Beton mikseri 5 yaşındaki Zeynep'i ezdi

HaberRss

Haber Robotu
zamanlogo.jpg
Sultangazi'de bir beton mikseri, yolun karşısına geçmeye çalışan 5 yaşındaki Zeynep Gülsüm Samsama'yı ezdi. Cinayet gibi kaza, bir marketin güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye görüntülendi.Edinilen bilgilere göre olay Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi'nde geçtiğimiz hafta meydana geldi. Marketten alışverişten dönen 3 kardeşten Zeynep Gülsüm Samsama, yolun karşısına geçmek isterken hızla gelen Hüseyin S. yönetimindeki beton mikserinin altında kaldı. Çevredeki vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırılan küçük kız, hayatını kaybetti. Polis tarafından gözaltına alınan Hüseyin S. ise mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Acılı baba Mehmet Samsama geçtiğimiz yıl Adana'dan İstanbul'a taşındıkların belirterek, "Burada daha iyi bir iş imkanı olur diye geldik. Pazar günü bizim birader gelmişti. Ayağı sakattı. Pikniğe gittik. Rahmetli kızım da gelmek istedi. Ben kızıma 'sen gelme' dedim.Biz aşağı indik, bir arkadaşın evine gittik. Telefon geldi. Çocuğa araba çarpmış" dedi.Olayı duyunca hastaneye koştuğunu söyleyen baba, "İlk önce 'araba geri geri gelirken vurmuş' dediler ancak görüntüleri izledim. Böyle bir araba sürüş şekli yok yani" diye konuştu.Bu tür büyük araçların manevraları öncesinde tedbir alınması gerektiğini söyleyen acılı baba, "Görüntüye bakınca kasıt ve ihmal var. Bu tür durumlarda önlem alınsın. Yol kapatılsın. Birkaç gözcü yardımı ile kazaların önüne geçilebilir. Araçlar manevra yapabilir" ifadelerini kullandı.CİNAYET GİBİ KAZA GÜVENLİK KAMERASINDAMinik Zeynep'in ölümü ile sonuçlanan kaza, çevredeki bir marketin güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Güvenlik kamera kayıtlarında minik Zeynep, iki kardeşi ile birlikte markete giderken görülüyor. Bir süre sonra marketten çıkan Zeynep,kardeşlerinin önünden yolun karşısına geçmeye çalışıyor. Bu sırada hızla gelen beton mikseri, Zeynep'i altına alıyor. Kaza sonrası vatandaşlar panik halinde minik Zeynep'e yardım etmeye çalışıyor. Bir süre sonra vatandaşlar tarafından beton mikserinin altından çıkartılan Zeynep, bir vatandaşın kucağından hastaneye götürülüyor.Beton mikserinin altında kalarak hayatını kaybeden Minik Zeynep'ten geriye parkta oynarken çekilmiş görüntüleri ve fotoğrafları kaldı.(İHA)

Devami...