O üzülmesin Rabbim… :(

NİSANUR

Well-known member
222.jpg

Ah.. O ağladı Rabbim, Sen istedin o ağladı… Zira yaktılar içini, o güzel kalbini kırdılar, çok üzüldü, halini sormadılar, kanattılar yarasını, yazıktır demediler, insaf etmediler… Sen izin verdin, onlar yapacağını yaptı… Sonunda kırık ve ürkek bir kalp kaldı geride titreyerek atmaya devam eden ve yaşlar kaldı kan çanağına dönmüş o gözlerden damla damla rahmet denizine dökülen… Onu ki bu kulunun kalbinde nazenin bir köşeye Sen yerleştirdin, o gülse güler bu gözlerim, o üzülse yaşarır… O ki beni Sana getiren, o ki derdimi dinleyen, o ki hep dürüst, candan ve sevecen, o ki canım, o ki arkadaşım, o ki meleğim dediğim, o ki Seni hatırlatır bana, oturuşuyla kalkışıyla, duasıyla, secdesiyle, ağlayışıyla, gülüşüyle…
Ben ne zaman kayacak olsam tutar elimden, gel der, evet düşmek bizim için ama biz yürümek için varız der, yürümeyi öğretir bana, o koşar ben onun arkasından gelmeye çalışırım, o ağlaya ağlaya dualar eder Sevdiğine, ben imrenirim, Allahım benim de duamı içten kıl derim, o secdesini uzatır, ben Allahım bana da Seni duyabileceğim secdeler ver derim, o yaşar; ben konuşurum, o sever, ben onun sevmesini severim… Karşılıksız sever o, iyi niyetinden taviz vermez güzel yüreği, Senle atan o kalbi kötülük düşünmez… Uzak yoktur onun lügatinde, Sana ulaştıracak yollarda durmadan didinir o, kimmiş boynu bükülen elini verir hiç çekinmeden, ancak Sen bilirsin kaç kişinin derdini dinleyip, gözyaşını sildiğini… Şimdiyse elleri yükselmiş, dilinde Kelamın Senin adını çağırıyor, Efendimiz (sav) hürmetine boş çevirme kulunun duasını, Senin için nice dikenli elleri çekinmeden tutup kaldıran kulunun nurunla aydınlattığın ellerini geri çevirme, boynunu defalarca Senin için bükmüş, dua dua yalvarmış kulunun boynunu bükük bırakma, kalbini ki Senin adınla atar her daim, sıkıntı ve ızdıraplara düçar etme, yok ki Senden başka kimsemiz, biz Seniniz, Sana kul olabilmek tek gayemiz, bizi muradımıza erdir, bizden razı olmazsan ne olur bizim halimiz, elemlerimizi, kederlerimizi de hakkımızda hayırlı et, bizi olup biten her şeyin Senin sınırsız iradenle meydana geldiğine dair uyanık kıl, bize Seni unutturma, nimetlerine ve ikramlarına hakkıyla şükredip, musibetlere hayır nazarından bakabilmeyi, yanlışlarımızdan ibret almayı, kusurlarımızı azaltmayı, sıkıntılı anlarımızda hemen Sana iltica etmeyi ve isyana düşmeden, nefsimizin ve şeytanın vesveselerine alet olmadan ümitle ve sabırla kurtuluşu Senden beklemeyi bize nasip et…Allahım Sen sevdiklerini hep mutlu edersin, sürpriz ikramlarla neşelendirir, kalplere huzur, iman aşkı ve heyecanı verir de coşturursun… Hem elem keder verirsen de kulunun derecesini yükseltirsin, bana bile bu kadar sevdirdiğin bu güzel kuluna yardım et ne olur, biliyorum Sen onu seviyorsun, o üzülüyor, elimden bir şey gelmiyor, huzur ver ona Ya Rahman, dindir sıkıntılarını Ya Rahim.. amin..
(Canım Öznur’uma)