Çello Kursu İzmir Hakkında Merak Edilen Sorular

* Çello çalmak çok mu zor?
Çello çalmak bilinenin aksine belli teknik ve metotlarla olabildiğince kolay hale gelebilmektedir, özellikle [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] eğitmenlerimiz sayesinde sizce kolayca çello çalabilirsiniz! Ancak her müzik aletinde olduğu gibi çelloda da gerekli egzersizlerin sürekli olarak gerçekleştirilmesi ve çalgıyla birebir vakit geçirilmesi gerekmektedir.

*Çello çalabilmek için yaş sınırlaması var mı?
Hayır fiziksel bir yetersizliği bulunmayan (yaş olarak) herkes çello eğitimlerimize katılıp, kısa sürede keyifli melodiler ortaya çıkarabilir. Üst ve alt yaş sınırımız bulunmamaktadır. Tabii ki çocuklarımızın bu konudaki gelişimleri net olarak görebilmek adına ücretsiz deneme derslerimize katılmanızı tavsiye ediyoruz.

* [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] ‘e katılmak için hangi özellikler gereklidir?
Çello kursuna başlamak için tek ihtiyacınız olan şey istek, bunun dışında kalan tüm gerekli aşamaları çello kursu eğitmenlerimiz sizin için kolaylaştıracak ve öğrenme sürecinizi belirleyecektir.Çello çalmayı zorunluluk olarak değil hayatınızın önemli bir parçası olarak görmeye başladığınız da sizde ne kadar çabuk ilerlediğinizin farkına varacaksınız!

* Kaç ayda çello çalmaya başlayabilirim?
Bu sürecin verilebilmesi için öncelikle ders alınacak kişiyle tanışma ve ufak bir deneme dersinin yapılması gerekmektedir. Ancak çello derslerine düzenli katılmanızla birlikte aşağı yukarı üç ay içerisinde sizde üfleme, parmak alıştırmaları gibi çalışmaları geride bırakarak parça çalmaya başlayabilir ve temel eğitim sürecini tamamlayabilirsiniz.

* Çellom yok yine de kursta ilerleyebilir miyim?
Sanat merkezimiz bu tip durumlarda öğrenmek isteyen öğrencilerin işini kolaylaştırmak adına bünyesinde bulundurduğu müzik aletleriyle kolaylık sağlamaktadır. Sizde önceden haber vererek dilediğiniz saat dilimlerinde sanat merkezimizde pratik yaparak ilerleme sağlayabilir ve belli bir seviyeye geldikten sonra da çello edinebilirsiniz.

* Çello çalmak için nota öğrenmem şart mıdır?
Nota bilgisi işinizi büyük oranda kolaylaştıracak olsa da nota bilginiz olması şart değildir. Ancak böyle durumlarda kursa bağımlılık sağlanır ve öğrenci dersi bırakması durumunda ilerleyiş gösteremez. [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] olarak bu tip durumlarla karşı karşıya kalmamanız adına klarnetle birlikte nota eğitiminizi de ilerletmenizi tavsiye ediyoruz.