Sayfa 6/6 İlkİlk ... 23456
53 sonuçtan 51 ile 53 arası

 1. #51
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden Yer
  Germany
  Mesajlar Mesajlar
  206
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 93 + 3710


  Cevap: Nur-u muhammedi

  Gündüzlerim hüzün
  Gecelerim sürûr
  Ulvî kattan gelirse bir nûr
  Tarife sığmaz böyle bir onur
  Sensin Efendim nûrun alâ nur

  Senin aşkındır gizlilikleri açan
  Teşrifinle âlemlere rahmet saçan
  Eşsiz bir gülsün gönlümde açan
  Aşkın yüreğimde bir onur
  Sensin Efendim nûrun alâ nur

  Sana olan sevgimdir bağlılık nişânem
  Tutuldum aşkına çekerim elem
  Hüzün üstüne hüzündü her gecem
  Kutlu gecede gelişin bana bir onur
  Sensin Efendim nûrun alâ nur
  ---makes---

  Selamün aleyküm

  ''Nur-u Muhammedi'' başlıklı konumuz bu güzel sitemizde devam etmektedir.
  Misyonumuz çok önemli bir hizmeti icra etmek ve ümmet olma bilincini nefislerimize telkin ve tatbik etmektir .

  Allah azze ve celle Kendi Zatını sevmenin şartını, yüce Kur'an'daki beyanıyle alemlere rahmet olarak gönderdiği habibi fahri kainat efendimiz Muhammed salallahü aleyhi vesellem efendimize bağlamıştır. Bu sevginin gönüllerimizde ma'kes bulabilmesi için bizler Avrupanın bir çok ülkelerinden ve Türkiyenin bir çok illerinden katılan kardeşlerimizle, dünyanın neresinde yaşıyor olursak olalım her hafta Pazartesi günleri Türkiye saatiyle 20.00 -8-de aynı saatte gönül birliği yaparak 15 dakika Efendimizin teveccühünü kazanabilmek için salavat okumaktayız. Salavatların akabinde kişisel dualarımızla tamamlamaktayız. Kendisi için özel bir dua istiyen kardeşlerimiz olursa, dualarımızda o kardeşimizin haceti için de dua etmekteyiz.
  Kıyamette, Allah Rasülü Muhammed sallallahü aleyhi vesellem Efendimizden şefaat dileneceğimiz zaman her halükarda salavat okuduğumuzu ve her yapılan hayır davaetlere icabet ettiğimiz gibi ''bu davete de icabet ettim Ey Allah'ın Rasülü'' demeye ve şefaat dilenmeye yüzümüz olsun!!!


  Bundan böyle burada bizlerle aynı gün ve aynı saatte salavat okumalarına can-ı gönülden katılmak isteyen kardeşlerimizin listesini yapacağız ve bu liste de kıyamette Efendimizin önünde olur inşallah!
  (Allah azze ve celle daha doğrusunu bilir, hidayete erdirendir)


  Kıyamette Efendimiz sallalahü aleyhi ve sellem'e bu listede ben de vardım diyeceğim inşallah!


  Allah rızası için, Muhammed sallalahü aleyhi ve sellem aşkı için katılımlarınızı bekliyor ve buraya yazıyoruz.


  Bismillahirrahmanirrahim


  1- makes
  2- derun
  3- memluk
  4- zerrat
  5- genç_kalem
  6- sonbaharcı
  7- kış meleği
  * Bundan böyle bu listedeki ve listeye dahil olacak olan kardeşlerimiz adına, her Perşembe gecesi tarafımızdan genel bir dua yapılacaktır.

  Allah azze ve celle bu samimiyetinizden dolayı hepinizden razı olsun Cennette cemaliyle, Efendimiz Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem'in şefaatiyle müşerref kılsın inşallah...
  Yazar : Risale Forum

 2. #52
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden Yer
  Germany
  Mesajlar Mesajlar
  206
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 93 + 3710


  Cevap: Nur-u muhammedi

  Muhammedi muhabbete mübtela olan bir aşığın hayatından kesitler
  -devamı-
  Bendeki Kabe ve Efendimizi Ravzasında ziyaret etme özleminin had safaya çıktığı o yılın Hacc zamanını sabırsızlıkla bekliyor ve gidebilmemin bana nasip olması için de Rabbime hep dua ediyordum. Nihayet tüm hazırlıklarımı yapıp gidebilmiştim. Gerek Beytullahta gerekse Mescid-i Nebevi de çok duygusal anlar yaşandı. Öyleki, Hacc ibadetini yapıp ziyaretler bittikten sonra geri dönmek bana çok zor geliyordu. Fakat ağlaya ağlaya ayrılmak zorunda kaldım. Sanki öz yurdumdan koparılmış gibiydim. Aslında dönüşüm Almanyaya idi fakat bu Hacc yolculuğunu organize eden kardeşler güzel bir teklifte bulundular. Türkiyeye sıla-i rahim yapmak istersem hemen uçuş proğramında bir değişiklik yapıp İstanbul havaalanında inebileceğimi ve almanyaya hangi tarihte dönmek istersem ona göre ayarlayabileceklerini söylediler. Bu benim için çifte bayram olacağı için hemen kabül ettim (Allah azze ve celle kendilerinden razı olsun). Anne ve Babamı da Hacc dönüşünde görecektim. Kutsal topraklardan çok buruk ayrılmam akabinde Anne ve Babamı ziyaretim, bu üzüntümü hiç olmassa birazcık hafifletmişti. Babamlarda kaldığım gece teheccüdte iken sabah namazına yakın biraz dalmışım. Yani biraz uyuklamışım. Birden hafif bir sarsıntıyla kendime gelmem sağlandı. Birden semayı seyreder halde buldum kendimi. Gördüklerim karşısında şaşkına dönmüştüm. Bembeyaz elbiseler giyili parlak ve nurani yüzlü insanlar yeryüzünden gök yüzüne yükseliyorlardı. Ve herbirinin ellerinde birer kağıt vardı. Hayretler içerisinde kaldığım bir başka şey ise babam da onların arasındaydı. Ben hayretler içerisinde hem de gıptayla onları seyrederken ''acaba bunlar kimler ve nereye doğru yükseliyorlar, hem de ellerinde birer kağıtla'' diye kendi kendime soruyordum. Bana ''onlar sadık ve salih kimselerdir ve her seherde berzaha yükselirler'' dendi. ''O salih ve sadık kimselerin ellerindeki kağıtlar nedir acaba'' diye tekrar sordum. ''Onlar her seherde Rabblerine günlük iltica dilekçelerini sunarlar'' dendi. Bir müddet onları seyrettikten sonra dünya haline geri dönmüş oldum.
  Bu durumu yaşadıktan sonra Rabbime hamd ile: '' Çok şükür ailemizden birisi tüm ailemiz için Allah (azze ve celle)'a ailemiz için arzu hal dilekçesi ile münacaatta bulunuyor'' dedim.
  Sabah olduktan sonra babama kısa ve öz bir ricada bulundum, acaba hangi ibadetle bu makama erişti diye ama o sadece bana tebessüm etti...


  Rabbim senin şânın ne yücedir.

  [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
  .................................................. .................................................. .......
  Selamün aleyküm
  Allah celle celalühu'ın Rahmeti, Bereketi ve Selamı üzerinize olsun kardeşlerim.
  Peygamberimiz sallallahü aleyhi vesellem Efendimize salavat okumak için her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 -8- de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.
  Dünyanın neresinde olursanız olun sizleri de bizlerle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.
  Yazar : Risale Forum

 3. #53
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Nereden Yer
  Germany
  Mesajlar Mesajlar
  206
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 93 + 3710


  Cevap: Nur-u muhammedi

  Esselamün aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü
  Allah (celle celalühu)'ın Rahmeti Bereketi ve Selamı üzerinize olsun kardeşlerim.
  Tekrar siz değerli kardeşlerimle buluşturan Rabbime sonsuz şükürler olsun  Bu yaz dönemi türkiyeye sıla-i rahim için geldiğim bir sırada, maneviyatı yüksek bir kardeşimle görüşme fırsatı oldu.
  Kendisini pazartesi günleri aynı saatte salavat okumaya davet etmiştim.
  Büyük bir heyecanla bu daveti kabül etti. Ve görmüş olduğu bir rüyasını bu vesileyle anlatmaya başladı:

  ''Kardeşim sen yıllar önce rüyamda, bana elinde beyaz bir kağıtla geldin. Elideki beyaz kağıdı bana uzattın. Ben o beyaz kağıdı elime aldığımda üzerinde Salavat-ı Şerifeler yazılı olduğunu gördüm.

  Bana dedinki:
  -''Bu Salavat-ı Şerifeleri oku ve bana da dua et olurmu'' dedin.
  O an o mahalde sen ve sayısını bilmediğim kadar insanlar halka olup oturdunuz ve salavat okuyordunuz.
  Kardeşim bu zamana kadar neredeydin ve bunca yıl bu halkadan beni neden mahrum bıraktın'' diyordu...
  Ben bu hususu öğrenince Rabbime şükrettim.

  [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
  .................................................. .................................................. .......
  Selamün aleyküm
  Allah celle celalühu'ın Rahmeti, Bereketi ve Selamı üzerinize olsun kardeşlerim.
  Peygamberimiz sallallahü aleyhi vesellem Efendimize salavat okumak için her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 -8- de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.
  Dünyanın neresinde olursanız olun sizleri de bizlerle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.
  Yazar : Risale Forum

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 23456

Facebook Yorumları

Facebook Giriş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

118, 131, 144, 155, 157, 159, 160, 161, 167, 172, 174, 176, 177, 178, 183, 184, 185, 187, 206, 207, 592, 600, acizane, adedince, adresimi, aklı, akıllara, aleme, âlemleri, allah, alınmış, alıntı, amelin, araf, aslı, ateşinden, avrupanın, aynen, azlığı, bahçeyi, bana, bağlamış, başarının, başkasını, bey, biliniz, bilmede, binaen, bir adam, birlik, bitirmiş, bizimle, bizleri, buldum, buna, bundan, camide, cevap, cez, cihanı, cömertlik, çözümü, dadır, davranışlardan, dayanamıyorum, dediler, demeye, derece, deri, değildi, değiştirmek, dikkatle, dile, dilediğini, diye, duruma, düşmanı, dış, dışınada, dışında, edendir, edenleri, edilemeyen, ellerinde, etmekteyiz, etmeme, etmemiz, etsem, ettiğimiz, evden, eşsiz, gayret, gazabı, gelmiş, gitti, göndermiş, görmeye, gösterme, günahlarınızı, güzelliği, hakkında, halka, hallerini, hayatım, hazretlerini, herşeye, heves, hezimeti, hissettim, hizmete, hücum, huylu, ilham, ilhamlar, imdat, indirdi, inna, istediğini, işaret, iştir, jpg, kabul, kahrı, kalbimde, kalmamış, kandilleri, kardeşimiz, kardeşlerimiz, kardeşlerimizi, kayı, kağı, kemik, kendilerini, kesilmiş, kitabını, konuşmak, kudretine, kur'an'daki, kurulan, kuvvetle, kısmı, kıyamete, kıymetini, lâfza, libası, lisanı, lütuf, mahalli, mahkeme, makamlara, mazlumlar, mağfiret, mecbur, melekut, merhametsizlik, misli, muazzam, muhabbete, muhakkak, muhammed, muhammedi, mükerrem, mümkü, müş, nail, nihayet, nüfuz, okunmuyor, okuyorum, olduk, olduğundan, olgun, olmadı, olmadığı, olmaktan, olsun, onlardan, oradan, orga, özellikle, öğrendim, peygamberin, rabbı, razı, red, rezil, sabahı, sahibidir, sakı, salâtla, salavatı, satış, selamları, selleme, seslendi, seviyoruz, sevsin, sizde, sordular, söylemiş, sığı, tarikatta, teala, terkeden, tevbemizi, türkiye turları, üstü, üzerimizden, verdiği, yakınlarımda, yardım, yardımı, yarım, yayı, yazdığı, yazıyoruz, yaşamada, yorgunluk, yurduna, yüreğime, yurtdışı, ışık, zira, zülcelal, zulmü, şerleri, şevk, şeye, şükrettim

Etiket Bulutu Ana Sayfası

Sosyal İmleme

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222