Risale-i Nur Eğitim Programı-4 (Ankara)

lostideas

Member
KEŞİF YOLCULUKLARI, ANKARA KIZILAY'DA DEVAM EDİYOR!

4.PROGRAM - 14 Mart 2015 16.45 Cumartesi

Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Sunumlu Risale-i Nur Eğitim Programı-4

(Hanımlara yer ayrılmıştır. Zamanında gelinmesini ve çocuk getirilmemesini rica ederiz. Aynı katta mescit ve bir arka sokakta otopark mevcuttur. Programın genel takdimi ve çalışmalarımıza ulaşmak için müracaat edebileceğiniz adresler, konuların hemen aşağısındadır.)

KONUŞMACI: Ediz SÖZÜER
TARİH/SAAT: 14 Mart 2015 16.45 Cumartesi
ADRES: Türkiye Yazarlar Birliği Sümer 1 Sok. NO: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
İLETİŞİM: edizsozuer@gmail.com / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)

PROGRAM KONULARI:

1.SUNUM: 16.45-17.15

* DİNİN VE KÂİNATİN ÖRTÜLÜ KALMIŞ GİZLİ HAKİKATİNİN İÇYÜZÜ (YEDİNCİ SÖZ) :

İnsan aklının tek başına keşfedemediği, “kâinatın gizli kalmış hakikati”ni açıp ortaya çıkaranın, "Allah'a ve Âhirete iman" olduğunu ve bu iki sırrın gerçek anlamda keşfedilmesiyle kâinatın kapalı kapılarının açıldığı gibi, insan ruhu için de saadet kapılarının ardına kadar açıldığını; inanılmaz derinlik ve genişlikte bir mana yüküyle dolu olan çok müthiş bir temsil ile olabilecek en çarpıcı bir şekilde görüyoruz ve keşfediyoruz. Ayrıca, bu hayatın gittiği ve yerine başka bir hayatın geldiğini, kendimize “ölümden sonra ne yapmayı düşündüğümüzü” veya “ebedî hayatımızdaki rahatımız ve keyfimiz için ne gibi çalışmalar yaptığımızı” sormamız gerektiğini; aklımıza, kalbimize ve nefsimize haykırarak söylüyoruz.

SUNUM ARASI: 17.15-17.30

2.SUNUM: 17.30-18.00

* ÇEKİM YASASI VE KUANTUM DÜŞÜNCE TEKNİĞİ’NİN ELEŞTİREL BİR DEĞERLENDİRMESİ (SEKİZİNCİ SÖZ-GİRİŞ METNİ) :

"The Secret-Sır" ve "Biz ne bilebiliriz ki? Tavşan deliğinden içeri (What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole)" isimli, belgesel filmleri de çekilmiş olan ve kuantum fiziği ve çekim yasası üzerine yazılmış meşhur kitaplara atıfta bulunuluyor ve bu iki kitapta ve piyasadaki söz konusu "meşhur çekim yasası" kitaplarında "sır" olarak ifade edilen: "kâinattan iste, dileğini gerçekleştirsin" veya "olayları görme ve inanma biçiminiz, gerçeğinizi şekillendirir" tarzındaki "sözüm ona büyük sır" olarak ifade edilen sırrın çok daha anlamlısının, gerçeğinin ve büyüğünün, iman ve İslamiyetin hakikatinde mevcut olduğu çok çarpıcı bir tarzda ifade ediliyor.

PROGRAM GENEL TAKDİMİ:

İki haftada bir olmak üzere, Yazarlar Birliği Mevlana Divanı Eğitim Salonu’nda Dev Projeksiyon Ekranı ve Hoparlör sistemi ile görsel destekli olarak sunulan, HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ olarak yapılan Risale-i Nur eğitim programımızın duyurularından haberdar olmak için Facebook Grubumuza üye olunuz: https://www.facebook.com/groups/kesifyolculuklari/

MACERAYA DAVETLİSİNİZ!

Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkmak..
İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak..
Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak..
Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak..

OLAĞANÜSTÜ BİR KEŞİF YOLCULUĞU İÇİN BİZİMLE GELİN!

Çalışmalarımızın Temel Özellikleri:

* Akademik anlatım tarzı.
* Tam bir anlaşılabilirlik.
* Aklı tatmin eden sağlam bir mantık örgüsü.
* Kalbe hitap eden şiir tadında bir üslup.

"Duru su gibi... İstersen içersin, istersen yüzersin..." (Bir okuyucumuzun tarifi)

Ankara'da bulunan ve Risale-i Nur’u anlamakta ve imanî ilimlerin tahsilinde ve bu alanda kendini yetiştirmek konusunda ciddî bir altyapı kazanmak isteyen ve eserlerle yeni tanışan kardeşlerimiz,

Risale-i Nur'u okumaya devam etmekle birlikte farklı mana açılımları ile daha iyi anlamak istek ve heyecanını koruyanlar, alışkanlık ve sıradanlık perdesini kaldırıp atmak isteyenler,

"Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!" sloganıyla takdim ettiğimiz Risale-i Nur eserlerindeki mevcut hakikatleri daha iyi anlamak, geliştirmek, çözümlemek ve detaylandırmak maksadıyla başlı başına bir “ilim üretim faaliyeti” olarak ortaya koyulan, eser metinlerine farklı açılımlar kazandırma kabiliyetinde olan ve kapsamlı bir içeriğe sahip olan "Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri" isimli kitap çalışmamızdaki izah metinlerinden yararlanılarak sistematik bir şekilde sunulacak izahlı ve görsel destekli Risale-i Nur eğitim programının derslerine katılmak arzu eder misiniz?

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusuna sahipseniz grubumuza katılın ve bize ulaşın. Kaç kişi olursak olalım, tanışalım ve biraraya gelelim. Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğuna çıkalım.

ÇALIŞMALARIMIZA ULAŞMAK İÇİN MÜRACAAT EDEBİLECEĞİNİZ ADRESLER:
(Bu kaynaklar, Risale-i Nur izah metinleri, seminer ve ders videoları içeriyor.)

* Gerçeğin Arayışında Hayalî ve Zihinsel Bir Keşif Yolculuğuna Çıktığımız Video Kanalımızın İnternet Adresi: http://www.youtube.com/c/EdizSözüer

* Yazılı ve görsel tüm çalışmalarımızın yayınlandığı "Ediz Sözüer-resmi sayfa":
https://www.facebook.com/pages/Ediz-Sözüer-resmi-sayfa/1428147924084559?ref=hl

* Risale Haber'deki tüm makalelerimizi bir arada bulabileceğiniz internet adresi:
Ediz SÖZÜER yazıları 1.sayfa

* "OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ" isimli kitap çalışmamızın ücretsiz E-Kitap olarak yayınlandığı adresler:

Google Books: (Tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)
Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur İzah Metinleri - Ediz SÖZÜER - Google Kitaplar

Google Play: https://play.google.com/store/books/details?id=mATMBgAAQBAJ

* "İLAHÎ TEKNOLOJİNİN DETAYLARINDA HAYALÎ VE ZİHİNSEL BİR KEŞİF YOLCULUĞU: TABİAT RİSALESİ AÇILIMLARI" isimli kitap çalışmamızın ücretsiz E-Kitap olarak yayınlandığı adresler:

Google Books: TABİAT RİSALESİ AÇILIMLARI: İlahî Teknolojinin Detaylarında Hayalî ve ... - Ediz SÖZÜER - Google Kitaplar (Tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)

Google Play: https://play.google.com/store/books/details?id=aKOtBQAAQBAJ

* RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARIMIZIN TÜMÜNÜ BİR ARADA BULABİLECEĞİNİZ ADRES: https://yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA (Bu adreste seminer video, metin ve sunumları, E-Kitap dosyaları gibi içerikler bulunuyor)

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    63.1 KB · Görüntüleme: 0