Kürt Sorunu Gerçekten Varmı?

mertyürek

Active member
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.

وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ
ve mâ tevfîkî illâ billâh, aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb
selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü

Değerli kardeşler görüyor,izliyor ve üzülüyorsunuz.yurdumuzda terör denilen illet yeniden hortlatıldı.pkk terörü on yıllarca kürt demeden türk demeden kundaktaki bebeğinden,70 yaşında ki ihtiyarına kadar on binlerce masumun canını aldı ve almaya devam ediyor.

Peki ne için bu kadar kan,gözyaşı,tabut?...neden birbirimizi vuruyoruz?şimdi bir çoğunuzun neden olacak aramıza sokulan fitneden,nifaktan ötürü dediğinizi tahmin ediyorum.

Kürt kardeşlerimizin inandırıldığı bir şey var nedir o?işte şu “Devlet bize bakmıyor!” “devlet bize ayrımcılık yapıyor!”

Şimdi size çok ilginç bir şeyi anlatacağım.Bir keresinde bir otobüs durağına yakın bir bankta oturmuştum.insanlarla sohbet etmeyi severim.orada da bir kürt kardeşimle tanışmak nasip oldu,çok dindar bir kardeşimiz olduğu konuşmalarından belli idi.CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH ile ilgili PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ile ilgili meselelerin hepsinde mutabakata vardık çok güzel anlaşıp sohbet ettik,birbirimizi de birer müslüman kardeşi olarak sevdik,ısındık.içimden şöyle geçti “bu kardeşimle aramıza sokulmaya çalışılan fitne’den,nifaktan’da bahsetmeli görüşünü almalı.”doğrusu bu kadar dindar bir kardeşimin terörü savunmayacağını umuyordum.

Terör meselesine getirdim konuyu.Kardeş ne yazık ki terörü savundu savunurken de en başta şunu söyledi kendisinin köyünün yollarının delik deşik olduğunu,köyünün devlet tarafından bakımsız bırakıldığını bununda bir haksızlık olduğunu söylüyordu.Din,iman konusunda çok güzel anlaştığım kardeşimle ne yazık ki terör konusunda anlaşamadık üzüldüm.

Ben hatayın ücra köylerinden birinde doğdum benimde köyümün yolları delik deşik adeta her yanı köstebek yuvası gibi idi.şehre giden devlete,belediye’ye ait bir taşıt bile bulamazsınız...hala tayin edilmiş değil.ama ben hiçbir zaman köyümün devlet tarafından “Kasıtlı” olarak bakımsız bırakıldığı düşünmedim zaten de o anlama gelmezdi.

Ne yazık ki devletimiz çokta zengin bir devlet değil malasef.bu günlere gelene kadar bir çoğunuz yaşamıştır ne krizler ne iflaslar oldu ne sefaletler görüldü.ne yazık ki yeni yeni belimizi doğrultmaya krizlerin,iflasların etkisinden kurtulmaya çalışıyoruz.devletimizin memleketlerimizde ki eksik bıraktığı şeylerde kasıt,ayrımcılık aramak bizi yanıltacaktır!

Eğer devlet kürt kardeşlerimize kasıtlı bir ayrımcılık yapacak olsa idi Devlet kurumlarını kürt kardeşlerimize kapaması gerekirdi.mesela hastahanelere kürt kardeşlerimizi alma-ması gerekirdi.okullara ve diğer devlet kurumlarına da öyle...oysaki böyle bir durum kesinlikle yok olamazda,olmazda.

Şimdi benim hazırlamaya çalıştığım şu tabloya dikkat(eksikleri olabilir bağışlayın):

Kürt başbakanlar :Turgut Özal,bülent ecevit,ismet inönü

Kürt Cumhurbaşkanları:Turgut Özal,cemal,gürsel,ismet inönü…

Evet gördüğünüz üzere kürt kardeşlerimiz bu memlekette başbakan,cumhurbaşkanı dahi olabilirler seçime girerek(bölücülük yapmadıkça!).bu tablo ülkemizde bir ayrımcılığın olmadığını gösteren en bariz göstergelerden biridir.bunun yanında sayısız kürt bakan ve milletvekilini de ekleyebiliriz bu listeye.bazıları bu kürt kökenli siyasetçilerimizin bazısının babasının, bazısının annesinin kürt olmadığını söyleyebilir belki.mesala Turgut Özalın Babası malatyalı bir türk annesi ise tuncelili kürt bir öğretmen kardeşimizdir.bu turgut özalın kürt kökenli bir kardeşimiz olmadığını göstermez.daha da iyisi halkın arasında da bir ayrımcılığın olmadığını kız alıp verecek kadar birbirlerine yakın olduklarını gösterir.

Bunun dışında türk halkının severek takip ettiği bir çok sanatçı vardır.onları da dışlamadan severek takip etmektedirler.kimisini imparator yapmıştır türk halkı kimisini kraliçe…

Doğduğu yerde ki imkanları beğenmeyen kürt kardeşlerimizden bir çoğu batı vilayetlerimize gelmiş burada kürt olduklarından dolayı hiçbir ayrımcılıkla karşılaşmadan çalışmaktadırlar.hatta zengin olan büyük servetlere kavuşan bir çok kardeşimiz de vardır.

O halde aramıza sokulan bu nifaka inanmak devam ettirmek,bu fitneye uymak niye?

Aramıza fitne sokanlara inanarak zalim ve kana susamış israilin,abd’nin,avrupanın yüzünden birbirimizi kırmak bize zarardan başka hiçbir şey getirmez!Müslüman kürt kardeşlerimizin bu oyunu görüp bozması gerekiyor şeytan ve avanesine uyarak kendi vatanlarını bölmek isteyenlerin oyuncağı olmayacak dindar ve şerefli kardeşlerimizdir kürtler.bakınız ırak bizim için çok güzel bir örnektir.onlarda ülkelerine başkaldırmanın ve amerikanın ve israilin kendilerine özgürlük,hürriyet getireceğini zannediyorlardı.yıkılan devlet liderinin büstünü tekmeliyorlardı(saddamı savunmuyorum).oysaki abd’li,israilli zalimler onlara ölümden başka bir şey getirmedi.abd’in özgürlük,barış dediği şey onbinlerce,yüzbinlerce müslümanın ölümünden başka bir şey değildi.kafirler öldürmeyi hele ki müslümanı öldürmeyi çok sever.abu gurayb hapishanelerinde,guantanamo üslerinde(işkence evi diyorum ben) sebepsiz yere vahşetli işkence gören müslümanlara bir bakın.onlarda ülkelerine özgürlüğün barışın geleceğini zannettiler.ülkelerini bölmek isteyen zalimler bir de yetmezmiş gibi petrollerini sömürüyorlar,üstüne üstlük kendi kurdukları işid gibi terör belalarını başlarına sardılar.ırak ıraka abd ve israilin getirdiği özgürlük ve barıştan sonra iflah olmadı,olamadı,kafir orada iken asla da olamaz...

Mısırda aynı şekilde.ülkelerinde ki mevcut siyasi hali bozmak için müslümanları kullandılar sonra ilk fırsatta darbecilerle başlarına geçtirler onları hapse attılar şimdi de idam ederek öldürmek istiyorlar.

Tabi bunun yanında işkenceden,ölmekten,öldürmekten çok daha kötü bir şey yapıyorlar.Terör Dinimizi,İmanımızı Vuruyor konusunda bahşetmiştim.şer odakları terör örgütleri eli ile kürt kardeşlerimizin arasında hristiyanlığı,ateizmi yayıyor!kandırılmış ve dinden imandan habersiz gençlerimiz CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’ÜN,dinimizin düşmanı zalimler zalimi yahudi ve hristriyanların emellerine hizmet edeceğim derken bir çoğu ahirete hristiyan yada ateist yani kafir gidiyor!yazık günah değilmi?bu ateşi kürt kardeşlerimiz görmüyorlar mı?

Bismillâhirrahmânirrahîm
Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki esirgenesiniz.
HUCURAT Sure-i Celilesi 10.AYETİ Kerime

Bismillâhirrahmânirrahîm
Ey iman edenler! Hep birden barışa girin. Sakın şeytanın peşinden gitmeyin. Çünkü o, apaçık düşmanınızdır.
Bakara Sure-i Celilesi 208.AYETİ kerime

ALLAH-U alem.(CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.
CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH EFENDİLER EFENDİSİ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ve katında tüm hakkı ve hatrı bulunanlar yüzü suyu hürmetine tüm mü’minlere,müslümanlara af,mağfiret,rahmetler,kurtuluşlar nasip kılsın.İSLAM coğrafyası üzerine fitne ve nifak sokarak zalimlerin akıttığı,akıttırdığı kanı,zulmü durdursun.dünya ve ahirette bizi zelil ve perişan olmaktan kurtarsın,aziz eylesin.amin ecmain ve selamun alel MÜRSELİN vel hamdulillahi RABBÜL ALEMİN.

Çok ilginç bir haber:
ABD Kara Kuvvetleri Komutanı: Irak'ta Çözüm Bölünme Olabilir...Bu haberin bir çoğumuza bir şeyler çağrıştırması gerekiyor sanırım.selam ve dua ile
ABD Kara Kuvvetleri Komutanı: Irak'ta Çözüm Bölünme Olabilir

Son düzenleme: