En çok hangi eserden istifade ettik??

EN ÇOK HANGÝ ESERDEN ÝSTÝFADE ETTÝK??

• ÞUALAR

Kullanılan: 0 0.0%
  • MESNEV-Ý NURÝYE

• SÝKKEÝ- TASDÝKÝ GAYBÝ

• ÝÞARET-ÜL ÝCAZ

• KASTAMONU LAHÝKASI

• EMÝRDAÐ LAHÝKASI

• ASAYI MUSA

• ÝMAN VE KÜFÜR MUVAZENELERÝ

• MUHAKEMAT

• TARÝHÇE-Ý HAYAT

• Kullanılan toplam oy
    18

FaKiR

Meþveret Bþk.
Cevap: RİSALE-İ NUR

Aziz, sıddık ve fedakar ve vefakar kardeşlerim ve hizmet-i Kur'aniye ve imaniyede kuvvetli ve kıymetli ve çalışkan ve muktedir arkadaşlarım,

Bu dünyada benim için medâr-ı teselli sizlersiniz ve hakkınızda büyük ümitlerimi doğru çıkardınız. Cenab-ı Hak sizden ebeden razı olsun. Amin.

İrsâlâtınız ve bilhassa Onuncu Söz buraya o derece fayda verdi ki, herbir sayfasına mukabil, elimden gelseydi büyük bir hediye verirdim. Çoktan beri görmediğim için, ben hangisini okursam "En birinci budur" derdim. Ötekine bakardım, "Bu birincidir." Daha öbürüsüne baktıkça hayret ederek kat'î kanaatim geldi ki, Risaletü'n-Nur'un kitapları birbirine tercih edilmez. Herbirinin kendi makamında riyaseti var. Ve bu zamanı tenvir eden bir mucize-i maneviye-i Kur'aniyedir.

Kastamonu lahikasi

hakikaten her bir bolum farkli bir hakikate pencere aciyor,
farkli ihtiyaclara cevap veriyor.

Ilk zamanlarda pek anlamistim, Sozler mecmuasiyla lahakilari karsilastirdigimda, sozlerin daha muhim oldugunu dusunmustum,
taa ki bi seminerde agabeylerden birinin "Lahikalari okumayanin hizmet ehli olamayacagini" soyleyene kadar :)

bu yuzden hepsi diyorum :)
dua ile...

akna

Well-known member
Cevap: RİSALE-İ NUR

Ben daha külliyatı bitiremedim ama
Lemalar - Sikke-i Tadik-ı Gaybi - Mektubat ve Sözler arasında
Mektubat çok farklı geldi bana
ya en son okuduğum için kelime haznem, önceki kitapları okuduğum zamanlara nisbeten daha genişledi ondan,
ya da aklımda uzun zamandır yer eden bir çok sorunun cevabını orada bulabilmemdendir..
Allah cc izin verirse şayet seneye bu zamanlar bu ankete tekrar bakmak isterim
muhakkak değişicektir düşüncem :D
Rabbim cc en hayırlı şekilde istifade edebilmeyi nasip etsin cümlemize..

duygu_bulut

Well-known member
üstad Bediüzzaman hazretleri risalei nur külliyatını anlayarak 1 kere okuyanın devrin alimi olabileceği müjdesini vermiş.. Rabbim layıkıyla anlayarak okuyup bitirip ve hayatımıza geçirmeyi nasip etsin inşallah...