Klarnet Kursu İzmir HakkındaMerak Edilen Sorular

* Klarnet çalmak çok mu zor?
Klarnet çalmak bilinenin aksine belli teknik vemetotlarla olabildiğince kolay hale gelebilmektedir, özellikle
[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]eğitmenlerimiz sayesinde sizce kolayca klarnetçalabilirsiniz! Ancak her müzik aletinde olduğu gibi klarnette de gerekliegzersizlerin sürekli olarak gerçekleştirilmesi ve çalgıyla birebir vakitgeçirilmesi gerekmektedir.

*Klarnet çalabilmek için yaşsınırlaması var mı?
Hayır fiziksel bir yetersizliği bulunmayan (yaşolarak) herkes klarnet eğitimlerimize katılıp, kısa sürede keyiflimelodiler ortaya çıkarabilir. Üst ve alt yaş sınırımız bulunmamaktadır. Tabiiki çocuklarımızın bu konudaki gelişimleri net olarak görebilmek adına ücretsizdeneme derslerimize katılmanızı tavsiye ediyoruz.

*[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]’ekatılmak için hangi özellikler gereklidir?
Klarnet kursuna başlamak için tek ihtiyacınızolan şey istek, bunun dışında kalan tüm gerekli aşamaları klarnet kursueğitmenlerimiz sizin için kolaylaştıracak ve öğrenme sürecinizibelirleyecektir. Klarnet çalmayı zorunluluk olarak değil hayatınızın önemli birparçası olarak görmeye başladığınız da sizde ne kadar çabuk ilerlediğinizinfarkına varacaksınız!

* Kaç ayda klarnet çalmayabaşlayabilirim?

Bu sürecin verilebilmesi için öncelikle dersalınacak kişiyle tanışma ve ufak bir deneme dersinin yapılması gerekmektedir.Ancak klarnet derslerine düzenli katılmanızla birlikte aşağı yukarı üç ayiçerisinde sizde üfleme, parmak alıştırmaları gibi çalışmaları geride bırakarakparça çalmaya başlayabilir ve temel eğitim sürecini tamamlayabilirsiniz.

* Klarnetim yok yine dekursta ilerleyebilir miyim?

Sanat merkezimiz bu tip durumlarda öğrenmekisteyen öğrencilerin işini kolaylaştırmak adına bünyesinde bulundurduğu müzikaletleriyle kolaylık sağlamaktadır. Sizde önceden haber vererek dilediğinizsaat dilimlerinde sanat merkezimizde pratik yaparak ilerleme sağlayabilir vebelli bir seviyeye geldikten sonra da klarnet edinebilirsiniz.

* Klarnet çalmak için notaöğrenmem şart mıdır?

Nota bilgisi işinizi büyük orandakolaylaştıracak olsa da nota bilginiz olması şart değildir. Ancak böyledurumlarda kursa bağımlılık sağlanır ve öğrenci dersi bırakması durumundailerleyiş gösteremez.
[Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]olarak bu tip durumlarla karşı karşıyakalmamanız adına klarnetle birlikte nota eğitiminizi de ilerletmenizi tavsiyeediyoruz.