Seyhan Müftülüğü’nün Kutlu Doğum Haftası sosyal faaliyetlerinden biri olan 571 aileye 571 gıda paketi Kur’ân kursu öğreticileri ile camilerdeki imam hatipler aracılığıyla fakirlere dağıtıldı. Dağıtım programına Seyhan Müftüsü Halil Uzun, Seyhan Vaizi Mustafa Çavuşoğlu ve imam hatipler de katıldı.


Programda bir konuşma yapan Seyhan Müftüsü Halil Uzun “Diyanet İşleri Başkanlığı bu yılı kardeşlik yılı olarak ilân etmişti. Şu an yaptığımız bu maddî gıda yardımının anlamı şudur. Sözde değil özde kardeşlik. Bende varsa kardeşimde de olmalı. Benim karnım tokken kardeşim aç kalmamalı. Benim yüzüm gülüyorken kardeşimin de yüzü gülmeli.


İşte bu güzel sözlerin sadece sözde değil hem sözünü hem de icraatını yapıyoruz. 571 gıda paketini 571 fakire ulaştırmak için Seyhan Müftülüğü personeli seferberlik halindedir. Fakir insanımızın ayağına kadar giderek bu yardımları teslim etmenin mutluluğunu yaşıyorlar” dedi. Konuşmasından sonra Vaiz Mustafa Çavuşoğlu başkanlığında gıda paketlerinin dağıtımı yapıldı.


Yeni Asya Gazetesi