O nu bulan neyi kaybetmiş,O nu kaybeden neyi bulmuş

eddai

Yeni Üye
ümitvar olunuz
ŞU istikbal için de en yüksek gür sada islamın sadası olacaktır_________________________________________________selamun aleykum önce selam sonra kelam olacaktı :)

imported_eFTaL

Active member
[glow=red,2,300]Ve Aleykum Selam We Rahmetullahi We Berakatuhu Ebeden Daimen

Güyâ şu güneş bizler le konuşuyor. Der: "Ey kardeşlerimiz! Tevahhuşla sıkılmayınız. Ehlen sehlen, merhab a, hoş teşrif ettiniz. Menzil sizin; ben bir mumdâr-ı şehnâz.

"Ben de sizin gibiyi m; fakat sâfî, isyansız, mutî bir hizmet kârım. O Zât-ı Ehad-i Samed ki, mahz-ı rahmet iyle hizmet inize beni musahh ar-ı pürnur etmiş. Benden harare t, ziyâ; sizden namaz ve niyaz."

Yahu, bakın kamere . Yıldızlarla denizl er, herbir i de kendin e mahsus birer lisânla, "Ehlen sehlen, merhab a," derler. "Hoş geldin iz, bizi tanımaz mısınız?" ( Sözler | Lemeât )

Eyvah! Aldandık.

Şu hayat-ı dünyeviyeyi sabit zannettik.

O zan sebebiyle bütün bütün zâyi ettik.

Evet, şu güzerân-ı hayat, bir uykudur; bir rüyâ gibi geçti.

Şu temelsiz ömür dahi, bir rüzgâr gibi uçar gider.

Bir pencere bana kâfi geldi, yeter" diyemezsin. Çünkü, senin aklına kanaat geldi, hissesini aldı ise, kalbin de hissesini ister, ruhun da hissesini ister, hattâ hayal de o nurdan hissesini isteyecek.

T

Tarihci19

Misafir
aleykümselam hoşgeldin,, uyeliğinin aktif ve daimi olmasını temenni ederim...

kara1961

Yeni Üye
Onu bulan bence kendini bulmuş,bunda kazanç var..onu kaybeden'se!!kendini kaybeder,bunda kazanç yoktur..ALLAHIN muhabbetini yüreğinde hisseden belki ebedi huzuru cennetinde bulur.ya kaybeden ben gibi zavallılara ne demeli?Ömrümüz kifayet ederse yarın ramazan bayramı.Herkesin bayramı mübarek olsun.Dualarınıza irtica ederek saygı ve selamlarımı sunarım..ALLAH sizlerle olsun......

T

Tarihci19

Misafir
kara1961 ' Alıntı:
Onu bulan bence kendini bulmuş,bunda kazanç var..onu kaybeden'se!!kendini kaybeder,bunda kazanç yoktur..ALLAHIN muhabbetini yüreğinde hisseden belki ebedi huzuru cennetinde bulur.ya kaybeden ben gibi zavallılara ne demeli?Ömrümüz kifayet ederse yarın ramazan bayramı.Herkesin bayramı mübarek olsun.Dualarınıza irtica ederek saygı ve selamlarımı sunarım..ALLAH sizlerle olsun......

Allah razı olsun, sizin de gelecek bayramınız mübarek olsun hayırlara vesile olsun..