bilmece

ziyakarababa

Well-known member
adamının biri sevgilisini öldürmüş.ama yakalanmamak için yalan ifade vermiş.ifadesi şöyle :bensevgilimle sahilde gece geziyoduk.sevgilim yüzügünü denize düşürdü.bende onu almak için atladım.ve atlamadan önce şu kulubede beklemesini söyledim.yüzügü aldım ve cıktım.kulube karanlıktı.cebimden kibrit çıkarıp yaktım.ve gözlerime inanamadım.sevgilim kanlar içindeydi.

ifadede bir yanlışlık var ki polis adamı içeri atıyor sizce neden atmış olabilir??

memluk

Hatim Sorumlusu
adamının biri sevgilisini öldürmüş.ama yakalanmamak için yalan ifade vermiş.ifadesi şöyle :bensevgilimle sahilde gece geziyoduk.sevgilim yüzügünü denize düşürdü.bende onu almak için atladım.ve atlamadan önce şu kulubede beklemesini söyledim.yüzügü aldım ve cıktım.kulube karanlıktı.cebimden kibrit çıkarıp yaktım.ve gözlerime inanamadım.sevgilim kanlar içindeydi.

ifadede bir yanlışlık var ki polis adamı içeri atıyor sizce neden atmış olabilir??
denize atlıyor sonra kulubeye giriyor ve karanlığı aydınlatmak için cebinden kibrit çıkarıp aydınlatıyor
bu ifadesinden dolayı....
bildimmi Hamza kardeş.

_vatan_

Well-known member
EVET YENİ Bİ BİLMECE SORALIM
Soru: Simsiyah bir kedi ve simsiyah üç yavrusu, ev ve sokak lambalarının yanmadığı, ay ışığının olmadığı ıssız bir sokakta, karşıdan karşıya geçmektedir. Tam bu sırada süratle gelen bir arabanın şoförü, dört kediyi de fark edip ani bir frenle durur.
Gelen arabanın farları arızalı olduğu için yanmadığına göre, şoför kedileri nasıl fark etmiş olabilir?

ziyakarababa

Well-known member
EVET YENİ Bİ BİLMECE SORALIM
Soru: Simsiyah bir kedi ve simsiyah üç yavrusu, ev ve sokak lambalarının yanmadığı, ay ışığının olmadığı ıssız bir sokakta, karşıdan karşıya geçmektedir. Tam bu sırada süratle gelen bir arabanın şoförü, dört kediyi de fark edip ani bir frenle durur.
Gelen arabanın farları arızalı olduğu için yanmadığına göre, şoför kedileri nasıl fark etmiş olabilir?

gözlerinden olabilir mi abi
çünkü kedilerin gözleri gece parıl parıl ediyo

_vatan_

Well-known member
Evet sayın gönülsızım kardeşim cevab ın doğru ama adet yerini bulsun ben de yazayım cevabı

Olay gündüz gerçekleşmektedir. Dolayısıyla gün ışığı olduğu için, şoför siyah kedileri rahatlıkla fark edebilir. Soruda olayın gece gerçekleştiğine dair bir söylem yok...

_vatan_

Well-known member
Evet gündüz yahu cevabı verdik bilen gönlsızım kardeşimi tebrik etmedik
bütün risale forum üyeleri huzurunda
göznülsızım kardeşimi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
Saygılar_vatan_kardeşinizden

evet şimdi gönülsızım kardeşimi duygularını paylaşmak üzere sahneye davet ediyoruz buyurun söz sizde
GÖNÜLSIZIM: -.....