hiçbir şefaat fayda vermeyen,
Ey bütün gökler kudretiyle dürülmüş olan,
Ey yolundan sapanları en iyi bilen,
Ey gök gürültüsünün hamd ederek, meleklerin de korkusuyla kendisini tesbih ettiği,
Ey rahmetinin önünde rüzgârları müjdeci gönderen,

Bütün kusurlardan uzaksın. Senden başka ilâh yok! Affet bizi. Bizi Cehennemden kurtar.

Haftanın Duvar Kağıdı

moz-screenshot.png