Kur'an-ı Kerim erkek ve diğer cinsin derilerini kesmeyi emretmiyor.

gokhanx1

Yeni Üye
Sünnet'in kelime anlamı da Türkçesi ile yasa demektir. Kur'an-ı Kerim'de Yüce Allah'ın yasasıdır. Sünnetullah'tır. Yüce Allah'tan başka hüküm koyucu yoktur. Ben Arapça biliyorum, Türkçe Kur'an-ı Kerim'de okudum bazı çeviride hata yapanlar var ancak mühim olan emri uygulamamız ve haberdar olmamızdır, bunu istemeyenler çok var. Namazı kılın diyor anlaşılmaz derler, hadisler de Arapçadan çevirmedir amaç nedir?

Kur'an-ı Kerim'de çocuğunuzun cinsel organını kesin diye bir emir bulunmaz.
Aksine bu yaratılan'ı değiştirmektir ve Kur'an-ı Kerim bizleri bu konuda çok ciddi yapmamamız doğrultusunda uyarır.

Bu hususta sizleri okumaya ve düşünmeye davet etmek istiyorum, geleneklere değil Resul'e içinde her şey anlatılmıştır ve korunmuştur denilen Kur'an-ı Kerim'e uyunuz.

Eski çağlardan gelen bu kesim geleneği kesinlikle İslâm'da yoktur. Eski Mısırda vardır, Yahudi ve Hıristiyanlarda uygulanan bir ritüeldir. İslâmiyet'te bu kesim olsaydı, içinde hiç bir eksiği yoktur denilen kitabımızda bulunurdu namaz gibi, oruç gibi, abdest gibi, kurban gibi..

Bazı Ortadoğu ülkelerinde erkek olmayanlara da bu uygulanır ve pek çok acı içeren fotoğrafları sizlerde görebilirsiniz bu şeytan işidir, fakat ülkemizde bu yaygınlaşmış bulunmamaktadır erkeklere yapılanı ülkemizde ERKEKLİK sayılır fakat bu şeytana uymaktır. Erkekliğin gelişmesini ve hazzı engelleyen, emredilmeyen bu durumun yapılması pek çok olumsuzluğa sapıklaşmaya ve Emir'de itaatsizliğe yol açabilir. Yüzeysel olarak belirtmek gerekirse İslâm çocuklarımızın rızkının verildiğini söyleyen bir gerçektir. Ancak sapıklık insanları başka emredilmeyen yollara sevk etmektedir bu toplumda da huzursuzluk yaratmaktadır bunu belirtmek istedim.

Hepimizin içini acıtan bu gelenekleri yaşatmak zorunda değildir Müslümanlar. Risk almanın hiç gereği yoktur. Başkasının hayatına da bu kadar müdahale edilmemelidir, İslâmiyet nüfus kağıdına işlemek te değildir sadece aynı zamanda kalptedir , akılcılıktadır , okumaktadır , çalışmaktadır , görünür ve görünmez amellerimizdedir Yüce Allah'ın bildiğidir haydi selâmetle.

Kendi kararlarını almamış çocuklarınızı gelenekleriniz uğruna kesmeyin, değiştirmeyin Resuller de Kur'an-ı Kerim'de anlatıldığı üzere "biz atalarımıza uyarız" diyenlere karşı tebliğlerde bulundukları anlatılır. Bizler de tebliğ ederek gerçeği söyleyerek Resul'e uymaktayız.

Bir kişi üzerinde tahribatta bulunuyorsunuz, bu kul hakkına müdahaledir suçtur. Ortada mantıklı bir neden yokken hastalanan, zarar verilen insanlara yazık ediyorsunuz. Bu işten türlü şekillerde para kazanan tüm herkese de yazıklar olsun, gerçeği söylemeyenlere de Yüce Allah hepsini görüyor.

Kur'an-ı Kerim bir bütündür. Başka veli-yol gösterici aramayınız edinmeyiniz.
İki yıl anne sütü verin diyen Kur'an-ı Kerim'e uyunuz.