Bilim bu kez de Tarık Suresini doğruladı.

kýrýmlý

Well-known member
Salih Saygılı / TİMETURK

Bilim adamları Güneş’e benzer yapıdaki üç parlak yıldızın sesini kaydedildiğini açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda Corot uzay teleskopu kullanılarak kayıtların yapıldığını belirten bilim adamları, seslerin kalbin nabız atışlarına benzediğini söyledi.

160920090413552699709_3.jpg

Nötron Yıldızındaki patlamalar...

Yıldız seslerinin yaklaştıkça da kapı çalması veya tokmaklanması gibi ses çıkardığını vurgulayan bilim adamları, bu yöntem sayesinde ilk kez, 100 ışık yılı uzaklıktaki yıldızların doğasına ilişkin bilgilerin elde edildiğini bildirdi. Yıldız sismolojisi adı verilen ses kayıt tekniği, uzay bilimcilerin giderek daha çok ilgilendikleri bir araştırma yöntemine dönüşüyor.

160920090412412696996_3.jpg

Nötrondan ayrılıp ortaya çıkan yeni parlak yıldızlar...

Kalifornia Üniversitesinden Richard Rothschild, yıldızların hem içlerinde hem de dış kabuklarında benzeri sesler çıkardığını açıkladı. Bir güneş gibi olan nötron yıldızlarındaki patlamaların ardından parlak bir yıldız doğurduğunu belirten Rothschild sözlerini şöyle bitiriyor; “This explosion was akin to hitting the neutron star with a gigantic hammer, causing it to ring like a bell/Bu patlama nötron yıldızına dev bir tokmak gibi çarpıyor ve ardından zil sesi gibi ses çıkarıyor.”

160920090414222693345_3.jpg

Kur’an’ın bir mucizesi daha ortaya çıktı

Mısırlı ünlü bilim adamı Prof. Dr. Zağlul en-Neccar (Zaghloul Al-Najjar), yıldız sesinin kaydedilmesi ile Kur’an-ı Kerim’deki bir mucizenin daha aydınlatıldığını belirtti.

160920090415122694951_3.jpg

Kur’an’ı Kerim’deki Tarık Suresinin buna işaret ettiğini ifade eden Prof. Dr. Zağlul, Arapça olan Tarık’ın manasının "[bir şeye] vurdu" veya "bir şeyi [döğdü/tokmaladı]" anlamındaki taraka fiilinden türetildiğini, bu nedenle, taraka'l-bâb, "kapıyı çaldı/tokmakladı" anlamına geldiğini söyledi.

160920090410262690883_3.jpg

Prof. Dr. Zağlul en-Neccar

Kur’an-ı Kerim üzerine yaptığı araştırmaları ile tanınan Prof. Dr. Zağlul en-Neccar, Wales Üniversitesinde jeoloji alanında doktorasını tamamladı.

160920090415442692636_3.jpg

Kur’an-ı Kerim’de yüce Allah şöyle buyurmaktadır; “Yemin olsun göğe ve Târık'a; o, gece gelene/o, tokmak gibi vurana/o, kapı çalana/o, çıkıverip de yürek hoplatana. Tarık, bilir misin nedir? O pırıl pırıl parlayan bir yıldızdır.” (Tarık Suresi / 1-3)

Prof. Dr. Zağlul en-Neccar'ın bir televizyonda NASA'dan alıp izleyicilere dinlettiği yıldız sesi ve video için tıklayın;

Dr. Zağlul ve Yıldız sesi

Tövbekar1

Well-known member
Rahman suresinde iki denizin suyunun birbirine karışmadığının anlatılması vede bunun doğru olması beni çok heyecanlandırmıştı... bu konuyu okuyuncada o zamanki kadar heyecanlandım...
hal böyleyken hala inanmayanların olması çok düşündürücü... zoru başarıyorlar vesselam...

memluk

Hatim Sorumlusu
:045:Din ile Bilim daima uyum içindedir,:045:
ALLAH Kuranda insanları,göklerin ,yerin,dağların,yıldızların,bitkilerin ,tohumların,hayvanların gece ile gündüzün meydana gelişinin,insanın kendi doğumunun,yağmurun ve yaratılmış daha bir çok varlığın üzerinde düşünmeye ve bu varlıkları incelemeye çağımaktadır.
ALLAHın sonsuz kudretini, evrendeki yaratılış delillerini araştırma yönünde çalıştıkça doğru sonuçlara ulaşır

nimet06

Well-known member
bende Kuran-ı Kerim'i arapça ile birlikte mutlaka mealini okurum ve büyük bir merak ve hayranlıkla.geçmişte olan birçok olayı,günümüzde olan bir çok vaka zaten yazıyor.benim hayret ettiğim aklı,mantığı olan bir insan bu kadar delile rağmen nasıl daha inkardalar.özellikle müslüman olupta asi olanlar.çevremde hergün görüyorum genç kızlar özellikle.Kuran-ı Kerimin varlığından bile habersizler heralde.RABBİM inananların yar ve yardımcısı olsun.Amin.