Bediüzzaman Hizmetin Devamını Gülen Cemaatine mi Bıraktı?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Bazı medya aracılığı ile Gülen Cemaatinin mensubları tarafından Hizmet Hareketlerini meşrulaştırma ve insanlar mabeyninde farklı algı oluşturmaya dair çabalarından bir yenisi de Bediüzzaman'ın talebe ve varislerinden Mustafa Sungur ağabeye ithaf edilerek söylenen "Ustad'ın hizmetinin devamı Gülen Cemaatidir" sözü Mustafa Sungur ağabeyin evladları Ahmet, Şerife, Nurullah, Cihan Nur ve Saide Nur Sungur babalarının böyle bir sözünün olmadığı belirtilerek ortak bir açıklama yaptılar. İşte o açıklama :

Bunun aslı olmadığını açıkça belirtmek isteriz. Üstad'ın devamı Risale-i Nur'dur ve onun mutlak varisleridir ve aynı zamanda onların yolundan aynen gidenlerdir. Babamız her zaman Üstad'ın talebeleriyle birlikte hareket ederdi. Bugün olsaydı yine ağabeylerle hareket edecekti.

Babamız her ehl-i iman cemaati gibi Gülen grubunu da Risale-i Nur ile muhafazaya çalışırdı. Ta ki nurları 'sadeleştirme' adı altında yaptıkları o azim cinayete kadar. O zaman babamız sadeleştirme ile ilgili olarak şunu dedi:

"Bu olay beni çok yıprattı. Değil şimdi, ta kıyamete kadar buna sebep olanları affetmeyeceğiz. Ben kalben bağımı kesiyorum."

BABAMIZ BAŞBAKANIMIZI ÇOK SEVERDİ

Biz şahidiz ki babamız başbakanımızı çok severdi ve bu hükümet için 'azamul hayır' derdi. Başbakanımızın da babamızın cenazesine bizzat iştiraki bizi çok minnettar etmiştir. Kendilerine Allah'tan uzun ve hayırlı ömürler ve muvaffakiyetler temenni ederiz.