külliyat

Huseyni

Müdavim
Arkadaşlar, külliyatın büyük boy,derkenar sözlüklü olanlarından alıcam set olarak. hangi neşriyatınki daha kaliteli bilen varmı?

illailayh

Active member
nuruvuslat ' Alıntı:
Arkadaşlar, külliyatın büyük boy,derkenar sözlüklü olanlarından alıcam set olarak. hangi neşriyatınki daha kaliteli bilen varmı?

abı ben sahdamar yayınlarının 3 kıtabını aldım..tam külliyat yoktu nt magazasında..cok güzel ve kalıtelı buldum kesınlıkle tavsıye ederım...

Huseyni

Müdavim
yeniasyadan şaşma diyolar, ama diğerleriyle arasında çok fark var. bu fark o kaliteyi verirmi onu anlamaya çalışıyorum..

Huseyni

Müdavim
Risale-i Nur külliyatının Şahdamar Yayınları tarafından piyasaya sunulan bu baskısında öne çıkan özellikler şunlar:

• Risale-i Nur’un ruhuna nakşedilmiş olan temel İslami kaynakların tesbiti,
• Ayet-i kerime meallerinin, hadis-i şeriflerin kaynaklarının sayfa altlarına yazılması,
• Okuma ve anlamayı kolaylaştırma adına, bölüm başlıkları ve alt başlıkların farklı yazı karakterinde yazılması,
• Üstad Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin özellikle vurguladığı kısımların, italik yazı fontu haline getirilmesi
• Risale metinlerinin, Osmanlıca da dahil olmak üzere çeşitli nüshalarla karşılaştırılmış olması.

bunlar orta boy ve stokta yok. büyük boymu senin dediklerin?

illailayh

Active member
ben külliyatın hepsini almadım abi..Asayı musa,lemalar,sözler ve şuaları aldım evet büyük ama çok degil...yani hepsıne baktım en çok bunları begendım..

ensar-i

Member
evet nuruvuslat kardesim bencede illailayh kardesimize katiliyorum bende sahdamar yayinlari diyorum inceleyin isterseniz o kadar titizlikle calisilmiski su an itibari ile kesinlikle bütün külliyat-i cikmadi henüz NT magazalarinda bulabilirsiniz..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Açıkcası ben şahdamar yayınlarını tavsiye etmiyorum..

Değerli Kardeşimiz;

"Benim metrukatım ve Risale-i nurdan olan benim hususi kitaplarımve güzel ciltlenmiş mecmualarımve sair şeylerimin bütününü,Gül ve Nur fabrikaların hey'etine,başta Husrev ve Tahiri olarak o heyetten on iki kahraman kardeşlerime vasiyet ediyorum. Onlara bırakıyorum ki; emri hak olan ecelim geldiği zaman,benim arkamda o metrukatım, benim bedelime o sadık ve mübarek ellerde hizmeti nuriye ve imaniyede çalışsın ve istimal etsin."(Emirdağ1 136)

Bu pasajdan anlaşılan Bediüzzaman Hazretlerinin kendi yerine varis bıraktığı ağabeylerin neşr işiyle de vazifeli kıldığıdır. Tabi daha kendileri hayattayken bu neşr işiyle talebelerini vazifelendirmiş. Külliyatın yazarı Bediüzzaman Hazretleri olduğuna göre telif hakkını bir kaç kişiden oluşan bir heyete bırakmış olması da gayet normaldir. Şuanda bastırılan eserler, yine hayatta kalan varislerinin de içinde bulunduğu bir meşveret heyetiyle karar verilmektedir.

Üstadımızın varisleri olan nur ağabeylerimizin tensibi ve meşvereti ile basılmasına karar verilen eserleri yayınlayan Yayınevleri şunlardır:

1- Envar Neşriyat
2- Sözler Neşriyat
3- RNK Neşriyat
4-İhlas Nur Neşriyat

Bu Neşriyatlar, Üstadımızın varislerinin Meşvereti ile eserleri bastırmaktadırlar. Fakat bu durum diğer Yayınevlerinin bu eserleri yanlış bastıkları anlamına kesinlikle gelmemelidir.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale-i Nur Editör

thewords

Member
Lemalar ' Alıntı:

Daha önce meşveret kararıyla hangi yayınları alabileceğinizi sölemişdik söz acılmısken yayınevlerini bir daha tekrarlıyalım :

Rnk yayınevi
Yeniasya neşriyat
Envar neşriyat
Nesil Yayınları

Bu yayınevlerindeki külliyatları almanızı tavsiye ederiz...

abi sözler neşriyat neden yok :S

illailayh

Active member
Lemalar ' Alıntı:

Daha önce meşveret kararıyla hangi yayınları alabileceğinizi sölemişdik söz acılmısken yayınevlerini bir daha tekrarlıyalım :

Rnk yayınevi
Yeniasya neşriyat
Envar neşriyat
Nesil Yayınları

Bu yayınevlerindeki külliyatları almanızı tavsiye ederiz...

şahdamar yayınlarının eksikligi nedir söylermısınız??

Hersiniyen

Well-known member
Burada sanırım eksiklik değilde birde şu açıdan bakmalıyız, şahdamar yayınlarında Üstadın neşriyat varislerimi külliyatı neşrediyor?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
illailayh ' Alıntı:
şahdamar yayınlarının eksikligi nedir söylermısınız??

Yorum
Bende tenvir neşriyat var. Rahmetli Mustafa Acet (r.a) abinin verdiği kitapları neşrediyorlar. Kendisi varislerdendir. Hemde diğerlerinin neştetmediğini neşrediyorlar. Birde tahrifat yapmamışlar. Bu neşriyatı yazmamanızın sebebi ne olabilir?
Cevaplanma Zamanı 21-Şubat-2007 - 15:20:56

Cevabımız

Değerli Kardeşimiz;

Herhangi bir Neşriyatın alınmaması veya tavsiye edilmemesi gibi bir niyetimiz yoktur. Sadece Üstadımızın varisleri olan ağabeylerin neşir hakkına sahip oldukları bilinmektedir. Bu konuyu da ve bu ağabeylerimizin isimlerini de yukarıda belirtmeye çalışmıştık.

Bu izahlarımızdan kesinlikle bizim herhangi bir neşriyata karşı olduğumuz manası çıkmamalıdır. Sadece Üstadımızın terekesi hükmündeki Risale-i Nurların neşir hakkının kimde olduğunu belirtmeye çalışmıştık. Mustafa Acet ağabeyimizin üstadımızın varisleri arasında olduğunu bilmiyoruz. Şayet Mustafa Acet ağabeyimiz de varisler arasında ise ve O muhterem ağabeyimizin de Tenvir Neşriyatta imzası varsa, bizim buna sadece hüsn-ü rıza ile bakmamız gerekir.

Selam ve dua ile...
Sorularla Risale-i Nur Editör