Olağanüstü bir hazinenin keşif yolculuğu: Risale-i nur izah metinleri

lostideas

Member
10506574_1525519504347400_2584182579595969018_o.jpg

OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU:
RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ

TASLAK KİTAP ÇALIŞMASI TANITIMI VE ÖRNEK METİNLER

Farklı Mana Açılımları, Çok Kapsamlı Bir İçerik.
Eserin Metni + İzah Metni + Kelime ve Kavram Açıklamaları

(Risale-i Nur'a Hızlı Başlangıç İçin Yardımcı Kitap)

Kitap Tanıtımı ve Örnek Metinlerin yer aldığı Word dosyasının yüklendiği adres:
https://yadi.sk/i/zlzItk2QaFzvK
Yandex Disk'teki bu dosyayı isterseniz indirin veya indirmeden de yüklü olan adresten doğrudan okuyun.

"Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!" sloganıyla Risale-i Nur'larla okuyucuyu tanıştırmayı, bir izah metni eşliğinde asıl metniyle birlikte okutmayı; Risale-i Nur'u okuyan ve okumaya devam edenlerin ise farklı mana açılımları ile daha iyi anlamalarına vesile olmayı hedefleyen ve çok kapsamlı bir içerik sunan, hazırlanması halen devam eden bu çalışma hakkındaki düşünce ve kanaatlerinizi ve katkılarınızı bekliyoruz. Yukarıdaki dosyada kitap çalışmamız hakkında detaylı bir takdim yazısı ve örnek metinler bulacaksınız.

Sadece İçindekiler bölümünü bile incelemeniz, nasıl bir çalışma ile karşı karşıya olduğunuz hakkında fikir verecek.

Bunun yanında tanıtım içeriğini okuduğunuzda metinde inşa edilmeye çalışılan anlatım yapısı ve kullanılan metotlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Ayrıca Risale-i Nur İzah Çalışmaları hakkında detaylı bir inceleme ile karşılaşacaksınız.

Örnek metinlerde ise Küçük Sözler'deki mantıkî çıkarımların ikna edicilik yönü hakkındaki bir yazı ile Tabiat Risalesi’nin, 23.Söz’ün, On İkinci Söz’ün ve Yirmi Dokuzuncu Söz'ün izahının yapıldığı bölümlerden alınan parçaları okuyabileceksiniz.