Selamun aleykum

fuat12

Yeni Üye
Selamun aleykum.
Kısaca kendimi tanıtayım.
37 yaşındayım.
Geçen senelerde Risale-i Nur u okumak istemişsem de nasip olmadı. Dili çok ağır gelmişti.
Kısa süre önce bir tablet bilgisayar edindim, onlarca gereksiz programı internetten ücretsiz indirirken nası oldu bilmiyorum ama bugüne kadar gördüğüm ve kullandığım en tefarruatlı ve belki faydalı bir programa rastladım. Allah (c.c) emeği geçenlerden razı olsun. Sayesinde tekrar Risale-i Nur okumaya başladım. Bir süre sonra da daha anlaşılır gelmeye başladı, anlamaya başladıkça, okuduklarımdan lezzet almaya başladım. Okumaya başladıktan sonra manevi yönden değişimlerin farkındayım. günlük yaşamda Daha bir farkındalık içinde olduğumu hissediyorum.
Biraz yavaş ilerlesem de okumaya devam ediyorum, video ve diğer sayfalardan destek alıyorum. İnşaallah niyetlendim genele açık derslere ve okumalara katılmakta istiyorum.

Uzun bir giriş oldu, hakkınızı helal edin :)

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Selamun aleykum.
37 yaşındayım.
Geçen senelerde Risale-i Nur u okumak istemişsem de nasip olmadı. Dili çok ağır gelmişti.
Kısa süre önce bir tablet bilgisayar edindim, onlarca gereksiz programı internetten ücretsiz indirirken nası oldu bilmiyorum ama bugüne kadar gördüğüm ve kullandığım en tefarruatlı ve belki faydalı bir programa rastladım. Allah (c.c) emeği geçenlerden razı olsun. Sayesinde tekrar Risale-i Nur okumaya başladım. Bir süre sonra da daha anlaşılır gelmeye başladı, anlamaya başladıkça, okuduklarımdan lezzet almaya başladım. Okumaya başladıktan sonra manevi yönden değişimlerin farkındayım. günlük yaşamda Daha bir farkındalık içinde olduğumu hissediyorum.
Biraz yavaş ilerlesem de okumaya devam ediyorum, video ve diğer sayfalardan destek alıyorum. İnşaallah niyetlendim genele açık derslere ve okumalara katılmakta istiyorum.

Ve aleykumselam

uzun ama tek soluklu bir giriş olmuş :)

Maşaallah Rabbim gayret ve tevfik versin..

Sohbet yerleri hakkında bilgi alma ihtiyacınız olursa yardımcı oluruzu. Bize Yazın adresinden iletişim bilgilerinizi iletebilirsiniz..

fuat12

Yeni Üye
Sohbet yerleri hakkında bilgi için nereye yazacağım anlayamadım . Bize yazın bölümüne girip iletişim bilgilerimi mi yazacağım.

fuat12

Yeni Üye
Selamun Aleyküm ,
Niyet ettik ve yola koyulduk .. Uzun sayılabilecek bir yolculuktan sonra İstanbul un diğer yakasına ulaşabildim. Elimde adresten başka bir şey olmamasına rağmen ilk kez gideceğim bir semtte çok zorlanacağımı düşünmeme rağmen sanki bir el beni alp kapını önüne kadar getirdi, o kadar kolay oldu adresi bulmam.
Yolculuk çok uzun olduğundan ,tabletimi açıp sözler den kaldığım sayfadan okumaya karar verdim, birden fikrimi değiştirip diğer kitaplardan birisini okumayı tercih ettim.

Karşıma ilk çıkan cümle

"Bu ehemmiyetli risalenin, herkes her bir mes'elesini anlamaz.Fakat hissesiz de kalmaz. Büyük bir bahçeye giren bir kimsenin , o bahçenin bütün meyvelerine elleri yetişmez. Fakat, eline girdiği miktar yeter. O bahçe yalnız onun için değil, belki elleri uzun olanların hisseleri de var."

Anlarmıyım, anlamazmıyım, yoksa kendimi yabancı, dilini adetini bilmediğim bir memleketteymişim gibi yabancı mı hissederim diye düşünürken Risale-i Nur'un kafamdaki soru işaretlerine cevap vermek ister gibi karşıma bu risaleyi çıkarması çok düşündürücü.

Neyse uzun lafın kısası Hasan Akar Abinin 1,5 saatlik dersi nasıl geçti anlayamadım. Çıkarken tanıştık , cumartesi derslerine mutlaka beklediğini söyledi. Yol bu kadar uzun, daha yolun başında olmama rağmen nedendir bilmiyorum cumartesi programımı Hasan Abi nin dersine göre yapmaya karar verdim. Haftaya cumartesi dersine katılmaya da niyetlendim.

Burada çok kısa bir konu daha var ki yazmadan geçemeyeceğim.
Önümüzdeki hafta cumartesi günü derse katılmaya niyetlenmeden önce bir arkadaşımız tatil için bizi de programına dahil etmişti. 3-4 günlük bir tatil olacaktı, fakat tatile gidilse derse katılamayacaktım. Pazartesi günü nasıl bir bahane uydurup tatil programından çıkacağımı düşünürken , tatil programının iptal olduğunu öğrendim. Arkadaşımın omzu çıkmış, çarşamba günü ameliyat olacak. Her şer de bir hayır vardır dedikleri bu olsa gerek. Cumartesi günü ikinci derse katılabileceğim.

Bugün 19 Ağustos Pazartesi, yaklaşık 3 seneden sonra ilk defa sabah namazı kıldım ve camide cemaatle birlikte kıldım.

İnşallah diğer vakitleri de kılmaya başlarım.

Şimdilik bu kadar.

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
ve aleykumselam

kıymetli kardeşim;

Mesajlarınızda şevk ve gayreti görmek bizleride şevklendirmekte ve gayrete getirmektedir. Evet Risale-i Nurda öyle bir cazibe var ki o cazibeye kapılmamak elde değil..

Zübeyir Gündüzalp Ağabeyin şu tespitinin ne kadar yerinde olduğunu görmekteyiz.“Risale-i Nur’u günlük 10 sayfa okuyan kendini kurtarır, 15 sayfa okuyan şevke gelir, 20 sayfa okuyan ise hizmet eder.”

yozgati

Well-known member
Selamun aleykum.
37 yaşındayım.

VealeykümSelam!

Nur vadisinde nur ikliminde Kuran suyu ve Sünnet-i seniyenin tadıyla tatlanmaya boyanmaya hoş geldin

MütevekkiL

Yeni Üye
esselam.. :) ya benim üyelik için aktivasyon gelmeden aktifmiyim neyim anlamadım.
mesajın gidip gitmeyeceğinden de hoş emin değilim ama hadi bismillah :)