zamanda bugün... 2

ebrar172

Well-known member
Kıskanç köpek, birlikte büyüdüğü çocuğu parçaladı
kopek.jpg
5 yaşındaki Azad İlaldı'yı kendi eliyle beslediği köpek parçaladı. Haydut isimli köpek 10 gün gözetim altında tutulduktan sonra hayvan barınağına teslim edilecek.
Tekstilci işadamı Celal İlaldı'nın 5 yaşındaki oğlu Azad, birlikte büyüdüğü 'Haydut' isimli köpek tarafından parçalanarak öldürüldü.
Olay, İlaldı'nın Silivri'deki malikanesinin bahçesinde gerçekleşti. Köpek ile çocuğunun birlikte büyüdüğünü belirten acılı baba, "Korkunç bir olay, köpek beslemeyi severdim ancak hayvana güven olmuyor. Ne zaman ne yapacağı belli olmuyor." dedi. Konuşmakta güçlük çeken baba İlaldı, şunları anlattı: "Olay günü annesiyle İstanbul'a alışverişe gitmişlerdi. Ben evdeydim. Döndüklerinde Azad köpeği sevmek için kulübelere doğru koşmuş. Köpek o sırada parçalamış. Seslere gittim, hemen hastaneye götürdüm. Ancak zaten olay yerinde hayatını kaybetmişti. Daha önce bu köpeğin hiç saldırgan bir tavrını görmedim. Doktorlar, kıskandığı için yaptığını söylüyorlar." Oğlunun acısını yaşayan baba İlaldı, kendi eliyle beslediği köpeğin oğlunun ölümüne sebep olmasından büyük üzüntü duyuyor. Baba İlaldı, köpeği 6 aylıkken aldıklarını, Azad'ın her zaman köpekle oynadığını anlatırken, "O gün öldürmek için saldırmış." diyor. Baba İlaldı, oğlunun öldüğü yere çiçekler diktiriyor. Küçük Azad'ın ölümüne sebep olan köpek, Ortaköy Belediyesi tarafından bir otoparkta gözlem altında tutuluyor. Erdem Kaplan, İstanbul