Bu konudaki en beğenilen mesaja bak. Tıklayınız.

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

 1. #1
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar Mesajlar
  70
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 39 + 182


  1 üyeden 1 kişi bu mesajı faydalı buldu.

  Ankara'daki nur talebelerine önemli duyuru

  ÖZELLİKLE ANKARA'DAKİ RİSALE-İ NUR TALEBESİ KARDEŞLERİMİZE VE HAKİKAT AŞIĞI İNSANLARA ÖNEMLİ BİR DUYURU

  Ciddî emeklerle hazırlamış olduğumuz görsel sunumlu Risale-i Nur Eğitim Programı derslerimizi, iki haftada bir Ankara Kızılay'da Yazarlar Birliği'nde yapıyoruz.

  Arkadaşlar ve kardeşler! Etrafımızdaki insanları bu hakikatlerle tanıştırmak veya kendinizi en büyük ilim olan iman ilmi konusunda yetiştirmek ve farklı mana açılımları için, bizi derslerimizde yalnız bırakmamanızı ve derslerimize (Ankara'daysanız) şahsen gelerek ve tanıdıklarınızı getirerek, izah metinlerine ihtiyacı olan insanlara çalışmalarımızı ulaştırararak yardımcı olmanızı talep ediyoruz.

  Ben hiçbir karşılık beklemeden büyük maddî, manevî bedeller ve zahmetlerle bu sunumları hazırlıyorum. Şahsım itibariyle kalbinde iman olan ve Risale-i Nur okuyan herkesi kardeşim görüyorum.

  Biz iman hizmetinde sadece ihlas ve keyfiyeti esas tutan, popülerlik kaygısı olmayan, tüm mümin ve nur talebelerine açık bir etkinlik düzenledik. Hayal ettik ki bu etkinlikler, insanların bu hakikatlerle tanışmasına veya daha iyi anlamasına vesile ve köprü olsun. Her nur talebesi kendi mekanı gibi buraya gelsin, etrafındaki insanları çağırsın veya etkinliğimize gelen ve Risale-i Nur'la yeni tanışan insanlarla bu mekanda tanışsın, onlarla ilgilensin ve devam ettikleri kendi Risale-i Nur sohbetlerine götürsünler. Bu sayede yeni ve güzel dostluklara, ebedî kardeşliklere ve imanların kurtulmasına vesile olunsun.

  Biz istiyoruz ki, özellikle Risale-i Nur talebesi olan kardeşlerimiz bu çalışmalara kendi malları gibi sahip çıksınlar, dersimize kendi mekanları gibi gelip gitsinler. Nasıl ki ben gelen insanları "yalnız bize gelsinler, sadece bizden ders alsınlar" gibi bir düşünceye hiç kapılmadan muhtelif hizmet mekanlarımıza yönlendirip, hatta kendi ellerimle götürüp teslim ettim ve ediyorum veya referans oluyorum.

  Ben kendim için hiçbir şey ve şahsım itibariyle kıymet sahibi olmayı cidden arzu etmiyorum ve buna liyakatim de yok, bunu biliyorum. Sadece Kur'an hakikatlerine perdesiz bir ayna olmaya çabalıyorum. Fakat beklentimin ve şahsî kabiliyetimin çok üstünde olarak ortaya çıkan bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlerin (Risale-i Nur izah metinlerinin ve seminer tarzındaki derslerinin) gerçekten önem verilmeye değer ve kuvvetli bir hizmet aracı olduklarına tüm kalbimle inanıyorum.

  Açık bir şekilde ifade etmek istiyorum ki, şartların o şekilde gelişmesiyle şahsî bir teşebbüs olarak ortaya koyduğum çalışmalarla, bu iman hakikatlerinin muhtaç insanlara ulaşması ve Allah rızasının dışında hiçbir maksadım ve gayem yoktur. Zaten bu yaşına kadar böyle bir teşebbüsde bulunmayan bir insan, bundan sonra şahsî bir heves veya şöhret duygusuyla iş yapmaz. Bu etkinlik, bir cemaate ait veya cemaat olmak isteyen bir faaliyet değildir. (Risale-i Nur derslerine gidiyoruz ve Risale-i Nur cemaati içindeyiz zaten.) Hem çalışmalarımızın kapsamlı ve akademik içeriği sebebiyle sayıca çok fazla bir kitleye hitap etmesi de belki hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. (aslında tam bir anlaşılırlığa sahip bir tarz ile Risale-i Nur’u insanlığa mal etmek nihaî hedefi olsa da, popüler ve ucuz bir meta olmadığından) Fakat biz bu hakikatlerin bu şekliyle (içeriğini ve kalitesini eksiltmeden) takdim edilmesi gerekliliğine inanıyoruz. (Yani açıkçası bu yönüyle kimsenin hizmetine potansiyel bir rakip olmaz, olamaz, eğer böyle bir şey akla gelse bile)

  Bundan birkaç sene önce bu çalışmalar henüz ortada yokken, kendimce en etkili ve kuvvetli bir alternatif hizmet metodu olarak gördüğüm muhterem Uğur Akkafa'nın ders sunumlarından oluşan bir dvd hazırlamış ve içindekilere kendiminmiş gibi iftiharla sahip çıkıp büyük zahmet ve masrafı göze alarak 1000 adet çoğaltmış ve dağıtmıştım. Bunu bilen biliyor. Şimdi bana ve çalışmalarıma aynı hissiyatla bakmalarını ve yardımlarını esirgememelerini nur talebelerinden istiyor ve bekliyorum. Ben zayıf ve önemsiz bir adamım. Böyle ağır bir hizmet yükünü (bu kadar hamiyetli nur talebesi varken) tek başıma yüklenmek zorunda kalmamam gerekir.

  Risale-i Nur'da hakka hizmet etmekten şöyle bahsediliyor:

  "Sizler koca Isparta'yı değil, belki büyük bir memleketi tenvir edecek elektriklerin makinistleri hükmündesiniz. Makinenin çarkları birbirine muâvenete mecburdur.Hem, birbirini kıskanmak değil, belki, bilâkis birbirinin fazla kuvvetinden memnun olurlar. Şuurlu farz ettiğimiz bir çark, daha kuvvetli bir çarkı görse memnun olur. Çünkü, vazifesini tahfıf ediyor. Hak ve hakîkatin, Kur'ân ve îmânın hizmeti olan büyük bir hazîne-i âliyeyi omuzlarında taşıyan zâtlar, kuvvetli omuzlar altına girdikçe iftihar eder, minnettar olur, şükreder....Her biriniz ötekinin fazîletlerine nâşir olunuz."

  Burada kastettiğimiz, sahibi olmadığımız şahsî faziletimiz değil elbette, fakat bir ihsan-ı ilahî olarak ortaya çıkan şu çalışmalarımızın neşri konusunda ve bu hizmet faaliyetlerinde bize yardımcı olmanızdır.

  ŞUNU KESİN BİR KANAATLE DAVA EDİYORUM:

  BU KİTAP ÇALIŞMASI VE EĞİTİM PROGRAMI KUSURLU ŞAHSIMIN ÇOK ÜSTÜNDE YÜKSEK BİR KIYMET VE ÖNEME SAHİPTİR.

  Bahsettiğimiz gibi bir kıymet ve kabiliyete sahip olup olmadığını görmek isteyen, kitap çalışmamızı ciddiyetle ve önem vererek tetkik edebilir. Çalışmalarımız ortadadır. Özellikle kitap çalışmamızın Haşir Risalesi'nin 3.4.6.10. ve 11. hakikatlerinin izah metinlerini okumanızı isteriz. Çünkü çalışmanın, Risale-i Nur'un üslup ve kıvamına nasıl uygun bir tarz takip ettiğini parlak bir şekilde gösteriyor.

  OLAĞANÜSTÜ BİR HAZİNENİN KEŞİF YOLCULUĞU: RİSALE-İ NUR İZAH METİNLERİ kitap çalışmamızı okumak ve indirmek için adres: yadi.sk/d/cs2sRKj_czB2J

  Google Books: (Tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)
  [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

  Google Play: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

  Derslerimizden ve kitap çalışmamızdan haberi olan herkese ve özellikle Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara şunu tekrar ifade etmek istiyorum:

  Bu çalışmaların ifade, ilan ve ispat ettiği hakikatler ve güzellikler bana ait değil ki onlara sahip çıkmaya hakkım olsun. O yüzden sizden bu isteğim şahsî bir istek olmuyor. İman hizmetinin ve bu manevî gıdalara ihtiyacı olduğundan bile habersiz olanların hukuku söz konusu.

  Ayrıca "Acaba ben ne yapabilirim veya ne gibi bir katkıda bulunabilirim?" diyen her bir imanlı kalbin, özellikle Risale-i Nur talebesinin bize ulaşmasını arzu ediyoruz.

  Etkinlik ve iletişim bilgileri aşağıdadır. Allah'a emanet olunuz.

  KEŞİF YOLCULUKLARI-5

  Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Sunumlu Risale-i Nur Eğitim Programı-5

  KONUŞMACI: Ediz SÖZÜER
  TARİH/SAAT: 28 Mart 2015 16.45 Cumartesi
  ADRES: Türkiye Yazarlar Birliği Sümer 1 Sok. NO: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
  İLETİŞİM: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)

  Risale-i Nur eğitim programımız, iki haftada bir olmak üzere, Yazarlar Birliği Mevlana Divanı Eğitim Salonu’nda Dev Projeksiyon Ekranı ve Hoparlör sistemi ile görsel destekli olarak sunulan, HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ olarak yapılmaktadır. Programımızın duyurularından haberdar olmak için Facebook Grubumuza üye olunuz: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

  GÜNCEL PROGRAM KONULARI:

  1.SUNUM: 16.45-17.15

  * TAVŞAN DELİĞİNDEN İÇERİ! - 8.SÖZ (1.Bölüm)

  Defalarca okunsa tadına doyulmayan, hakikatine tam vakıf olunamayan, çok çarpıcı bir üslupla yazılmış ve her gün içinde yaşadığımız gerçek bir temsilin içine bizi çeken Sekizinci Söz'de; insan için dinin mahiyeti ve kıymeti ne olduğu, eğer gerçek ve doğru bir hak din olmazsa dünyanın yaşanılmaz olacağı ve kâinatın sırrını açan anahtarın kâinat yaratıcısının varlığını bulmakta ve bilmek olduğu meydana çıkartılıyor.

  Bilinmezlikleri keşfetmek, dünyanın ve içindeki insanın mahiyetini anlama yolculuğumuzda, tavşan deliğinden doğruca içeri dalıyoruz ve sizleri fantastik bir dünyaya geçiş kapısı olan Sekizinci Söz’le baş başa bırakıyoruz.

  SUNUM ARASI: 17.15-17.30

  2.SUNUM: 17.30-18.00

  * TAVŞAN DELİĞİNDEN İÇERİ! - 8.SÖZ (2.Bölüm)

  * PİCASSO’NUN TABLOSU - Yirmi Üçüncü Söz, Birinci Mebhas, Birinci Nokta
  (Eğitim programının "3.Keşif: İnsanın İmanla Ortaya Çıkan Yüksek Değeri ve İmanın Güzellikleri" isimli bölümüne giriş.)

  İnsanın yaratıcısına bağlılığını ifade eden iman ile insanın ilahî bir sanat harikası olduğunun bilinmesinin; o insana gerçek anlamda kıymet kazandıracağı, dimağda tadını bırakan güzel bir üslupla gösteriliyor.

  Benzer Konular
  YÖK'ten önemli duyuru
  YÖK'ten önemli duyuru YÖK'ten önemli duyuru Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Uyarınca Görevde Yükselme ve/veya Unv
  İBB'den İstanbullulara önemli duyuru
  İBB'den İstanbullulara önemli duyuru İBB'den İstanbullulara önemli duyuru İstanbul Büyükşehir Belediyesi, M4 Hattı Tavşantepe, Pendik, ve Yakacık metro istasyonlarının yarın gerçekleştirilecek resmi açılış töreni n
  Önemli Duyuru !..
  Önemli Duyuru !.. Cep telefonuma Şahinde kardeşimin gönderdiği mesajı aynen yazıyorum.' S. Aleyküm. Bir mühim mesajı paylaşıyorum. ( Anlaşılır ) olması adı altında; Büyük Kur'an tefsiri Risale-i Nurun diliyle oynanması hakkında Bediüzzama
  Ankara'daki metro göçüğünden çıkan çarpıcı sonuç: En önemli devlet binaları dere yata
  Ankara'daki metro göçüğünden çıkan çarpıcı sonuç: En önemli devlet binaları dere yata 22 Haziran günü Kadir Sevim (35) adlı işçinin, şehrin en merkezi yerinde yürürken göçükte hayatını kaybetmesi, çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Devami
  İstanbullulara önemli duyuru
  İstanbullulara önemli duyuru Aksaray-Havalimanı arasında sefer yapan Metro'nun ulaşım saatlerinde değişikliğe gidildi. Devami...
  Yazar : Risale Forum

 2. #2
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2015
  Mesajlar Mesajlar
  3
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 21 + 20


  Cevap: Ankara'daki nur talebelerine önemli duyuru

  Selâmünaleyküm ben Ankara Keçiörende oturuyorum ve düzenli olarak kalabileceğim yada sohbetlerine gidebileceğim bi yer arıyorum ama nerede aramam gerektiğini bile bilmiyorum ve Nur Cemaatine katılmayı gerçekten çok istiyorum rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz??
  Yazar : Risale Forum

 3. #3
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Jul 2015
  Mesajlar Mesajlar
  3
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 21 + 20


  Cevap: Ankara'daki nur talebelerine önemli duyuru

  Ben Ankara Keçiörende oturuyorum düzenli olarak kalabileceğim ya da sohbetlerine gidebileceğim bi yer arıyorum rica etsem yardımcı olur musunuz???
  Yazar : Risale Forum

 4. #4
  TaLHa çevrimdışı Nur-u Aynım
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  May 2006
  Nereden Yer
  İstanbul
  Mesajlar Mesajlar
  8.226
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 50 + 61890


  1 üyeden 1 kişi bu mesajı faydalı buldu.

  Cevap: Ankara'daki nur talebelerine önemli duyuru

  Alıntı fikri ampul olan kız Nickli Üyeden Alıntı [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
  Ben Ankara Keçiörende oturuyorum düzenli olarak kalabileceğim ya da sohbetlerine gidebileceğim bi yer arıyorum rica etsem yardımcı olur musunuz???
  Kıymetli Kardeşim

  Konu ile ilgili olarak e-posta adresinizle sizinle en kısa zamanda iletişime geçilecektir.
  Yazar : Risale Forum
  ..Ve sahil-i selâmet olan Dârüsselâma ümmet-i Muhammediyeyi (a.s.m.) çıkaran bir sefine-i Rabbâniyede çalışan hademeleriz..

  ..dalâletler içerisinde bizler gayet az ve zayıf ve fakir ve kuvvetsiz olduğumuz halde, gayet ağır ve büyük ve umumî ve kudsî bir vazife-i imaniye ve hizmet-i Kur'âniye omuzumuza ihsan-ı İlâhî tarafından konulmuş.
  .

  Ustad Bediüzzaman Said Nursi (M.S. 1876-....) 5. #5
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Nov 2016
  Mesajlar Mesajlar
  1
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 15 + 10


  Cevap: Ankara'daki nur talebelerine önemli duyuru

  s.a. sohbetlere katılmak istiyorum...çankaya bölgesinde olursa daha iyi olacak benim için.
  Yazar : Risale Forum

 6. #6
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar Mesajlar
  70
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 39 + 182


  Cevap: Ankara'daki nur talebelerine önemli duyuru

  “EBEDÎ HAYATIN VARLIĞININ İSPATI-2” (10.Söz İzahı)

  3 Aralık 2016 16.00 Cumartesi / Türkiye Yazarlar Birliği Sümer-1 Sok. No: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA

  NOT: Risale-i Nur Eğitim Programı'mızın dördüncü ve sonuncu eğitim dönemi, Kasım ayından itibaren 5 ay boyunca sürecek olan “Ebedî Hayatın Varlığının İspatı (10.Söz İzahı)” ve birer ay arayla iki parçada sunulacak "Kader ve İradenin Hakikati (Kader Risalesi İzahı)" ile tamamlanacak inşallah. Önceki derslerimize aşağıdaki eğitim takip sayfasından ulaşabilirsiniz.

  Eğitim Programı Sayfası: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

  KEŞİF YOLCULUKLARI RİSALE-İ NUR EĞİTİM PROGRAMI-21
  (Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Sunumlu)

  İHTİŞAMLI MÜZİĞİ VE ETKİLEYİCİ GÖRSELLERİYLE 3 DK.LIK TANITIM VİDEOSUNU TAM EKRAN VE HD İZLEYİN:
  Fragman Video Adresi: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]

  Daha önce hiç olmadığı kadar farklı bir şekilde ebedî hayatın gerçekliğini hissetmek için..

  Âhiretin varlığını kesin olarak ispatlayan Risale-i Nur’un Onuncu Söz’ünü daha önce hiç anlamadığınız kadar bambaşka bir düzeyde anlamak, zevk etmek ve muazzam bir manevî hazla keyifle deneyimlemek için….

  İNTERNET ADRESLERİMİZ:
  [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
  [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
  (Alternatif Site: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.])

  TÜM RİSALE-İ NUR ÇALIŞMALARIMIZIN DOSYALARININ YÜKLÜ OLDUĞU ADRES: goo.gl/hNIUou veya yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA Bu depolama alanlarından tüm kitaplarımızın dosyalarını ve bütün seminerlerimizin videolarını, metinlerini ve Powerpoint sunumlarını hem görüntüleyebilir, hem de ister tek tek, ister toplu olarak indirebilirsiniz. (İkinci adres olan Yandex Disk'te (yadi.sk) Keşif Yolculukları-17.Derse kadar yüklenmiştir. Metin kitaplar eksiksizdir. Görsel kitapların tamamı yoktur. Alternatif adres olarak kullanabilirsiniz)

  Eğitim programımız, kadın ve erkek ayrı olacak şekilde belirlenen oturum düzenine ve ders ciddiyetine riayet etmek şartıyla herkese açıktır. Zamanında gelinmesini ve çocuk getirilmemesini rica ederiz. Aynı katta mescit ve bir arka sokakta otopark mevcuttur.

  KONUŞMACI: Ediz SÖZÜER
  TARİH/SAAT: 3 Aralık 2016 / 16.00-18.00 Cumartesi
  ADRES: Türkiye Yazarlar Birliği Sümer-1 Sok. NO: 11/9 Kat: 4 Kızılay/ANKARA
  İLETİŞİM: [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.] / 0 (505) 506 76 61 (Ediz SÖZÜER)

  PROGRAM TAKDİMİ:

  Risale-i Nur eğitim programımızın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci ana bölümündeki altı adet “hakikatin”, Beşinci Hakikati olan ve Risale-i Nur’un 10.Söz’ü olan Haşir Risalesi’ne ait dersin ikinci bölümüdür.

  * Ebedî bir hayatın var olduğunu kesin olarak bilseydiniz ne yapardınız? Sonsuza kadar yaşayacağınızı bilmeniz hayata bakışınızı nasıl etkilerdi? Peki ya ebedî hayatınızdaki rahat ve mutluluğunuzun bu geçici dünya hayatındaki davranışlarınıza göre belirleneceği bilgisine -geceden sonra gündüzün, kıştan sonra baharın geleceğinden emin olduğunuz ve iki kere ikinin dört ettiğini bildiğiniz kesinlikte- sahip olabilseniz, acaba hayatınızda neler değişirdi? Kıymetine paha biçilmez böyle bir hakikatin bilgisine, sadece eğitim programımızı dikkatle takip ederek ulaşabileceğinizi size haber verseydik, heyecanlanmaz mıydınız?

  Sizlere takdim ettiğimiz ve Risale-i Nur’un Onuncu Sözü olan Haşir Risalesi üzerinde geliştirilmiş bir izah çalışması olan ve 5 adet derste tamamlanacak bu program, tüm bunları ve daha fazlasını vaad eden ömürlük bir eserin üzerine bina edilerek hazırlandı. Yani hayat boyu usanç vermeden tekrarla okunabilen ve okunmasına olan iştiyakın hiç azalmadığı canlı bir kitap kaynak alındı.

  En büyük bir dâhî kabul edilen İbn-i Sina’nın “Akıl buna bir yol bulamaz” dediği ve anlamasında aczini itiraf ettiği ve bu meşhur âlimin dehâsıyla yetişemediği diriliş meselesinin hakikatlerini herkese ve çocuklara bile bildiren ve kâinatın iki büyük tılsımından ikincisinin kapısını açan ve anahtarını elimize teslim eden Haşir Risalesi’nden içeriye merakla girelim ve bakalım bizleri neler bekliyor görelim. Ne dersiniz?

  1.BÖLÜM: 16.00-17.00

  * Zıtların Birliği
  * Bulmacanın Eksik Parçası (Anne Karnındaki Bebekler)
  * En Temel Gerçeklere Uyumlu Sonuçlar Çıkarmak

  SUNUM ARASI: (10 Dk. Ara)

  2.BÖLÜM: 17.00-18.00

  * Hakikati Kaynağından Öğrenmek
  * İnsan İçin Açılan Ebediyet Kapısı
  * İnsanla Bağlanmış İlahî Maksatlar
  * Meçhul Kahvaltı

  Risale-i Nur’un “10.Söz”ü üzerinde geliştirilmiş bir izah çalışması olan bu programımızda;

  * Kıyametten sonra diriliş o kadar kesin bir şekilde ispat edilmiştir ki, bu konuda eserin müellifi şöyle der:

  "Eğer, öldükten sonra dirilişin gelmesini, gelecek baharın gelmesi gibi, kesin bir şekilde anlamak istersen; haşre (dirilişe) dair ‘Onuncu Söz’ ile ‘Yirmi Dokuzuncu Söz’e dikkat ile bak, gör! Eğer baharın gelmesi gibi inanmaz isen, gel parmağını gözüme sok!"

  5 adet derste tamamlanacak bu programımızı bitirdiğinizde, ölümden sonra bir ebedî hayatın gelmesinin bu dünyanın varlığı derecesinde kesin olduğunu ve öldükten sonra dirilişin gerçekleşmemesine imkân olmadığını, aklî delillerle ve çok parlak bir şekilde gösterildiğine şahit olacaksınız.

  Büyük bir heyecanla takdim ettiğimiz bu çalışmaya muazzam bir efor harcadık. Fakat itiraf ediyoruz ve çok şükrediyoruz ki, bu çalışma gerçekten de şahsî kabiliyet ve gücümüzün çok üstünde olarak Allah'ın özel bir ikramı olarak ortaya çıktı. Risale-i Nur’a gönül vermiş herkesin ve her müminin, hatta doğrusu ya insan olan herkesin çok büyük bir şevkle, heyecanla ve susuz kalmış bir insanın suyu kana kana içtığinden daha fazla bir açlıkla ve ihtiyaç hissederek bu ders programını takip edeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz.
  Yazar : Risale Forum

 7. #7
  Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
  Aug 2011
  Mesajlar Mesajlar
  70
  Tecrube  Tecrübe Puanı: 39 + 182


  Cevap: Ankara'daki nur talebelerine önemli duyuru

  Ayrıca bizimle irtibata geçerseniz ayrıca ders mekanı da bildirebiliriz veya siz şu linkten başvuru yapabilirsiniz kardeşlerimiz yönlendiriyorlar:

  [Linkleri Görebilmek için Üye olmanız Gerekmektedir.Üye olmak için Tıklayınız.]
  Yazar : Risale Forum

Facebook Yorumları

Facebook Giriş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Sosyal İmleme

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222