Yahudilerin Allah inancı

Hamiyetkar

Well-known member
ÇIKIŞ
BAB: 31 / 17
S: 87 0, İsrail oğulları ile benim aramda ebediyen bir alamettir; çünkü Rab gökleri ve yeri altı günde yarattı ve yedinci günde rahat etti ve dinlendi.

TEKVİN
BAB: 6 / 5-7
S.5 Ve Rab gördü ki, yeryüzünde adamın kötülüğü çoktu ve her gün yüreğinin düşünceleri ve kuruntuları ancak kötü idi. Ve Rab yeryüzünde adamı yaptığına nadim oldu, ve yüreğinde acı duydu. Ve Rab dedi; Yarattığım adamı, ve hayvanları, sürünenleri, ve göklerin kuşlarını toprağın yüzü üzerinden sileceğim; çünkü onları yaptığıma nadim oldum.

TEKVİN
BAB: 33 / 24-30
S: 33 Ve Yakub yalnız başına kaldı; ve seher sökünceye kadar, bir adam onunla güreşti. Ve onu yenmediğini görünce, uyluğunun başına dokundu, ve onunla güreşirken Yakub'un uyluk başı incindi. Ve dedi: Bırak gideyim, çünkü seher vakti oluyor, Ve dedi: Beni mübarek kılmadıkça seni bırakmam. Ve ona dedi: Adın nedir? Ve o dedi: Yakub. Ve dedi: artık sana Yakub değil ancak İsrail denilecek; çünkü Allah ile insanlarla uğraşıp yendin. Ve Yakub sorup dedi: Rica ederim, adını bildir. Ve dedi: Adımı niçin soruyorsun? Ve orada onu mübarek kıldı. Ve Yakub o yerin adını Peniel koydu; çünkü Allahı yüz yüze gördüm, ve canım sağ kaldı, dedi.

HOSEA
BAB: 12 / 2-4
S.862 Rabbin Yahuda ile de davası var, ve Yakub'u kendi yollarına göre cezalandıracak, ona işlerinde göre ödeyecek. Rahimde kardeşini topuğundan tuttu; ve erkeklik çağında Allah ile güreşti; "ve melekle güreşip yendi.

HOSEA
BAB: 2 / 16-20
S.857 Ve seni ebediyen kendime nişanlayacağım; evet, seni doğrulukla ve hakla, ve inayetle ve rahmetlerle kendime nişanlayacağım. Ve seni sadakatle kendime nişanlayacağım, ve Rabbi tanıyacaksın.

İŞAYA
BAB: 54 / 3
S: 714 Çünkü kocan seni Yaratandır; onun ismi orduların Rabbidir; ve seni fidye ile kurtaran İsrail’in Kudüsüdür.

İŞAYA
BAB: 22 / 4-5
S.698 Bundan ötürü ben dedim: Gözünüzü benden çevirin, acı acı ağlayayım; kavmim kızının soyulmasından ötürü beni teselliye çalışmayın.

MALAKI
BAB: 3 / 8
S: 698 İnsan Allahı soyar mı? Siz ise beni soymaktasınız.

II.SAMUEL
BAB: 22 / 8-9
S.330 0 öfkelendi. Burnundan duman yükseldi. Ağzından ateş yiyip bitirdi.

TEKVİN
BAB: 3 / 8
S.3 Ve günün serinliğinde bahçede gezmekte olan Rab Allah’ın sesini işittiler.

ÇIKIŞ
BAB: 24 / 9-11
S.78 Ve Musa ile Harun. Nadab ve Abihu ve İsrailin ihtiyarlarından 70 kişi çıktılar ve İsraillin Allahını gördüler. Ve İsrail oğullarının asilzadelerine dokunmadı ve Allahı gördüler ve yiyip içtiler.

ÇIKIŞ
BAB: 32 / 11-12-14
S.87 Ve Musa Allahı RABBE yalvarıp dedi: Ya RAB, Mısır diyarından büyük kuvvetle, ve kudretli elle çıkardığın kavmine karşı, niçin öfken alevleniyor? Mısırlılar: onları kötülük için, dağlarda öldürmek için ve onları yeryüzünden yok etmek için çıkardı, diye niçin söylesinler? Kızgın öfkenden dön, ve kavmine karşı bu kötülüğe nadim ol. Ve RAB kavmine edeceğini söylediği kötülüğe nadim oldu.

Bizlere din-i mübin-i Muhammediyeyi nasip eden Allah'a hamdolsun..
İslamiyeti hakiki anlayıp, hakiki bir şekilde yaşamayı Allah cümlemize müyesser kılsın..
amin.

Merih

Well-known member
Bu Yahudilerde allah din inanacı olsa senelerdir masum insanları öldürmezler Allah inancı olan insan ahir hayatınıda düşünür bunlar düşünmedikleri için...

ebrar172

Well-known member
TEKVİN
BAB: 33 / 24-30
S: 33 Ve Yakub yalnız başına kaldı; ve seher sökünceye kadar, bir adam onunla güreşti. Ve onu yenmediğini görünce, uyluğunun başına dokundu, ve onunla güreşirken Yakub'un uyluk başı incindi. Ve dedi: Bırak gideyim, çünkü seher vakti oluyor, Ve dedi: Beni mübarek kılmadıkça seni bırakmam. Ve ona dedi: Adın nedir? Ve o dedi: Yakub. Ve dedi: artık sana Yakub değil ancak İsrail denilecek; çünkü Allah ile insanlarla uğraşıp yendin. Ve Yakub sorup dedi: Rica ederim, adını bildir. Ve dedi: Adımı niçin soruyorsun? Ve orada onu mübarek kıldı. Ve Yakub o yerin adını Peniel koydu; çünkü Allahı yüz yüze gördüm, ve canım sağ kaldı, dedi.

nasıl yani ...:confused::confused::confused: