Ankara'da sağanak yağış protokol yolunu trafiğe kapattı

HaberRss

Haber Robotu
zamanlogo.jpg
Başkent'te etkili olan sağanak yağış protokol yolunu trafiğe kapattı. Yolda uzun araç kuyrukları oluşurken araçlar su birikintisinin içinden geçmek zorunda kaldı. Öte yandan Batıkent'te ise aşırı yağışlar cadde de çökmeye neden oldu. Yoldaki çöküntüye düşen bir aracın ise arka tekerleği hava da kaldı.Akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur Başkent'te hayatı olumsuz etkiledi. Bir çok yerde yollar biriken sudan kapanırken yağan yağmur çok sayıda trafik kazasını da beraberinde getirdi. Aşırı yağışlar Ankara'nın havalimanı ile bağlantısı olan Protokol Yolu'nu trafiğe kapattı. Havalimanı istikametinden Ankara'ya girmek isteyen vatandaşlar uzun araç kuyrukları oluşturdu. Protokol yolunda bekleyen araçlar su birikintisinin içinden güçlükle geçti. Aşırı yağışlar Batıkent 1800. Cadde üzerinde çökmeye de neden oldu. Caddenin yeni atılan asfaltı yağan aşırı yağmura dayanamadı ve çöktü. O anda olay yerinden geçen Serdar Demirel yönetimindeki 06 AT 9181 plakalı aracın lastiklerinden bir tanesi çöküntüye düştü. Diğer lastik ise havaya kalktı. Demirel yaşanan olayı şöyle anlattı; "Burada gölet oluşmuştu. Asfalt yeni yapılmış. Burası çökmüş. Arkadaşlar da geçerken bir an da çökmüş. Onlar arabayı çıkardıktan sonra ben de yanından geçerken ben de içine düştüm."(CİHAN)

Devami...