ispanyolca-KONUSULDUGU COGRAFYA

FaKiR

Meþveret Bþk.
ISPANYOLCA_

telaffuz acisindan turkceye benzedigi icin,Internet uzerinden ogrenilebilecek en kolay dil dir ispanyolca
<H2>Konuşulduğu Coğrafya

Dünyada İspanyolcayı ana dili olarak konuşan 400 milyon, toplam olarak bilen 500 milyon insanın olduğu tahmin edilmektedir.

İspanyolca dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dildir. Resmi dil olarak İspanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela'dır.

Amerika Birleşik Devletleri'nin anayasası bir resmi dil tanımlamamakla birlikte, ülkenin genelinde konuşulan İngilizceden sonra en çok konuşulan ikinci dil İspanyolcadır. Ülke içinde anadili İspanyolca olan 42 milyon kişi vardır. Özellikle güney bölgelerinde sadece İspanyolca konuşarak yaşanabilir.
</H2>
Dünyada İspanyolcayı ana dili olarak konuşan 400 milyon, toplam olarak bilen 500 milyon insanın olduğu tahmin edilmektedir.

İspanyolca dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dildir. Resmi dil olarak İspanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela'dır.

Amerika Birleşik Devletleri'nin anayasası bir resmi dil tanımlamamakla birlikte, ülkenin genelinde konuşulan İngilizceden[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] sonra en çok konuşulan ikinci dil İspanyolcadır. Ülke içinde anadili İspanyolca olan 42 milyon kişi vardır. Özellikle güney bölgelerinde sadece İspanyolca konuşarak yaşanabilir.[/FONT]

FaKiR

Meþveret Bþk.
Tek basina ogrenilebilecek en basit dil ispanyolca bence,cunku okunusu yazilisi turkceyle ayni,
mesela ing.bi kelime ogrenince hem anlamini hem telafuz seklini ayriyeten nasil yazildigini ogrenmen lazim,
halbuki isp.kelimeyi ogren turkceymis gibi oku,alsana ispanyolca bu kadar...:)

GuL-i YaReN

Well-known member
Ispanyolca fransizcaya cok benzedigi icin bana cok zormus gibi gelmiyor ama benim ogrenmek istedigim bir dil var oda italyanca ama burda ders veren yok galiba :)

Bu arada fezapilotu Siz ispanyolcada mi biliyorsunuz... Masallah Birsuru dilbilginiz var :) Bende cok isterim okulda ogrendigimizden ibaret baska diller ogrenmeyi:)

Konu için Tesekkur ederim :)

FaKiR

Meþveret Bþk.
Ispanyolca fransizcaya cok benzedigi icin bana cok zormus gibi gelmiyor ama benim ogrenmek istedigim bir dil var oda italyanca ama burda ders veren yok galiba :)

Bu arada fezapilotu Siz ispanyolcada mi biliyorsunuz... Masallah Birsuru dilbilginiz var :) Bende cok isterim okulda ogrendigimizden ibaret baska diller ogrenmeyi:)

Konu için Tesekkur ederim :)
okulda ogretileni bi ogrenelimde, fazlasi kalsin:U: