Yıldırım: Aydınlar kötü günümüzde yanımızda olmadı

HaberRss

Haber Robotu
zamanlogo.jpg
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 23 Kasım'da yapılacak olan seçimli olağanüstü genel kurul toplantısı öncesinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi."3 Temmuz 2011 süreci bitmeden benim görevim bitmez." diyen Aziz Yıldırım, "15 yıldır Fenerbahçe Başkanıyım. İyi zamanlarımız gibi kötü zamanlarımız da oldu. Ben hep sustum. Tek konuştuğum yer Fenerbahçe'nin kürsüsüdür. Buradan başka yerde konuşmadım ve konuşmayacağım." dedi.Aziz Yıldırım'ın neden aday oldu sorusuna yanıt vereceğini de belirten Başkan Yıldırım, "Cumartesi ve Pazar günü yapılacak kongreye katılacak olan üyelere tebrik ve teşekkür ediyorum. Kongrede bazı kötü niyetli insanların aksine Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre bekliyorum." diyerek şöyle konuştu:"Neden adayım? Benim görev sürem 3 Temmuz'dur. Bu süreç tamamlanmadan ve bu sürecin kalıntıları Fenerbahçe'nin üzerinden silinmeden bizim görevimiz bitmeyecektir. Benim yönetim kurulum, Fenerbahçeli milyonlardır. Bu sadece bir seçim değildir. Bu kongre, Fenerbahçe camiasına yapılan bir dayatmadır. Fenerbahçe'yi mahkeme kararlarıyla yönetmeye çalışıyorlar. Bu seçim Fenerbahçe'nin 3 Temmuz ile yüzleşmesidir.BENİ KÖTÜLEMEK ADINA NE DİYECEKLERİNİ ŞAŞIRDILARGözlerini kırpmadan yalan söylediler. Tesislerimizle gurur duymak yerine, ona çamur atmayı tercih ettiler.Topuk Yaylası Tesisleri'ni bir türlü kabullenemediler. Beni kötülemek adına ne diyeceklerini şaşırdılar. Her projeyi eleştirebilirsiniz. Ama eğitime katkı verecek projelere ağzınızı açamazsınız. Fenerbahçe Üniversitesi , Fenerbahçe Koleji gereksiz diyorlar. Üniversitenin parası hazır. Plan ve projesi hazır. Fenerbahçe Üniversitesi'nin ilk adımları atılacak şimdiden hayırlı uğurlu olsun.BORCUMUZ 200 MİLYON DOLAR2015'teki olağan kongrede aldığımız evlerin akıbetini oylayacağım. Fenerbahçe'nin 500 milyon dolar borcu var diyorlar. Peki aktiflerine baktılar mı? Futbol A.Ş'nin değeri 800 trilyon TL, Fenerium'un değeri ise 300 trilyon TL.Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin toplam finansal borcu 137 Milyon Dolardır. Toplamda tüzel kişilere ve bankalara olan borcu 200 Milyon Dolardır. Fenerbahçe halkın takımıdır. Değerlerimiz seçim malzemesi yapılamaz. Demokratikleşme TÜSİAD modeliyle olmaz. 1 Milyon üye ve dünyanın her yerinde milyonlarca Fenerbahçeli olmasıyla olur. Kongreden sonra eğer devam edersek tüzük kongresi yapacağız.STADYUM HİÇBİR YERE GİDEMEZŞükrü Saracoğlu Stadı, yerinde kalacak. Hiçbir yere gidemez. Pendik'teki arazi amatör sporcuların başarıyı yakalayacağı bir yer olacak. 2014'te Kenan Evren Lisesi'nin yerine AVM ve otel yapımı için ihale yapacağız. Fenerland projemiz var. Bu proje bizim değil, rahmetli Başkan Hasan Özaydın'ın projesi. Dereağzı'nda iki katlı restoranların, alışveriş mağazalarının olduğu bir proje Fenerland. Yakında Kalamış yat limanı projesi ihaleye çıkacak. Fenerbahçe'ye banka kurabilmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Finans dünyasında yer alacağız. Bu projeler şahsımın değil, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün projeleridir. Biz yarın seçimi kaybedebiliriz, ama bu projelerin 'Fenerbahçe' için yapılması gerekiyor."AYDINLAR, FENERBAHÇE'NİN ŞİKE YAPTIĞINA İNANDI YA DA İNANDIRDILARİkiyüzlü olanların bu kulübe başkan olmaması gerektiğini düşündüğünü belirten Aziz Yıldırım, "Anjiyolu halimle Mehmet Ali Aydınlar'a hastanede şunu söyledim; 'Fenerbahçe şike yapmamıştır. Fenerbahçe üzerinde oyun oynanıyor.' Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe'nin şike yaptığına inandı ya da inandırdılar.Mehmet Ali Aydınlar'a soruyoruz. '2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir? Fenerbahçe o sezon şike yapmış mıdır?' Biz yargılamak için değil öğrenmek için soruyoruz. Sayın Aydınlar, sizi Başbakan yanına çağırdığında 'Fenerbahçe şike yaptı mı?' sorusuna ne yanıt verdiniz? 58. Madde'nin değiştirilmemesi gerektiğini cezaevinden söyledim. 19.01.2012'de Genel Sekreter Galatasaraylı Ebru Köksal'ın imzasıyla UEFA'ya mektup yollanıyor.İşte Aydınlar'a sorularım;Fenerbahçe'nin şampiyonluk kupasını Trabzonspor'a verecek misin?Fenerbahçe'den puan silecek misin?Fenerbahçe'yi 2 yıl Avrupa kupalarına göndermeyecek misiniz? Sen Galatasaraylılar'ın Fenerbahçe başkan adayı mısın?Kozmik odada olması gereken evrakın senin evinde ne işi vardı?Fenerbahçe Stadı'na gelemezken, rakip takımın şampiyonluk kutlamalarında onur konuğu olduğunu nasıl açıklayacaksın ?Lütfi Arıboğan, İlhan Helvacı ve Ebru Köksal'ı da yönetimine alacak mısın ? Bu arada Sayın Rıdvan Dilmen ve Sayın Aykut Kocaman da bu süreçle ilgili bildiklerini anlatmalı. Hiçbir şey gizli kalmamalı.Alın terimizle alınan şampiyonluğun şike olduğuna inandığın için futbolcularımızın yüzüne nasıl bakacaksın ?Şike yaptığına inandığın futbolcularımızı kulüpten uzaklaştıracak mısın ?Futbolcu İbrahim Akın'a lisans verme şartı olarak "Şike yaptığını itiraf et" dedin mi demedin mi ? Fenerbahçe şike yapmamıştır diyorsa zaten yarın ben kalkar kendim alkışlarım.AYDINLAR KÖTÜ GÜNÜMÜZDE YANIMIZDA OLMADIKulübün hesaplarında Aziz Yıldırım ile ilgili hiçbir evrak bulamazsınız.1998 yılına kadar Fenerbahçe'ye başkan olabilmek için derneklerin ve grupların onayını almanız gerekiyordu. Ben başkan olana kadar 6 bin üye ile bu kulüp idare ediliyordu. Şimdi 13 bin 20.Sayın Mehmet Ali Aydınlar, Aziz Yılmaz senin ofisine gelip seni tehdit etti mi etmedi mi? Seni ondan kim kurtardı? Fenerbahçe bir daha 1998 yılına dönmemeli. Dönerse Fenerbahçe kaybeder. O dönem başkanları gruplar para karşılığında belirliyordu. Onların Fenerbahçe sevgisi yalan, onlar ceplerini seviyorlar. Ben 1998'de başkan adayı olmak istediğimde grup liderlerini ziyaret ettik. Bir grup lideri bizden bir milyon dolar istedi olmaz dedik ve vermedik. Sonra birinin yanına gittik ve 500 bin dolara anlaştık. Sonra da seçime girdik, başkanlığı kazandık. Şimdi bunlar olmuyor, olmasın. Olursa Fenerbahçe 1998'e döner ve kaybeder. Adaylar şimdi gazetelere ilan veriyor. Gazete patronlarına para kazandırmayın o paraları Fenerbahçe'ye verin. Fenerbahçe kazansın.Evlat acısı büyüktür. Allah kimseye yaşatmasın. Benim NTV'de söylediğimi Aydınlar yanlış anladı. Biz Aydınlar'ın kötü gününde destek olduk. O bize kötü günümüzde destek olmadı. Aziz Yıldırım: Aydınlar, 102.500 TL civarında aldığı kombineleri iptal ederek parasını geri almış. Çok seviyor ya Fenerbahçe'yi. Aydınlar, sporculara verdiği avans ücretlerini kulüpten tahsil etmiş. Çünkü Fenerbahçe'yi çok seviyor.BİZİ NEDEN KÜME DÜŞÜRMEDİLER?Madem şike yaptınız diyorlar, neden bizi küme düşürmediler? Cami kapılarında amigolara para verenler var. Fenerbahçe taraftarı ve kongre üyeleri şahsiyetlidir. Fenerbahçe kongre üyeleri oylarını satmaz. Geçen gün oy için arıyolar Eren diye biriyle görüşeceğiz diyorlar. Telefona bayan çıkıyor; Eren 4 yaşında çocuk diyor. Aydınlar'a oy istemek için Galatasaraylıları arıyorlar. Bunların yapmayın ya gerek yok."KONGREYE GELİN..."Kongreye katılın, herkes gelsin. Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre yapalım. Basketbol salonumuz muazzam. Ülker Arena'yı Galatasaray yapamaz, Beşiktaş yapamaz. Biz yaptık. İlkleri yaptık. 15 senede 5 şampiyonluk yaşadık. 8 olacaktı ama 3 sezonda son hafta bizi boğazladılar. En iyi takımı biz kurduk, bizi Metris'e gönderdiler. Aziz Yıldırım bir gün Fenerbahçeli olmak için değil, bir gün Fenerbahçe'de ölmek için yaşacaktır." CİHAN

Devami...