Bakan Çağlayan: Kardeşlik yolundan geri adım atmayacağız

HaberRss

Haber Robotu
zamanlogo.jpg
EKONOMİ Bakanı Zafer Çağlayan,"Her zamankinden daha fazla birlik beraberlik içinde, Türkiye'nin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine gelmiş olduğu bu önemli ekonomik seviyesini bozmak isteyen şeytanlara Allah fırsat vermesin" dedi.Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan beraberinde Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Mersin Milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun ve Çiğdem Münevver Ökten ile birlikte Mersin'in Tarsus İlçesi AK Parti teşkilatının iftar yemeğine katıldı. Hürriyet Mahallesi'nde düzenlenen yaklaşık bin kişinin de hazır bulunduğu iftar yemeğinde konuşan Bakan Çağlayan, çözüm sürecinin ülkeyi huzura kavuşturmak için atılan bir adım olduğunu söyledi, "AK Parti ve hükümetimiz, çıkmış olduğu bu kardeşlik yolunda tek bir adım bile geri atmayacaktır ve bu süreci nihayetlendirecektir" dedi."8 AYDIR ANALAR AĞLAMIYOR"Tarsus'un hemen her kesimden insanın bir arada kardeşlik içinde yaşadığı bir ilçe olduğuna dikkat çeken Bakan Çağlayan, "Son günlerde yaşanan gelişmelerin iyi analiz edilmesi gerekir. Kimsenin yapamadığı, cesaret edemediği çözüm sürecini başlattık. Hiçbir siyasetçinin cesaret bile edemediği bu süreçte Başbakanımız ve kabine üyeleri olarak taşın altına değil elimizi, tüm bedenimizi koyduk. Herkesin bilmesi lazım, siyasetçinin kefeni her zaman cebindedir. Bu ülke ne kadar Kürdün ise o kadar da Yörüğün, Türkün, Alevinin ve Sünninindir. Bizde ayrımcılık olamaz. Tam 8 aydır artık Türkiye'de şehit haberi gelmiyor, analar ağlamıyor. Tabii ki bu birilerinin işine gelmeyecektir. Bilhassa bundan beslenenlerin işine gelmeyecektir ama Türkiye bu çözüm sürecini mutlaka başaracaktır. AK Parti ve hükümetimiz, çıkmış olduğu bu kardeşlik yolunda tek bir adım bile geri atmayacaktır ve bu süreci nihayetlendirecektir. Çünkü Türkiye'nin kardeşliğe, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var" diye konuştu.Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'nin ikinci olduğunu hatırlatan Bakan Çağlayan, "Türkiye birlik olmanın yararını Mersin'de yapılan oyunlarda gördü. Hatırlıyorum, 'Bu tesisleri yapamazlar, Akdeniz Oyunları'nı yapamazlar' diyenler vardı. Herkesin 6 yılda yapamadığını 18 ayda başaramasaydık zil takıp oynayacak olanlar vardı, ama çok şükür tarihe geçecek başarıyı gerçekleştirdik" dedi.Türkiye ekonomisinin güçlü olmasından korkanların kimlerle iş birliği yaptığını gördüklerini belirten Bakan Çağlayan, konuşmasını şöyle tamamladı:"Bu da bize gösterdi ki her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız. Bugün çok yeni bir Türkiye var. Başı dik, alnı açık, onurlu ve gündemini kendisi belirleyen bir Türkiye var. İşte ekonomide nereye geldiğini görüyoruz. AK Parti iktidara geldiğinde 7 yaşında olan çocuklarımız önümüzdeki sene yapılacak seçimde oy kullanacak. 1990 sonrası gençlik, AK Parti öncesindeki sıkıntılı dönemi görmedi, yaşamadı. Onlar şükürler olsun bizlerin yaptığı başarılı çalışmalarla yokluk görmedi. Allah yaşatmasın ama anne ve babaların, bundan 11 yıl önce Türkiye'nin ne durumda olduğunu iyi anlatması lazım."(DHA)

Devami...