Alman Sosyolog: Efendimiz

HaberRss

Haber Robotu
24musluman.jpg
13 yıl önce İslam dini ile ilgili araştırma yaparken Müslüman olan Alman sosyolog, imanın büyük bir nimet olduğunu belirtiyor.Dünyanın Peygamber Efendimiz’i (sas) tanımaya muhtaç olduğunu söyleyen sosyolog, “İman, Allah’ın (cc) bir kulunun kalbinde yaktığı ilahi aşk. Bu ilahi ateşin sönmemesi için de sürekli Kur’an-ı Kerim ve kainata rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in (sas) kutlu sözleri hayata tatbik edilmeli.” diyor. Almanya Karlsruhe Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi olan sosyolog Doç. Dr. Andrea Kronenthaler (Hatice Özdemir), akademik çalışmalar dışında Ramazan ayını Türkiye’de Antalya Side’de geçirmeye çalışıyor. Kronenthaler, İslam’la şereflendikten sonra çok sevdiği Efendimiz’in (sas) eşi Hz. Hatice ismini bilerek tercih ettiğini ve her namaz sonrası Müminlerin Annesi için dua ettiğini kaydediyor. İyi derecede İngilizce, Almanca, Arapça, Felemenkçe ve Türkçe bilen Kronenthaler, bir Müslüman’ın dinini en güzel şekilde anlatması için en az bir yabancı dil bilmesinin önemli olduğunu söylüyor. Kronenthaler, “Allah’ın bana bu lütfu için hep dua ederim. Dünya hayatı kısa ve fani. Müslüman olduktan sonra hayatım tamamen değişti. Allah (cc) ve O’nun ‘Habibim’ dediği biricik Peygamberimiz’e (sas) iman etmek çok büyük nimet olduğunu öğrendim. Şu fani dünyada Allah (cc) ve Peygamberimiz’i (sas) tanımadan göçüp gitsem ne olurdu halim diye çok düşünmüşümdür. Düşündükçe de Rabb’imizin bana ihsan ettiği nimet için de hep şükür etmişimdir. Onun için her Mümin tattığı iman nimetini başkalarının da tatması için tanımayanlara anlatması lazım. Dünya, Allah ve Peygamberimiz’i tanımaya muhtaç. İman en büyük güç ve Müslüman’ı ayakta tutan da bu güç.” diye konuşuyor.

Devami...