üyeliğimle alakalı

efe43

Well-known member
sayın saygıdeğer yöneticilerimiz bu yeni üye özel üye nedemek biz ne zaman yeni üyelikten terfi edeceğiz ne yapmamız lazım bilelim ... tevhid üyesi yazıyor bazılarında girer girmez o ne demek açıklayabilimisiniz saygıyla efendim.

Merih

Well-known member
Öze üyelik adı üstünde özel olan aktif olan kullanıcılarımızı layık gördüğümüz bir makam yeni üye ye gelince 50 mesaj sınırını geçtiğin an üye titlen değişir 100 mesajı geçince tevhid üyesi kategorisine girersin

Hersiniyen

Well-known member
Beşinci Mes'ele: Dünya madem fânidir. Hem madem ömür kısadır. Hem madem gayet lüzumlu vazifeler çoktur. Hem madem hayat-ı ebediye burada kazanılacaktır. Hem madem dünya sahibsiz değil. Hem madem şu misafirhane-i dünyanın gayet Hakîm ve Kerim bir Müdebbiri var. Hem madem ne iyilik ve ne fenalık, cezasız kalmayacaktır. Hem madem لاَ يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْسًا اِلاَّ وُسْعَهَا sırrınca teklif-i mâlâyutak yoktur. Hem madem zararsız yol, zararlı yola müreccahtır. Hem madem dünyevî dostlar ve rütbeler, kabir kapısına kadardır.

Elbette en bahtiyar odur ki: Dünya için âhireti unutmasın, âhiretini dünyaya feda etmesin, hayat-ı ebediyesini hayat-ı dünyeviye için bozmasın, malayani şeylerle ömrünü telef etmesin; kendini misafir telakki edip misafirhane sahibinin emirlerine göre hareket etsin; selâmetle kabir kapısını açıp saadet-i ebediyeye girsin. (Haşiye)

------------------

(Haşiye): Bu mademler içindir ki; şahsıma karşı olan zulümlere, sıkıntılara aldırmıyorum ve ehemmiyet vermiyorum. "Meraka değmiyor" diyorum ve dünyaya karışmıyorum.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Yok sanırım ufak bir yanlış anlaşılma var makam ve mevkiden söz edilmemiş.
efe43 ün ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Sanırım kendisi ben forum da uzun süredir bulunmama rağmen neden hala yeni üye diye hitap ediliyorum demek istemiş..

Haklı olarak bende hemen bu durumu düzeltiyorum..