Sevgi Kusurlara Perdedir

garp

Active member
Sevgi Kusurlara Perdedir

Adamın biri, İbrahim b. Edhem k.s. ile birlikte uzun müddet yol arkadaşlığı yapar. Ayrılacakları zaman İbrahim b. Edhem’e:

– Arkadaşlık esnasında size karşı edepsizlik yapmış olabilirim ve bu sebeple benden incinmiş olabilirsiniz, der.

İbrahim b. Edhem k.s. ona şu şekilde karşılık verir:

– Seni Allah için seviyorum. Senin sevgin ve dostluğun, ayıplarını görmeme perde olmuştur. Ben sende hayırdan başka bir şey görmedim.

(Abdurrahman Câmî, Nefâhât’ül-Üns)

Bu Allah Dostlarinin sevgisi onlarin sevgisi gercekten ALLAH rizasi icin olunca sevgileri arkadaslarinin kusurunu görmelerine perde oluyor..

Ya bizimkisi bizde ALLAH rizasi icin sevdigimizi söylüyoruz nefsimize hos gelen seyler oldukca bir sorun yok..

ama birde nefsimize hos gelmeyen seyler olunca sen bak ozaman ALLAH rizasi icin sevdigimizi söyledigimiz kisinin kusurlarini arstirmaya acip dökmeye vay anam vay ne hata kalir nede kusur..

Demekki biz gercekten ALLAH rizasi nicin sevmiyoruz nefsimize göre hareket ediyoruz..

Yoksa gercekten ALLAH rizasi icin seven Arkadasinin kusurunu görürmü hic..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Zati müslümanların Hz Ebu Bekirden sonraki en büyük problemide amellerinde rızayı ilahi olamaması değilmidir..