Türkiye çapında dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen Emrah Doğruyol adlı kişinin şebekesi çökertildi. Operasyonda Emrah Doğruyol adlı kişinin geniş çaplı dolandırıcılık yaptığı öğrenildi. Olaylardan mağdur olan geniş çaplı kitleler bulunuyor.

Emrah doğruyol kendisini polis, savcı gibi meslek gruplarından gösterip, aradığı vatandaşların tehdit veya ikna ile paralarını alan bir şebeke daha çökertildi.Şanlıurfa’da 23 kişilik bir şebeke ortaya çıkarıldı. Zanlıların Şanlıurfa merkezli olarak Türkiye’nin her tarafında telefon dolandırıcılığı yaptıkları anlaşıldı. Şebekenin mağdur ettiği ve paralarını aldığı 33 kişi tespit edildi. Emrah Doğruyol tarafından yönetilen çetenin bu yöntemle milyonlarca lira para aldığı belirlendi. Zanlılardan bazılarının telefon dolandırıcılığı suçundan hapis yattığı, hapisten çıktıktan sonra da aynı dolandırıcılık yöntemiyle faaliyet yürütmeye devam ettiği tespit edildi.
Emrah Doğruyol; Polis suçüstü bastı!

Emrah Doğruyol Savcılığın talimatı üzerine harekete geçen polis ekipleri, şebekenin önemli üyelerinden birini yakalamak için bir süre takibe aldı. Daha sonra kaldığı yere yapılan baskında bilgisayar, ses sistemleri ve fark donanımlarla karargâh haline getirilmiş özel bir odada şebeke üyesi toplam 6 kişi yakalandı. Polis zanlıları takip sürecinde 990 bin liralık dolandırıcılığı önledi. Şebekenin milyonlarca liralık vurgunları mağdurların tespitiyle ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Soruşturma devam ediyor.


[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]