Yardım

sadýk06

Yeni Üye
Selam Aleyküm Abiler, Öncelikle geceniz mübarek olsun, Allah(cc) dualarınızı kabul eylesin. Ben risale okumaya başlamak istiyorumda nasıl bir yol izlemeliyim? Hangisinden önce başlarsam daha iyi olur? not tutmak gerekiyor mu ? .. vERECEğiniz cevaplar için Şimdiden Allah razı olsun. Selam ve Dua ile

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Selam Aleyküm Abiler, Öncelikle geceniz mübarek olsun, Allah(cc) dualarınızı kabul eylesin. Ben risale okumaya başlamak istiyorumda nasıl bir yol izlemeliyim? Hangisinden önce başlarsam daha iyi olur? not tutmak gerekiyor mu ? .. vERECEğiniz cevaplar için Şimdiden Allah razı olsun. Selam ve Dua ile

ve aleykumselam sizinde leyle-i kadiriniz mübarek olsun..

Şu konuları incelerseniz size çok faydası olacaktır.. Diğer sorularınızı ister yeni konu açarak isterseniz buradan iletebilirsiniz..

Risaleleri hangi tertiple okumalıyız?

Risale-i Nur nasıl okumalıyız?

Risale-i Nurları Anlama Metodları.

Risale-i Nurları Anlama Metodları - Birinci Bölüm

Risale-i Nurları Anlama Metodları - İkinci Bölüm

Risale-i Nurları Anlama Metodları - Üçüncü Bölüm

Risale-i Nurları Anlama Metodları - Dördüncü Bölüm

Risale-i Nurları Anlama Metodları - Beşinci Bölüm

Bahtiyar

Active member
Benim risaleinur'u tanımam ve okumaya başlamam bir arkadaşımın götürdüğü dersle başladı . Gittik herkeze kitap dağıttılar istiyenler sırası gelince okuyordu, sizede tavsiyem bu tarzda bir dershaneye gitmeniz. Sizin gibi okuma gayretinde olan kardeşleri orada bulursunuz.Belki okuma programlarına katılırsınız, hem risaleinur da derki zaman cemaat zamanıdır.Üstadımızda yanına gelenlere bulunduğunuz yerde dershaneniz (medrese i nuriye) varmı diye sorarmış.