Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

 1. #1
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Mesajlar Mesajlar
  148
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 71 + 1460


  Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu



  KKTC polisi 29 Ocak’ta


  KKTC polisi 29 Ocak’ta otobüs terminalinde düzenlediği bir operasyonda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Sercan Çankaya ve Hilmi Höner’in çantasında Süryani alfabesiyle yazılı tarihi bir İncil ele geçirdi.

  KKTC Eski Eserler İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu’nun ön incelemesinde 3 milyon TL değer biçtiği İncil’in, iki bin yıllık olduğu tahmini yapıldı ve kaybolan dördüncü St. Barnabas İncil’i olabileceği belirtildi.

  HZ. MUHAMMED'İ (S.A.V) MÜJDELİYOR

  Barnabas İncil’i Hıristiyanlığın en tartışmalı konularından biri olarak kabul ediliyor. Hz. İsa döneminde yazılan tek İncil olduğuna inanılan ve ’Beşinci İncil’ de denilen Barnabas İncil’inde iddiaya göre, Hz. İsa’nın, "Tanrı’nın oğlu değil peygamber olduğu" yazıyor ve Hz. Muhammed’i (S.A.V) müjdelediğine inanılıyor.

  Yazar Aydoğan Vatandaş, bir süre önce "Apokrifal" adlı kitabında dört Barnabas İncili’nden birinin Kıbrıs’tan çalındığını ve Genelkurmay Başkanlığı’nın elinde olduğuna dair iddialara yer vermiş, konu bazı gazete ve televizyonlarda haber olmuştu.

  BARNABAS İNCİLİ'YLE İLGİLİ İNANIŞLAR

  Hazret-i İsa'nın Havarilerinden biri olan Barnabas'ın ondan görüp işittiklerini yazdığı incildir. İsa Aleyhisselam göğe kaldırılınca hakiki incil kaybolup incil adıyla bir takım kitaplar yazıldı. Bunun üzerine Barnabas, Hazret-i İsa'dan görüp işittiklerini bir araya getirdi. Barnabas İncili denen bu kitap Hazret-i İsa'dan sonra ilk üç yüz senede elden ele dolaşıp okundu.

  BU İNCİLİ MÜSLÜMANLAR MI YAPTI?

  Hristiyanların iddiasına göreyse Barnabas İncili Müslümanlar tarafından yazılmıştır. Bazı kanıtlar Barnabas İncili'nin Avrupa menşeli ve aşağı yukarı on dördüncü asır hatta belki de daha sonrasına ait bir taklit olduğunda birleşir. Bu incilin taklit olduğunun düşünenlere göre yazar sadece kutsal kitabın İncil kısmındaki bilgilerden faydalanmıştır ve kendi inanışına bağlı olarak bazı kayıtları ya çıkartmış, ya da değiştirmiştir. Ancak bazı yerler sadece incil ile değil, aynı zamanda Kur'an-ı Kerim ile de ters düştüğünü gösterecektir. Barnabas İncil'ine göre İsa mesih değildir. Bu hüküm hem İncil ile ve hem de Kur'an ile çelişir. O bölüm şöyledir:

  Rahip cevap verdi: "....bize doğruyu söylemen için sana yalvarıyorum. beklediğimiz Tanrı'nın mesihi sen misin?" isa cevap verdi: "Gerçekten ben o değilim, çünkü o, benden önce yaratıldı ve benden sonra gelecektir." (l.&l.ragg, bl:96)

  Barnabas İncili'nden bazı bölümler:

  Hazret-i İsa kendisine: "Sen Allah'ın oğlusun diyen Petrus'a çok kızdı. Onu azarladı. Ona: "Sen benden uzaklaş. Çünkü sen fena şeyler söylüyorsun ve bana fenalık yapmak istiyorsun" dedi. Ondan sonra havarilerine dönerek; "Yazıklar olsun bana böyle söyleyenlere! Çünkü, Allah bana bunlara lanet etmek emrini verdi." dedi. (70.bab)

  Ben kimsenin günahını affedemem. Günahları ancak Allah affeder. (71.bab)

  Ben bu dünyaya, Cenab-ı Hakk'ın dünyaya selamet getirecek olan Resulunun yolunu hazırlamak için geldim. Fakat sizler dikkat ediniz. O gelinceye kadar bir çok yalancı peygamberler çıkabilir. Benim İncil'im bozulabilir. (72.bab)


  İnternetHaber

  Benzer Konular
  1500 yıllık İncil bulundu
  1500 yıllık İncil bulundu 1500 yıllık İncil bulundu İncil hırsızların elinden kurtarıldı. Devami...
  Kiliseden Çalınan El Yazmalı İncil Bulundu
  Kiliseden Çalınan El Yazmalı İncil Bulundu Mardin'in Midyat ilçesindeki Süryani Ortodoks Mor Barsom Kilisesi'nden 14 ay önce çalınan gümüş kaplamalı İncil'in Bursa'da ele geçirildiği bildirildi. 5. YÜZYILA AİT EL YAZMASI İNCİL Işıklar Mahallesi'ndeki 5. yüzyıla
  Baharı müjdeleyen ilk cemre düştü
  Baharı müjdeleyen ilk cemre düştü Baharı müjdeleyen ilk cemre düştü parçası" veya "kor halindeki ateş" anlamına gelen ve ısınmayı ifade eden cemrenin ilki havaya düştü. Devam
  Regaib, Ramazan'ı müjdeleyen ilk haberci
  Regaib, Ramazan'ı müjdeleyen ilk haberci Yüce Rabb'imizin (cc) katında zamanların değerleri birbirine eşittir Devami...
  Gizlenen Gerçekler İncil Tevrat ve Zeburda Hz.Muhammed (S.A.V) 4 bölüm
  Gizlenen Gerçekler İncil Tevrat ve Zeburda Hz.Muhammed (S.A.V) 4 bölüm Gizlenen Gerçekler İncil Tevrat ve Zeburda Hz.Muhammed (S.A.V) Efendimizin_delilleri.wmv 264 MB İncilde_Efendimiz.wmv 286 MB Tevratta_Efendimiz.wmv 271 MB Zeburda_Efendimiz.wmv 243 MB
  Yazar : Risale Forum

 2. #2
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nereden Yer
  KONYA
  Mesajlar Mesajlar
  158
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 94 + 3306


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  Demek ki neymiş; Hakikat er ya da geç açığa çıkar... Doğrular bir mum olsa da görecek gözü güneş olur yakar...

  Allah Hakı hak bilip ittiba etmeyi, batılı batıl bilip ictinap etmeyi tüm ehl-i kitaba nasip eylesin...

  Allah razı olsun..
  Yazar : Risale Forum

 3. #3
  msp1955 Guest


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  Barnabas incili daha öncedende biliniyordu.
  Bu bulunan incildende haberim var.
  Bugünkü Hıristiyanlar kabul etmiyorlar.
  Barnabas İncilinin bir nüshasıda Alman ve İtalyan Devlet arşivlerinde var.
  Ancak halka açık değildir.
  Zira halka açsalar,Hıristiyanlık elden gider.İflas eder.
  Çünkü bugünkü Hıristiyanlık,Din değildir.
  Sadece siyasi ve Tarihi bir oluşumdur.
  Selam ve sevgiler.
  Yazar : Risale Forum

 4. #4
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Mesajlar Mesajlar
  1
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 47 + 30


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  SELAM,
  SAYIN SITE YÖNETICILERI ve ÜYELERI.................................!!!!!!!
  NICE MUTLU TÜRK ISLAM YOLUNDA YÜRÜMEYE CENAB-I HAKK BIZLERE NASIB EYLESIN.....
  GÖLGE DÜSÜRMEK ISTEYENLERIDE KAHR-I PERISAN EYLESIN
  AMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIN

  ALLAHA EMANED OLUN
  ATATÜRKMENBEY
  Yazar : Risale Forum

 5. #5
  Tarihci çevrimdışı Marmara Tarih
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar Mesajlar
  4.641
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 680 + 44410


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  İslam yolunda yürüyen herkes adına, Aleykümselam...
  Siz de Allah a emanet olun..
  Yazar : Risale Forum
  ѕıяf вυ ∂υиуα ιçιи мι уαяαтıℓмışѕıи кι тüм ναктιиι σиα ѕαяf є∂ιуσяѕυи? в.ѕ.и

 6. #6
  Tarihci çevrimdışı Marmara Tarih
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar Mesajlar
  4.641
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 680 + 44410


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  Dünyanın çehresi değişecek.. ABD nin en ünlü paparazisi bi bayan müslüman oldu.. Snoop dogg dünyaca ünlü rapçi 50 centin kankası, Müslüman olmadan öncesi tam bir pislik hayatı vardı kliplerinde bile namahramin en derinini işliyordu.. ve bu adam gibi biri müslüman oldu, ha yerine getirir getirmez o ayrı mesele.. Böyle ünlülerin müslüman olmaları beraberinde birçok kişinin aaa neymiş bu İslam deyip araştırmaya başlamasına vesile oluyor bu araştıranlarında bir kısmı müslüman oluyor.. Ünlüler müslüman oldukça ünleri nisbetinde de İslamın adı geçiyor dünyada bu da bir yandan güzel birşey..

  papa daha 10. yy da anladı hristiyanlığın daha fazla yürümeyeceğini İslamlaşıp eriyeceklerini.. çözülmeleri başlamıştı, papazlar bile gizli müslümandı papazların çocukları dergaha medreseye gidiyorlardı.. işte o yüzden haçlı seferlerini çıkarttıki hristiyanlar barış ortamında eriyip gitmesinler, afrika gibi hem islamlaşıp hem araplaşmasınlar.. bir ucu beslemek için ona hasım bir uç gerektir.. bu barışta gerçekleşmez.. savaşla iki taraf oluşturulur, bu uçlar birbirlerine tahammül etmezler ve kendi değerlerine daha sıkı sarılırlar..

  hristiyan dünyası haçlı zihniyetiyle erimelerini islamlaşmalarını 10 yüzyıl geciktirdi ama işte haçlı zihniyeti de ekmeğini yedi bitirdi.. hristiyanlık artık hristiyanları tatmin etmiyor, kalbleri huzur dolmuyor.. günah işleyip sonra pazar günü gidip pedere anlatmakla günahı sildirmenin anlamsızlığının farkındalar, bunlar onlara da boş gelmeye başladı..

  Şu istikbal inkılabatı içinde en yüksek ve gür seda İslamın sedası olacaktır. Buna inancımız güvenimiz, gündüz açık havada güneşi gördüğümüze olan inancımız kadar kesin ve nettir.
  Yazar : Risale Forum
  ѕıяf вυ ∂υиуα ιçιи мι уαяαтıℓмışѕıи кι тüм ναктιиι σиα ѕαяf є∂ιуσяѕυи? в.ѕ.и

 7. #7
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesajlar Mesajlar
  1
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 46 + 80


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  selamun aleykum!

  öncelikle kuran-ı mucizil beyanda allah rasulu s.a.v -i müjdeleyen hz.isa aleyhissleam ile ilgili ayet-i celille'yi okuyalım;

  (Meryem oğlu İsa "Ey İsrailoğulları, benden önce gelmiş olan Tevrat’ı tasdik eden, benden sonra gelecek ve ismi Ahmed olan bir Peygamberi müjdeleyen, size gönderilmiş bir Peygamberim" demişti. Ancak, o kendilerine apaçık delillerle [mucizelerle] gelince, bu apaçık bir sihirdir dediler.) [Saf 6]


  ve hadis-i şeriflerde efendimiz s.a.vi müjdeleyen hz.isa aleyhiselam efendimiz, için de allah rasulu onu ve havarilerini şöyle anlatıyor:

  Hazret-i İsa, son peygamber Muhammed aleyhisselamı müjdeleyince, havariler, Onun ümmetinin nasıl olacağını sual ettiler. Hazret-i İsa da (Bizden sonra gelecek ümmet, âlim, hakim, takva ehli iyi insanlardır. Allahü teâlâdan gelen az rızka razı olacaklar. Allahü teâlâ da, onların az ameline razı olacaktır) buyurdu. Bu vasıfların hepsi Eshab-ı kiramda var idi. (Tibyan)

  ve barnabas incilinde hz.muhammed s.a.v vasıfları;

  Ben, Allah’ın resulünün yolunu hazırlamak için geldim. Bu Resul, sizden birkaç yıl sonra, İncil tahrif edilip hakiki inananların 30 kişi kadar kalacağı bir zamanda gelecektir. O zaman, Cenab-ı Hak, elçisini gönderecektir. Onun başının üzerinde beyaz bir bulut bulunur. O, putları kırar. Onun sayesinde, insanlar Allah’ı tanır ve ben de hakiki olarak tanınırım. (72. bab),

  DİKKAT EDİN AYETTE;

  " (Onun başının üzerinde beyaz bir bulut) bulunur. O, putları kırar...." İBARESİNDE EFENDİMİZ S.A.V KÜÇÜKKEN DEDESİ İLE ŞAM'A YOLCULUĞUNU YAPTIĞINI VE ŞAM'A GELMEDEN 90 KM UZAKLIKTAKİ BUSRA DA MEKKE KERVANININ DİNLENDİĞİNİ VE O CİVAR DA YAŞAYAN RAHİP BAHİRANIN O KERVANIN ÜSTÜNDE BAŞINDA SICAK ÇÖLDE BULUT OLDUĞUNU VE KERVAN NEREYE HAREKET EDERSE ORAYA DOĞRU GÖKTEKİ BULUTUN ONLARA GÖLGE OLDUĞUNU GÖRMÜŞ ONUNLA VE DEDESİYLE SOHBET ETMİŞ VE EFENDİMİZ S.A.V SIRTINI AÇMIŞ: VE PEYGAMBERLİK MÜHRÜNÜ GÖRMÜŞ DEDESİNE BU PEYGAMBERDİR S.A.VDİR DEMİŞ! VE ŞAMA GİTMEYİN ORADAKİ YAHUDİLER BENİM GİBİ ANLARLARSA ONU ÖLDÜRÜRLER. GERİ DÖNÜN DEMİŞ! VE EFENDİMİZ KÜÇÜK YAŞTA GİTTİĞİ BU YOLCULUKTA DEDESİ RAHİP BAHİRANIN BU SÖZÜNE KARŞILIK KERVANDAN TORUNU EFENDİMİZ S.A.V İLE AYRILARAK GERİ DÖNMÜŞLERDİR.

  DİĞER AYETLERDE ÇOK DAHA NET ANLAŞILIR BUYRUN:

  O resul güneyden gelecektir. (96. bab),

  O resulün adı Ahmed’dir. (97. bab)


  ŞU ZAMAN Kİ İNCİLDE İSE VASFI ŞERİFLERİ ŞÖYLEDİR:

  ALEMİN REİSİ
  İncil'in ayeti;
  "Mesih şöyle dedi: Artik ben sizinle çok söyleşmem. Çünkü bu alemin reisi geliyor...Bende asla onun nesnesi yoktur..." Yuhanna İncili bab:14 ayet 30


  İŞTE ALLAH RASULU S.A.VİN İNCİLDEKİ VASIFLARI HEPİNİZE S.A

  S.A HAYIRLI GÜNLER;!!!! :gül:



  İŞTE AYETTE BAŞINDA BULUT VARDIR DER DİKKAT!!! BU OLAYA İŞARETTİR.




  Yazar : Risale Forum

 8. #8
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesajlar Mesajlar
  31
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 51 + 480


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  La İlahe İllallah Muhammeden Rasulullah!!!!!!!!!!
  Yazar : Risale Forum

 9. #9
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar Mesajlar
  47
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 49 + 316


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  Esirgeyen ve bağışlayan, yerin-göğün efendisi yüce Rab'bin adıyla, âmîn.

  Kur'ân'dan başka Müjde (İncil-i Şerîf'in meâli) mi vardır ?
  Yazar : Risale Forum

 10. #10
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar Mesajlar
  261
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 113 + 5560


  Cevap: Hz. Muhammed'i (s.a.v) müjdeleyen İncil bulundu

  Tesellici
  Bu alemin reisi
  Hak Ruh
  Seyf ve Asa Sahibi
  Sahibü't Tac vesaire gibi isimler mevcut kitapta Efendimiz aleyhi ekemlüttehayı müjdeler..

  Bunlar; Fahr-i kainat, Muhammed,Ahmed gibi isimlerin manalrına tekabül eder..Hülasa olarak hepsinde de Efendimiz müjdeleniyor..Bunlar şu an ki meallerinde dahi mevcut..
  Yazar : Risale Forum
  Çekil ey nefsim, çekil..Hakikate perdesin..

  Hakikat başka yerde, sen bambaşka yerdesin..

Sayfa 1/3 123 SonSon

Facebook Yorumları

Facebook Giriş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

105, 108, 130, 155, 159, 165, 167, 169, 173, 174, 186, 197, 198, aaa, adıyla, aklı, alıntı, âmî, anlatımı, araf, arkadaşı, arz, aslı, aya, ağzı, bab, bahçeyi, baskısı, başkasını, başlayan, bertaraf, beslemek, bilinen, birdir, birlik, bizleri, books, bulunan, buna, bundan, bütünlüğü, çalışıyor, cehennemlik, cevap, cömertlik, cömertlikte, dadır, daha, dedikodu, dediler, deri, desteklemek, devlet, değilim, değiştirme, dileyen, din, dininde, doğrular, duyan, düşmanı, düşünüyorum, dışında, eder, edilirse, ediyorlar, ediyorsun, eliyle, emrini, etmeyiz, etmiyoruz, ettir, evden, fikirleri, galebe, gelmiş, gerçekleri, gider, gidip, gitti, gökte, görmeye, görünmek, günahtan, günahını, halka, hayalleri, huyları, hıristiyan, hıristiyanlık, ibarettir, iddiaları, ihanet, imdat, inancı, incili, isimli, işaret, jpg, kabul, kalbinin, kalsı, kardeşi, kavramı, kayı, kazancı, kesilmiş, kitabını, kontrolü, kulak, kısmı, kıyamete, laneti, mecusi, meseleyi, mesih, mevcut, mimin, muhabbete, muhammed, mümkü, nasib, nden, nihayet, okunuşu, olduk, olduğuna, olduğundan, olmadığı, olmaktan, onlardan, oradan, pakistan, pamuk, peygamberlere, piyasadan, s.a, sadece, sahibine, sahte, sakı, seslendi, sizde, size, söyleyenlere, sözlerinin, süre, süren, suretle, tahrifat, tapan, tarihi, ters, tutar, üstü, verdiği, verilmiş, yakmaya, yarım, yasağı, yayı, yayınlanan, yazdığı, yazılan, yaşadığı, yerden, ışık, zira, şakirdleri, şaşkınlığı, şeye

Etiket Bulutu Ana Sayfası

Sosyal İmleme

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222