Sevgililer günü ya bugün.

memluk

Hatim Sorumlusu
1574684909ys1uq9yl9.gif

Hadi bugün O'na (CC) sevgini göster

Sevgililer günü ya bugün.
O'nun için bir sey yap!
O'na (cc) kendini begendir bugün!
"Seviyorum" diyorsun ya.
Hadi göster sevgini!..
O (CC) neyi seviyor, neyi sevmiyor ögren!
VE
Sev O'nun sevdiklerini, sevmediklerinden uzaklas!
Ki, O da sevsin seni.
Seven elbet sevilir ama, lafta kalmasin sevgin.
Hadi bugün göster O'na sevgini!..
Sevgililer günü ya bugün..
:037::037::037::037:
Bilirsin, seven hep sevdigini anlatir,
"Bülbülün yüz hikâyesi varmis, hepsi de gül üstüne.."
Bugün, ulasabildigin herkese O'nu (CC) anlat!
O'nu ve O'nun en sevdigini(SAV).
Telefonla, yüzyüze, kavlen ve fiilen O'nu anlat!
O, sana senden de yakin olani..
O, seni senden de iyi bileni..
O, sen O'nu biraksan da seni asla birakmayani..
O, en güzel sevda türküsünü, ölümsüzlük bestesini.
Sevgililer günü ya bugün..
Bilirsin, seven hep sevdiiini düsünür ya..
Bugün sen de hep O'nu düsün!
O'nun hosuna gidecek bir sey yap! Memnun et O'nu..

Meselâ;
Simdiye dek isteyip te yapamadigin bir emrini uygula bugün!
Eger örtülü degilsen, hiç çikarmamak sözüyle,
Bir basörtüsü al kendine!
Kilamiyorsan, bugün namaza basla! Meselâ;
"Kur'ani mutlaka ögrenecegim" de!
Biliyorsan, ögretmek için bir talebe bul kendine!
Bir ayet ezberle ve uygula onu!..
Bugün bir hadis ögren ve ögret onu!..
:037::037::037::037::037:
Meselâ; bugün Sevgilini (CC) en az bir kisiyle tanistir!
Hiç tanimadigin birine selam ver!
Bir yetimin basini oksa! Bir çocugu sevindir bugün!

Meselâ;
Isyerine giderken O'nu hatirlatacak bir hediye götür bugün,
Ya da çal komsunun kapisini,yüregini bölüs,
O'nu (CC) anlat bu vesileyle..

Bugün O'nun için birsey yap!
Ama yalniz O'nun için.. Nefsini hiç karistirma!
Cennet hesaplari yapma bugün, karsilik bekleme!
Pazarliksiz, riyasiz olsun her yaptigin.

Bugün söyle bir düsün!
Sevdiklerine ve hatta sevmediklerine,
Ne kadar çok vakit ayiriyorsun?..
Fanî dedigin su dünya için ne kadar çok çalisiyorsun?..
Yarim saat sürecek bir ziyaret için,
On dakika sürecek bir yemek için, mutfakta ne kadar kaliyorsun?..
Nazlica aglayan yavrunun sesiyle nasil firlarsin yatagindan, o soguk gecede?..
Isverenin ay sonunda verecegi üç kurus için nasil kahredersin kendini?..
Sinifini geçebilmek için, iyi not alabilmek için, nasil geceni gündüzüne katarsin?..
Esini, çocuklarini, anneni, babani, nisanlini memnun etmek için nasil da çirpinirsin.
Tüm bunlar ve senin de ekleyebilecegin dahalari için yaptiklarinin
,
SÖYLE, yüzde kaçini Allah için, Habibullah için yaptin bugüne kadar?..
Evet bugün sevgililer günü..
Sen de bulus Sevdiginle bugün!
At kendini seccadeye, bir tövbe et, dönmemecesine..
O'nun sevmedigi herseye "elveda" de!
Gözyaslarin armagan olsun O'na..
Gözyaslarin ve zaten O'nun olan yüregin..
Bugün ve hergün! :037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037:
:037::037::037::037::037::037::037::037::037::037::037:

muhtarinkizi0zk1vb7.gif

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
Harikasin memluk kardesim,:045:

Bedîüzzaman Saîd Nursî Hazretlerine göre muhabbet (sevmek) duygusu içimizde fıtrîdir, yani yaratılıştan vardır. İnsan muhabbet duygusunu ya yaratılmışlara karşı, ya da Yaradan’a karşı kullanacaktır.

Allah için olmazsa, yaratılmışları sevmek belâlı bir musibete dönüşür. Çünkü sevdiğin şey, çoğu zaman seni tanımıyor, seni bilmiyor, seni anlamıyor. Birden bire ortadan kayboluyor ve seni üzüntüde bırakıp, gidiyor. Gençliğin, malın ve paran gibi. Sen istemediğin halde senden ayrılıp gidiyor. Acısını sana bırakıyor. Oysa Allah sevgisi hem dünyada, hem âhirette, hem darlıkta ve hem bollukta kişinin elinden tutuyor, kişiyi Allah’ın rızasına götürüyor. Kalp, Allah’ın nazar kıldığı bir ayna olduğundan, o nezih kalp ile doğrudan ancak Allah sevilmeli, başka şeyler doğrudan ve kendileri için değil, Allah namına ve Allah için sevilmelidir.4

4- Bedîüzzaman Saîd Nursî, Sözler,

zerrat

Well-known member
''Oysa Allah sevgisi hem dünyada, hem âhirette, hem darlıkta ve hem bollukta kişinin elinden tutuyor, kişiyi Allah’ın rızasına götürüyor. Kalp, Allah’ın nazar kıldığı bir ayna olduğundan, o nezih kalp ile doğrudan ancak Allah sevilmeli, başka şeyler doğrudan ve kendileri için değil, Allah namına ve Allah için sevilmelidir.4 ''

!
ALLAH(C.C.) Razı Olsun NuruAhsen ve Memluk Kardeşlerim.Ennn Sevgili ile dolu dolu geçirebileceğimiz ve Ennn Sevgili'nin Ennn Sevdiği Habibi'nin(A.S.M.) Ahlakı dolu hep birlikte nice günlere erişebilmemiz duası ile inşaALLAH.

memluk

Hatim Sorumlusu
Hz. Hatice sevgililer günü ne yapardı?
Sevgililer Günü, bu sene Peygamberimizin doğum günü olan Mevlit Kandil'ine denk geliyor. Peki Hazreti Peygamber'e olan muhabbeti dillere destan olan Hz. Hatice yaşasaydı, bu günü nasıl kutlardı?

Aslında bir Hıristiyan geleneği olan bu günün geçmişi, Roma Katolik Kilisesi'nde Valentine ismindeki bir din adamının idam edilmesine dayanıyor. 14 Şubat 270 yılında ölen Aziz Valentine'nin ölüm günü, o günden sonra Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlandı.

Bu yıl 14 Şubat, Allah'ın sevgilisi Peygamberimizin (as..m.) doğum gününe denk geliyor. Peki, Peygamberimize (a.s.m.) olan muhabbeti dillere destan olan Hz. Hatice (r.a.) validemiz yaşasaydı, bu günü nasıl kutlardı? Bu soruyu Hz. Hatice’nin (r.a.) hayatını anlatan “Aşka Adanmış Bir Ömür” kitabının yazarı Nurdan Damla’ya sorduk. Bakın ne cevap verdi?

Hatice validemizin hayatını araştırmış biri olarak, Hz. Hatice’nin Peygamberimize olan aşkını nasıl tanımlıyorsunuz? Nasıl bir eşti?
Hz. Hatice (r.a.) her dönem ve ortamda dikkat çekmiş bir şahsiyet. Benim onu tanıma sürecim toplumsal bazda yaşamış olduğumuz bir dizi kaos sonucu ortaya çıktı. Rabbim onu farklı donatmıştı. Bu donanımı ise, şahsında en bariz şekilde gösteren Hz. Hatice idi. Dikkatleri bir nebzecik oraya çekmek istedim. Aşk kâinatın mâyesi, özü kıvamıdır. Bizler aşkı yanlış tanımlamışız. Pesimist bakış açılarıyla bu kutsal kelimeyi sığlaştırmışız. Oysa aşk sevdiği uğruna her şeyi göze almaktır. Annemiz bunu canıyla ve malıyla yaptı. Aşkın tanımını onun hayatında buluyoruz.
Sevgililer Günü ülkemizde de modalaştırıldı. 14 Şubat da diğer günler gibi ticarî kâr amacıyla insanlığa sunulsa da, birçok insan bu günde sevgisini gösterme ihtiyacı hissedecek. Sevgililer Günü size ne ifade ediyor?
Bu tip tanımlamalar bizim kültürümüzde olmayan şeyler. Bizim Peygamberimiz (a.s.m.) sevgi öğretmeni zaten. Sevgiyi hayatın merkezine taşımış. Senede ayda bir güne sıkıştırmamış. Sevgililerin uyumlu ve mutlu yaşaması için yılın her günü özenle yaşanılası kılınmış. Biz böylesine bahtiyar bir ümmetiz. Bu sebeple sevginin bile sektöre dönüştürülmüş olmasından son derece rahatsızım. Sevgili demek, tek taş pırlanta alan ya da pahalı hediyeler sunmak demek değildir. Sevgi sonsuzdur. Maddesel kalıplara asla sığmayandır. Bir gülüş, bir bakış, birkaç sevgi sözcüğü en pahalı hediyelerden bile daha pahalıdır bana göre.

Hz. Hatice (r.a.) ve Peygamberimiz (a.s.m.) arasındaki aşk nasıldı?
Onlar aşkı nefis için değil, Allah hesabına yaşadılar, onun hediyesi olarak bildiler ve sonsuza dek taşıdılar. Mevlâ hepimize onların muhabbetini tattırsın.

Şimdiki sevgiler onların muhabbetine kıyas edilir mi?
Şimdiki sevgilerle onların muhabbeti tabiî ki kıyaslanamaz. Şimdilerde sevgi maddi kalıplara dökülür oldu. Onların arasında ise kökleri imanla, ubudiyetle, takvayla beslenen bir muhabbet söz konusuydu. Hz. Hatice hazinelerin anahtarını ona teslim ediyor. Peygamberimiz ise, bu yükün işleri yürütme ve büyütme kısmını üstüne alıyor. Sermayeyi eşine bırakıyor. Şimdi ise, tam tersini görmekteyiz. Bu bile kıyas için yeterli.

Sevgililer Günü ve sevgililer sevgilisi Peygamberimizin (a.s.m.) doğum günü aynı güne denk geliyor. Diyanet İşleri Başkanı bu iki günün bir araya gelmesini “güzel bir tevafuk” olarak nitelendirdi. Hz. Hatice böyle bir günde yaşasaydı bu günü nasıl geçirirdi?
Hz. Hatice, Allah'ın en sevdiğini hoşnut ederek geçirirdi. Malından fakire, fukaraya, muhtaca bol infak ederek kazancını kârâ dönüştürdü. Nefsi taşkınlık ve zaafların değil, kalbi etkileşim ve tatminlerin yaşanabileceği harika işler yapardı. Bence Sevgililer Gününde Sevgi Sultanının (a.s.m.) güzelliklerini kuşanmak gerek.

Hz. Hatice (r.a.) günümüz kadını için nasıl bir modeldir?
Hz. Hatice’nin son devir kadını için örnek bir prototip olduğunu peygamberimiz zikrediyor. O da bizim gibi cahili bir toplumda var olmuş. Ayakları üstünde dimdik duruyor. İffetiyle müsemma başarısıyla bihemta. Bu yönüyle tavır ve duruş sergileyebilme adına bize söylediği çok şeyi var. Her yönüyle ideal ve etkileyici iş kadınlığı, iffeti, başarısı, eşliği, anneliği, sosyal hayatı, yardımseverliği, atılımcılığı ve daha birçok yönüyle bize rol model.

Eğer Hz. Hatice validemiz bu dönemde yaşasaydı; Müslüman kadınlar için en çok neye üzülürdü sizce?
Bu oldukça vurucu bir soru. Bana göre Hz. Hatice (r.a.) en çok şu gayretsizliğimize ve lüksümüze çok şaşırırdı. Bunca rahat imkânlar içinde, böylesine kaygısız ve tasasız yaşayışımız onu çok incitirdi. Resûlün dâvâsını malı ve canıyla destekleyen kadın biz ümmet kadınlarından çok farklı bir bakış açısı geliştirmemizi isterdi. Bu alışveriş sevdamızı, israfımızı, vurdumduymazlığımızı çok eleştirirdi diye düşünüyorum. Dünyanın bir yerlerinde aç, biilaç yavrular ölürken, bizim şu halimize çok şaşırırdı.

Yeni Asya

teblið

Vefasýz
Ey Reslu zişan(sav)

Firakının üstünden asırlar geçti;seni anlatan sözlerle sana dair satırlarla avunduk ahir zamanda..;

Her yanı dikenlerin istila ettiği bir zamanda bir toplumun içinde zuhur ettin..Ama öyle pak öyle nezihtinki halinle tavrınla harı Gülistana çevirdin;

sen ilk ve son nursun ..

sensizliğin verdiği yetimlik hissiyle burkulan yüreklerimize tesseli edermisin?

Firaklar solduruyor bizi

ilk ve son nur;Ezel ve ebed saadeti ,Akabeleri aşmamızı lütfet..Dünya ve ukbada hep seninle Kevserin başında sıratın başında ve cennete hep seninle olmak ister ümmetin ..senin şeffatinin kanatları altına alırmısın bizleride

Selam olsun hz Muhammed' ve onun davasını yürüten tüm Muhammedi erlerine;

ABDULLAH4

Forum Yöneticisi
Ey sevgililer sevgilisi seni seviyorum demeye korkuyorum.

Bu gün sevgililer günü ya, cogu kisi bu dünyada kimle beraberse ve kimle beraber hasr olmak istiyorsa onu sevdigini söyler onun ask,iyla yanar tutusur hep.

Senki kisi sevdigiyle beraberdir demissin cogu din kardesimde seni sevdigini söyleyecek sana olan sevgilerini ask,larini haykiracaklar yazacaklar..

Ben ise seni sevdigimi söylemeye cok korkuyorum ya Resulullah.
Ya dersen madem beni sevdigini idda ediyorsun iddani ispatla ben ne ederim.

Kisi sevdiginin haline bürünürmüs seven sevgisi arttikca sevdiginine benzemeye baslarmis onun haliyle hallenirmis onun sevdigini sever onun nefret ettiginden nefret edermis,

Rasulullah,i seviyorum diyoruz. ama
sevdigimiz icin ne yaptik bir düsünelim..

Bir toplu düzenin vardi da onun icin mi bozdun

Taze bir gencligin vardi da onun yolunda mi gecirdin

Malin mülkün vardi da onun sünneti icin mi harcadin ne yaptin

Onun sünnetini yasatmak icin kac kişi ile kavga ettin

Sirf o istiyor diye kac sevmedigine gönlünü actin

Onun yolundan gitmek için hangi zorluklara katlandin

Onun sünnetine uyamadin diye kac gece agladin

Onun sevgisini kazanabilmek için neleri kaybetmeyi göze aldin Hangi keyfini bozdun Ne yaptın kardeşim.
Kandilden kandile haykiriyoruz seni seviyorum ya rasulullah sevgilimizin haline bürünmeye gelince yok..

Ne diyoruz canlarimiz sana feda olsun Ya Resulullah
sormazlarmi adama neyini feda ettinki sira canina geldi
hangi haline büründün hangi sünnetine uydun yasadin

Yoksa Rasulullah s.a.v. yolundan gitmek sadece ona yazılan şiirleri dinleyince aglamaktan kandilden kandile hatirlayip sevdigini söylemekten,mi ibaret..

Hic bir haline bürünemedim hic bir derdini derdim edinemedim hayat yasamaya deger deyip futursuzca yasiyor sonrada sevdigini haykiriyorsun..

Olmuyor Abdullah olmuyor sadece seviyorum demekle olmuyor..
sevdigini idda edenler iddalarini ispatla mesuldurlar.

Ya Resulullah biliyorum belki hakkiyla senin haline bürünemiyorum yasayamiyorum Ama bu güzel sitede seni sevenlerle beraberim seni sevenleri seviyorum ümitle korku arasinda bile olsa sadece sevgililer gününde degil seni her an Seviyorum.

Rabbim cümlemizi (Kişi sevdiği ile beraberdir) Hadisi serifin sirrina nail olan kullardan eylesin insallah Amin..
Abdullah

Þefkat_

Well-known member
Ya Resulullah biliyorum belki hakkiyla senin haline bürünemiyorum yasayamiyorum Ama bu güzel sitede seni sevenlerle beraberim seni sevenleri seviyorum ümitle korku arasinda bile olsa sadece sevgililer gününde degil seni her an Seviyorum.

Allah razı olsun hocam bizlerinde dugularına tercüman olmuşsunuz.

İnsan sevdiğiyle beraberdir deniyor.Bizde kendimizi her zaman yoklamalıyız kalbimiz neyi seviyor en çok ne ile meşgul.:032:

İnşaallah her an Allah ve Resulünü hiç aklımızdan çıkarmaz ve sünnetine riayet eder, ahlakını kendimize rehber eder ve Rabbimin rızasını kazanabiliriz.

Mevlid Kandilinde Yapılacak ibadetler

Rebîulevvel ayı, Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) âlemleri şereflendirdiği, nûrlu vücudunun dünyaya intikal ettiği mübârek aydır.

senenin ilk kandili olan Velâdet yani Mevlid kandilidir.

Bu ay içinde mümkün olduğu kadar Resûlüllah Efendimiz için çokça salât ü selâm (salât-ı nâriye, salât-ı münciye ve salât-ı fethiye gibi salavâtlar) okumalıdır.
Resûlüllah Efendimiz, rebîulevvel ayının 12’nci gecesinde dünyayı teşrif etmişlerdir. Dolayısıyla bu ayın 12’nci gecesi aynı zamanda Hicrî senenin ilk kandilidir. Fahr-i âlem Efendimizin (s.a.v.) dünyayı teşriflerinin Hicrî-Kameri takvime göre sene-i devriyesi yani yıldönümüdür.
Bu gecenin mânevî zenginliğinden bolca istifade edebilmek için bir Tesbih namazı kılmalı ve mümkünse bir de Hatm-i Enbiyâ yapmalıdır.
Tesbih namazına şu şekilde niyet edilir:
Yâ Rabbî, niyet eyledim rızâ-i şerifin için tesbih namazına. Yâ Rabbî, bu gece teşrifleriyle âlemleri nûra garkettiğin sevgili Habîbin, başımızın tâcı Resûl-i zîşân Efendimiz’in hürmetine ve bu gecedeki esrârın hürmetine ben âciz kulunu da afv-ı ilâhine, feyz-i ilâhine mazhar eyle, Allâhü Ekber.

Hatm-i Enbiyâ
Hatm-i Enbiyâ yapmak için, önce 1 Fâtiha-i şerîfe, 3 İhlâs-ı şerîf okunur.
Sonra:
اَعُوذُ بِاللهِ السَّمِيعِ الْعَلِيمِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ رَبِّ اَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ وَاَعُوذُ بِكَ رَبِّ اَنْ يَحْضُرُونِ rEûzu billâhis-semî’ıl-alîmi mineş-şeytânir-racîm. Rabbi eûzu bike min hemezâtiş-şeyâtıyn. Ve eûzu bike rabbi en yahdurûnr0;
Şu âyet-i celîle okunur ve buna göre hareket edilir:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
يَآ اَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ
rBismillâhir-rahmânir-rahîm. Yâ eyyühellezîne âmenusbirû ve sâbirû ve râbitû vettekullâhe lealleküm tüflihûn. Sadekallâhül-azıymr0;
Bundan sonra şu sıraya göre hatme devam edilir:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
اِنَّ اللهَ وَمَلاَئِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِىِّ يَآ اَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
صَدَقَ اللهُ الْعَظِيمُ
rBismillâhir-rahmânir-rahîm. İnnallâhe ve melâiketehû yüsallûne alen-nebiy. Yâ eyyühellezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ. Sadekallâhül-azıymr0;
100 defa: Salevât-ı şerîfe,
500 defa:
رَبَّنَا ظَلَمْنَا اَنْفُسَنَا وَاِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ
rRabbenâ zalemnâ enfüsenâ ve in lem tağfir lena ve terhamnâ lenekûnenne minel-hasirînr0;
500 defa:
رَبِّ اَنِّى مَسَّنِىَ الضُّرُّ وَاَنْتَ اَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ
rRabbi ennî messeniyed-durru ve ente erhamür-râhimînr0;
500 defa:
لاَ اِلهَ اِلاَّ اَنْتَ سُبْحَانَكَ اِنِّى كُنْتُ مِنَ الظَالِمِينَ
rLâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez-zâlimînr0;
500 defa:
لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمِ
rLâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıymr0;[4]
okunur.
Sonra duâ yapılır.

Bütün insanlık âlemine bir hidayet tarihi açan ve âlemlere halis ilâhî rahmet olan böyle yüksek şanlı bir Peygamber’in ümmeti olmakla şereflenmiş bulunan biz müminlere ne mutlu! Bu geceyi vesile bilerek, O’na ümmet olmanın şuuruna erebilmek, Bu gecenin manevî zenginliğinden istifâde etmek dilegiyle KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

teblið

Vefasýz
Niye bilmiyorum senden her bahsedildiğinde boğazıma bir şeyler düğümlenir?dalar gözlerim Ravzana;

Günahlarımın yakıcı perişanlığı seni her düşündüğümde içim burkar;Medine minberindeki güneş!!!!!

Ezel ve ebed güneşi ve nuru;Hiç bir şey yoktu ;Ne cennet ,ne cehennem ,ne sema ne arz!!!i

İlk sen vardın...

İşte sönükleşiyor ismini anan dudaklarım ;Halbu ki sen hayat bahşediyorsun ey sevgili!!çÜNKÜ MERHAMETİN DAĞLARI DENİZLERİ AŞIP EVRENİ DOLDURMUŞ..

istiyorum ki benim nasibimede küçük bir parça düşsün ey semai risaeletin güneşi!!!!
Senin aşkın ateştir..Ateşin gül bahçesi Rahmet sunar bu ateş..Rahmete vesile olur..Gönüller hun olur şevkinden..Cemalin dünya çölünde susuz kalan bizlere; AB_I HAYAT olur ey ZAT_ I MUALLA...

Aşkının diriltici ikliminde ölü ruhlarımızın dirilmesinden başka ne isteyebilirim ki EY SEYYİDÜL ENAM...

Arada ki 14 asrı kaldırsak bütün inanç umdeleriyle sana yeniden Biad etsek..ey Şefkatli Resul...
Yarın mahşerde yüzümüzün karalığına bakmadan şefaat bayrağının altına bizide kabul edermisin EY ŞEMS_İ HİDAYET..
Biz bu umutla yürüyoruz şu dünya denilen yokuşta.......selam olsun EY DÜRRİ YEKTA.

hz_muhammedin_gulleri-19.jpg

zerrat

Well-known member
Elfü elfi Aminler olsun tüm dualarınıza inşaALLAH...ALLAH(C.C.) Razı Olsun tüm kardeşlerimizden.
Fahri Kainat Sultanı Peygamber Efendimiz'in(A.S.M) Ahlakı ile Ahlaklanabilen kullardan olabilmemiz duası ile Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke YA RESULALLAH,
Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke YA HABİBALLAH,
Elfü elfi salatin ve elfü elfi selamin aleyke YA EMİNE VAHYİLLAH...

memluk

Hatim Sorumlusu
sevgili5zv.jpg

Seni Anlatamam Ya Resûlâllah.!!

Dediler bana "Bu dünya O var diye yaratıldı"

Geldim dünyaya, açtım gözlerimi, aradı bu gözler seni

Ama sen yoktun...

Haber göndermişsin-Kardeşlerime selam olsun- demişsin...

Seni göremeyen kardeşlerine selam

Senden gelen selama can kurban Ya Resûlallah.

Sen ki eşsiz tebessümüyle kalpleri anahtarsız açan,

Sen ki dört mevsim açan gül,

Sen ki bir yavrucağın kuşu ölmüş diyetaziyeye giden ince gönül,

Sen ki harbe en önde giden, korkusuz cengaver.

Çocukların bile fikrini soran ,büyük düşünür,

İsmi Allah la yazılacak kadar şereflisin.

Bir hayvan ölüsünden herkes uzaklaşırken

Onun güzel dişlerini görecek göz vardı sende...

Selam vermeyi çok sevmene rağmen

Tembellik yapanabunu layık görmeyecek kadar çalışkandın sen.

Çocuklarla oyun oynayanalçak gönüllü sevgi güneşi,

İki kurbanlığın oğlu olarak asildin sen.

Can düşmanlarının malını emanet ettiği,

Sözüne güvendiği emindin sen

Hz. Yusuf tan güzel,tüm insanlar içinde özeldin Sen

İnci dişlerinin arasından çıkanlarla kimsenin incinmediği yürektin sen.

Sen yürüyünce dağlar erirdi,

Mahlûkat selam verirdi sana

İftira atanlar üzünce seni,

melekler öperdi yanaklarından Münkirler ağlatınca

Amine yoktu ki kucaklasın seni?

Abdullah görmedi,nasıl cezalandırsın kafirleri?

Ama Rabbin vardı,alemleri senin için yaratan Rabbin...

Miraca çıkardı seni,sevgiliyi görmek herşeye değerdi.

Bahiranın bahçesindekikuruyu yeşerten sevgili !

Gel ey nebi

Gönlümün bozkırları seni bekler.

Seni sevmek her ruhun yiyeceği, içeceği,

İlahi aşkın gıdası seni sevmekten geçer.

Benim sevgim nedir ki?

Ayçiçeğinin güneşe olan sevgisi...

Önemli olan güneşin,

ayçiçeğine ışık göndermesi.

Sana öylesine muhtacım ki..

Ölesiye muhtaç..

Yine de SEN'den bir sey anlatmis sayilmam

Ya Rasulellah.

Binlerce salât selam olsun

San'a ey Gül yüzlü Nebi