Dünyanın farklı bölgelerinden hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gelen hacı adayları, Kabe'de tavaf etmelerinin ardından Arafat'a çıkmaya başladı.Hacılar Arafat'tayken Kabe'nin örtüsü de değişti.

Haccın en önemli rükünlerinden olan vakfeye durmak için Arafat Dağı'na çıkan hacı adayları, ellerini semaya açıp dua ediyor. Bölgenin dış kısımlarında konaklayan hacı adayları, sabah namazından itibaren insan seli halinde Cebelül Rahme tepesine çıktı. Hacı adayları, "Lebbeyk Allahümme Lebbeyk" yakarışlarıyla Arafat'ta vakfeye durmaya hazırlanıyor. Yüzbinlerce hacı adayı Arafat vakfesiyle 'hacı' olacak.

Mekke'de 1 milyonu yerli 2 milyon 750 bin hacı adayı olduğu belirtiliyor. Resmi olmayan rakamlara göre, bu sayı 4 milyona kadar ulaşıyor. Bu arada, Kabe'nin örtüsü de sabah erkensaatlerde değiştirildi.

Kabe'nin örtüsü değiştirildi

Dünyanın farklı bölgelerinden hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gelen hacı adayları, Kabe'de tavaf etmelerinin ardından Arafat'a çıkmaya başladı. Sabah namazının ardından Kabe'nin örtüsü değiştirildi. Yüzbinlerce hacı adayı Arafat vakfesiyle 'hacı' olacak.

Kaynak: CİHAN

[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]ndan [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]nı ve [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] çok yakında açıklanacaktır. [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]nı web sitesinden takip edebilir ve[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]’ye *gitmek için online rezervasyon yapabilirsiniz.*

[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]